Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden szülésnél kérhetek...

Minden szülésnél kérhetek érzéstelenítőt?

Figyelt kérdés

Ugy értem, amikor bevisznek a korházba mondhatom az orvosnak hogy kérek érzéstelenítőt a gátmetszéshez, és epiduralt? vagy ők döntik el?

És ha Császárrral szülnék, félek hogy érezni fogom ha felvágnak anniyt olvasni erről..

Köszi a válaszokat



2014. okt. 2. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
A császárhoz automatikusan adnak. Nem fogod érezni, extrém ritka, hogy valaki érzi, és azért olvasol erről sokat, mert azt, hogy "minden oké volt", nem írják le több száz ezren, mert minek? Az egyéb fájdalomcsillapítást is kérheted, más kérdés, hogy adnak vagy tudnak-e adni. Pl. gátmetszéshez nem szoktak,mert mire arra sor kerül, semmit nem érzel már ott lent. Epit meg aneszteziológus adhat csak be, ez meg nem minden kórházban elérhető napi 24 órában, külön kell érdeklődni, hogy nálatok mi a helyzet.
2014. okt. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Gatmetszeshez nem adnak, de nem erzed mert fajas kozben csinaljak, varrashoz adnak sokat! szuleshez en nem laptam epit, akkor szoktak, ha magas a vernyomas vagy valami mas miatt le kell nyugodnia a mama szervezetenek. De lehet h van olyan korhaz ahol eleg kerni!?
2014. okt. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, biztos hogy érdeklődök majd:) Még csak 7 hetes vagyok első baba egy picit be vagyok tojva :)
2014. okt. 2. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha lesz alkalmad akkor menj el egy szuloszoba lato gatasra, ott megkerdezhetsz mindent a szulesznoktol, es megnyugtat, h tudni fogod hova kell menned! Boldog babavarast es ne parazz, mert art a babanak! ;-)
2014. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kérhetsz. Az màs kérdés hogy tudnak e adni.

Azt viszont nem értem hogy gátmetszéshez nem adnak mert mikor engem vágtak közvetlen elötte kaptam 2 szurit. Akkor mi lehetett az?

Bocsi h itt kérdem meg.

2014. okt. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kórházfüggő, nálunk pl semmilyen fájdalomcsillapítás nincs, még egy egyszerű gáz sem. Császárnál természetesen adnak!
2014. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Gátmetszéshez mindig adnak lidocain-injekciót! Csak a kismama nem érzi sem ezt, sem a gátmetszést sok esetben, ezért hiszik azt sokan hogy nem kaptak. EDA-t lehet kérni, de aneszteziológia szakvizsgával rendelkező orvosnak elérhetőnek kell lennie, és ez valóban nem minden kórházban adott a nap 24 órájában. Van olyan orvos is, aki nem szereti (fájásgyengeséget okozhat egyeseknél, elnyúlhat a kitolási szakasz, stb.), van, aki ajánlja (lazítja a gátat, sokszor a fájdalom csökkenésével "ellazul" a kismama és gyorsabb a tágulás) Császármetszést végeznek spinálérzéstelenítésben és EDA-ban is, sz.e. altatásban. EDA-nál gyakori a nem kielégítő érzéstelenítés, ám ilyenkor sem "élve boncolás" történik, hanem már igen korai jeleknél elbódítják a kismamát, így gyakorlatilag ugyanúgy nem érez fájdalmat, mint az, akinek jól lett beszúrva az érzéstelenítés. Nincs miért aggódni, viszont javasolnám a szülésfelkészítő tanfolyamokat, melyeket pont ezen (és egyéb) kérdések megvitatása céljából indít nagyon sok kórház, ott meg lehet tekinteni a szülőszobát, gyermekágyas osztályt és részletes felvilágosítást fogsz kapni a lehetőségekről is.

(egy szülésznő)

2014. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk csak úgy van EDA, ha minimum egy hónappal a várható szülés előtt jelzi a kismama a nőgyógyásznál, hogy szeretne kapni, akkor el kell mennie aneszteziológushoz vizsgálatra és FIZETNI kell érte. Be kell fizetni minimum egy hónappal előre nem kevés összeget és ha végül mégse lesz rá szükség, akkor egy idő után visszautalják a pénzt.

Szóval nem úgy van, hogy ott a kórházban, vajúdás közben kérheti az ember egyik pillanatról a másikra. Gáz sincs. (Császárnál meg vagy altatnak vagy spinálist adnak, ami nem EDA, a spinális mélyebbre hatoló érzéstelenítő)

És NEM adnak érzéstelenítőt, semmiféle injekciót sem gátmetszéskor, sem gátvarráskor. Kérdeztem. A gátmetszést a fájás csúcsán végzik, ha ezt sikerül pont eltalálni, akkor a metszést nem érezni. A varrást meg... Ha gyorsan szülés után elvégzik, amikor még nem hül ki az ember és nem két óra hossza múlva jönnek varrni, akkor az sem vészes.

2014. okt. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mindig előtte érdeklődni kell, szólni, hogy szeretnél kérni érzéstelenítést (nem szülés előtt, hanem hónapokkal előtte). Kérni, hogy tüntessék fel a kezelőlapokon, meginterjúvolni a helyet, van-e aneszteziológus elég, lehet-e élni a lehetőséggel stb. Ha bármi nem kielégítő, nem mondanak konkrétumot, megmondani, hogy akkor elmész máshova... mivel 1 embert sem akar elveszteni egy hely sem, mert pénzt kapnak utánuk, biztos találni fognak megoldást. :)

császárnál meg... egyik ismerősöm látott olyat, mikor a nő érezte. még mielőtt bármi hangot adott volna ki, annyira felment a vérnyomása, hogy a rákötött gép vijjogni kezdett és azonnal elaltatták. De előtte elvileg mindig végeznek egy próbát, érez-e bármit.

Gátmetszést én is láttam, meginterjúvoltam az alanyt, nem érezte. A varrást kellemetlennek ítélte, de olyan közepes fájdalomnak. Akkor még van a szülés alatt termelődött endorfinból valamennyi.

2014. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!