Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha eldöntöm, hogy nem fogok...

Ha eldöntöm, hogy nem fogok ordibálni a szülés közben, menni fog?

Figyelt kérdés
Az elsô megvolt egy nyikkanás nélkül... Esküszöm, egy szó nem hagyta el a szám vagy egy nyôgés... Ha igyekszem majd, sikerülhet a másodiknál is? Hallottam, ahogy a szülô nõk ordítanak, kiabálnak miközben engem 'lerendeztek' (méhüri betapintás volt meg valamit mintha kanalaztak volna ki, olyan érzés volt... :S ) és az orvos vagy fogalmam sincs ki volt odabenn az a sokmindenki, aki megfordult ott (kába voltam nagyon), de mondták a magukét, hogy miért kell így kiabálni... Én nem akarom ezt... Alapjában is csendes vagyok..így sikerülhet?
2014. okt. 11. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Miert szamit, h kiabalsz-e?
2014. okt. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
35%
Nem mindenki ordibál. Én sem ordibáltam, meg akiket ismerek és szültek, azok sem ordibáltak. Fáj, persze, piszkosul, de attól még nem kell ordibálni. Ez hozzáállás kérdése. Aki elhagyja magát és olyan természet, az fog ordibálni. De nem kell. És egyébként az orvosok sem szeretik, ha valaki ordibál szülés közben, mint a fába szorult féreg. Egyrészt piszok idegesítő, másrészt meg felesleges energiát vesz el szülés közben, amit inkább kitolásra kéne felhasználni. Moderálnia kell magát az embernek és akkor nem fog ordibálni sem.
2014. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Remélem menni fog megint. :D Nem akarom, hogy haragudjon rám az orvos. Én sem szeretném hallgatni amúgy, hogy valaki kiabál, ordítozik... Érthetô, hogy idegesítí ôket, meg én is hallottam, hogy felesleges is, meg be is rekedhet így utána... :)) nem?
2014. okt. 11. 12:48
 4/14 anonim ***** válasza:

nekem a vajúdás, úgy leszívta az erőmet hogy két fájás között én már aludtam ahány másodpercem csak volt

a kitolási szakaszt meg sem éreztem, a szülész , meg orvosok voltak idegesek, hogy félig kint van nyomjon már hosszant, erősen(úgy éreztem, hogy magától is simán kijönne, mert semmilyen fájdalmat nem éreztem, max enyhe menszi görcsöt, amikor tolni kellett)szóval én azért kezdtem erőlködve "nyögni" hogy lássák rajtam, hogy igyekezek, nem szórakozok én, meg a neten is ilyen ordítós, erőlködös szüléseket láttam, gondoltam így kell, hogy ne szúrjon szemet..

2014. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De ilyenkor nem szabad elaludni, nem? Mondjuk az én lányom egy ultrahagos vizsgálóban született... de engem utána nem hagytak aludni... :(
2014. okt. 11. 12:56
 6/14 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem akkor fogod látni, ha ott leszel.

Én pl. már nem merek ilyeneket megfogadni, mert eddig azt hittem magas a fájdalomküszöböm...fogfúrásokat, töméseket elviseltem fájdalomcsillapítás nélkül ilyenek... de egyszer lett a bőrömben egy ilyen gennyes kelés, amit a sebésznek ki kellett fakasztani. Na akkor akkorát üvöltöttem, mint szerintem soha életemben. Pedig tudtam, hogy mit fognak csinálni, hogy fájni fog (és sosem kérek fájdalomcsillapítást, mert tűfóbiám van).

Szóval lehet, hogy azt a fajta fájdalmat majd kibírom nyikkanás nélkül, ahogy kibírtam pl. 1 bokatörést is... de lehet, hogy nem.

Ne foglalkozz vele mit mondanak, én biztos visszaszólnék valami olyat, hogy nem neked fáj, be lehet akkor k...olni.

2014. okt. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Eldöntheted, de felesleges. Ha most úgy alakul, hogy mégis máshogy éled át/meg, és úgy éreznéd, hogy könnyebb lenne kiabálva, esetleg nyögve, akkor nem mered majd azt tenni, ami jól esne, ezzel hátráltatva a szülést, az élmény átélését. Nem arról van szó, hogy üvölteni kell, mintha nyúznának, de a szülőszoba pont nem a jó neveltségről szól. Én sem akartam túlontúl "kiakasztani" a személyzetet, de a vajúdás utolsó fél órájában káromkodtam mint egy kocsis, a dokinak egy rossz szava nem volt, annyit mondott, hogy csináljam, ami jól esik. Amikor pedig kitolásnál nem jól nyomtam, mert arra figyeltem, hogy halkan legyek, akkor megkérdezte, hogy mi a gond, miért nem megy, én annyit tudtam sziszegni a fogaim között, hogy nem tudom halkan csinálni, és akkor mondta, hogy akkor csináljam hangosan, és elkezdett rohadt hangosan nyögni mellettem, a férjem röhögött mint az állat rajta, majd a doki rászólt, hogy csinálja ő is. :-) Nah utána nyögősen pikk-pakk kitoltam a fiam. A varrás közben kérdezte, hogy miért akartam csöndben lenni, mondtam, hogy mert azt mondták úgy szokás. Csak nevetett, hogy itt nincsenek szokások, a lényeg, hogy amennyire lehet pozitív élmény maradjon az anyukának a szülés, és éljük túl mindketten épen, egészségesen, a következőnél kezdjem a kitolást nyugodtan hangosan, mert sokkal jobban ment.
2014. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Első szülésemnél kérdeztem a szülésznőtől, hogy szabad-e kiabálni. Ő azt mondta, hogy igen, szabad, csak nem érdemes, sokkal jobb ha arra koncentrálok, hogy rendesen lélegezzek, mert akkor a baba is jobban kap oxigént. Én megfogadtam, és egyik szülésemnél sem kiabáltam, hanem a légzésre koncentráltam - nekem is könnyebb volt így, és a baba is jobban kapott oxigént. Csak annyi volt, hogy hevesen vitatkoztam a szülésznővel meg az orvossal, mikor mondták, hogy még ne nyomjak, hogy de márpedig nekem muszáj.
2014. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szülés közben komolyan az orvosnak akarsz megfelelni?

Nem tökmindegy, hogy mit gondol? Nem a barátságára van ott szükséged, hanem a szakértelmére.


Én párszor elküldtem az anyjába az orvosom (fogadott, évek óta ismerem), amikor vákuumozott meg utána tépkedte le a fent ragadt méhlepényt.

Másnap elnézést kértem, ő meg röhögve mondta, hogy a szakma alapja, hogy fájdalomtól fetrengő embertől nem vesznek fel beszólást, no problem.

2014. okt. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kiabálni. Lehet kultúráltan is szülni.
2014. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!