Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Szülés

A kérdés
Zsuzsi94 nevű felhasználó kérdése:

A harmadik szülés tényleg jobban fáj, mint a második?

Már sokszor próbáltam kideríteni,hogy liért fáj jobban második meg a többedik szülés, de eddig sehol se találtam rá pontos választ,és érdekelne, hogy mi az oka annak,hogy az elsõ szülés után a második jobban fáj, és a harmadik, meg még jobban. De vajon miért? Olvastam olyat is, hogy valaki azt írta, hogy a harmadik szülése borzasztó volt. A válaszokat elõre is köszönöm.:) 20/L

Keress kérdéseket hasonló témákban: fájás, fájdalom, gátseb, EDA, görcs, vajúdás, szülés után

2014. okt. 16. 07:30  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Elnézést a helyesírási hibák miatt.

# 1/9Időpont 2014. okt. 16. 07:37 Privát üzenet

Hát nekem a második volt a legkönnyebb. A harmadik nehezebb volt, bár sok volt a komplikáció valoszinü ezért. Idejében a harmadik volt a leggyorsabb :) Harmadikra született a legnagyobb és leghosszabb babám.

3 gyerekes anyuka

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/9Időpont 2014. okt. 16. 07:42 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

# 3/9Időpont 2014. okt. 16. 07:45 Privát üzenet

Nekem nem volt a második meg harmadik nehezebb, mint az elsö, söt ellenkezöleg.

HA neked a második rosszabb volt, akkor azért, mert féltél és befeszítetted magad.

Az, hogy minek melyik szülés milyen, nem függ a szülés sorszámától, hanem a kismama meg a gyere állapotától, méreteitöl, a gyerek elhelyzkedésétöl és a hormonszinttöl.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont 2014. okt. 16. 07:55 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Én még nem szültem soha,ezért is tettem fel a kérdést. De köszi a választ:).

# 5/9Időpont 2014. okt. 16. 09:15 Privát üzenet
Én császáros szülésről tudok véleményt írni.Engem azzal ijesztgettek,hogy minden többedik császár egyre nehezebb.Felépülni is,és fájdalmasabb is. Nos velem fordítva volt. Pedig volt már 3 is. :) A 3. volt a legkönnyebb,minden téren. Szerintem ez nagyon egyén függő,lelki és testi állapot dönti azt el,mikor,hogy éli meg az ember a szülést,legyen az sima,vagy császáros.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont 2014. okt. 16. 09:26 Privát üzenet
Nekem mindkét szülésem ugyanolyan volt. A nagynál 10-kor indították, 4 előtt megszületett. A pici magától startolt hajnali 3-kor, reggel 9-re megvolt. Időben ugyanannyi meg fájdalomban sem éreztem különbséget, mindegyik rohadtul fájt. De megéri. :)

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/9Időpont 2014. okt. 16. 09:43 Privát üzenet
20 évesen 3. gyerek? Most komolyan?

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 45%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont 2014. okt. 17. 22:43 Privát üzenet
Írta hogy még nem szült te szerencsétlen:D

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.
# 9/9Időpont 2014. okt. 27. 10:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Harmadik babámat várom. Tényleg gyorsabb és könnyebb lesz majd a szülés? Előbb jön a 3. babó?
Harmadik babámat várom. Első 2 sima szülés volt, gátmetszéssel. Most nagyon alacsony a vasam, aranyér panaszaim vannak. Igaz, hogy ezért lehet császár? A gátmetszések miatt már...
Ki szült már Spanyolországban? Egy kis beszámolót szeretnék tőllettek a harmadik trimeszterben való vizsgálatokról és a szülésről.
A negyedik szüles fáj? Azt mondjak minel tobbet szulunk annal kevesebb idö?! De nekem az elso 18ora a masodik 2ora40percc a harmadik hajnali 4 tölotthon voltak fajasaim de ugazaan este 7tó
Vajúdás, normál szülés szempontjából a harmadik babánál mennyit számít, ha a második császárral született majdnem 4 éve, az első pedig durván 6 éve simán? Tapasztalatok?
Akinél az első szülés gyors volt, hogy alakult a második, harmadik? Melyik mennyi ideig tartott?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Szülés rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!