Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első gyermekem császárral...

Első gyermekem császárral született,18 hónapra rá születik meg a húga, igaz hogy nem indíthatnak és nem kaphatok oxitocint az első műtét miatt?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak egy legenda? Kíváncsiságból kérdezem, orvost megkérdezni csak 2 hét múlva tudom.
2014. okt. 21. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Az indítás alatt burokrepesztést értek.
2014. okt. 21. 20:52
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen orvos, kórház és protokoll függő, mindenhol más a szokás. Javaslom, hogy csatlakozz a facebook-on a VBAC támogató csoporthoz, ott minden ilyen jellegű kérdésed felteheted, rengeteg információt osztanak meg a lányok, nők, akik szintén császár utáni hüvelyi szülésre készülnek! :) Nem csak a kórházról, de akár a dokidról, a szokásokról és hogy mire ügyelj, tudnak információkat, tanácsokat adni, és nem utolsó sorban veled lesznek gondolatban a szülés napján, drukkolnak neked, izgulnak értetek :) Várunk, gyere! :)
2014. okt. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 21. 21:00
 4/8 anonim ***** válasza:
A fiaim közt 4 év van.Mindketten császárosak lettek,mindkettőnél oxitocinnal indítottak. Amúgy császárra készülsz,nem? (elég kevés az idő kettejük között
2014. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm a császár után 15 hónappal szült természetes úton. nem indíthatták neki, nem kaphatott oxitocint. Ő direkt VBAC-ra készült, vagyis hüvelyi úton akart szülni.
2014. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatokat! Még nem döntöttem, sok minden szól a császár mellett, mégis...vágyom rá hogy természetes úton szülessen meg a lányom. Vacillálok még.
2014. okt. 22. 08:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Császár után szültem 24 hónappal. Első babámat Prostin tablettával indították, ettől nagyon féltem, mert erős görcsöket okozott. Az orvosom azt mondta, a Prostin tabletta nagyon kockázatos császár után, elvétve alkalmazzák. Szerencsére magától megindultak az 5 perces fájásaim, de egyébként oxitocinnal indították volna, így is kaptam oxitocint. Szóval LEHET császár után szülést indítani, ha nyomós ok van rá, de az orvosom nagyon odafigyelt a hegemre, főleg onnantól, hogy bekötötték az oxitocint.

Egyébként nem ez volt az oka, de nem bírta a hegem és 2 órával az oxitocin bekötése (és a 1,5-2 perces fájások megindulása után) hegszétválás tünetei jelentkeztek, így megcsászároztak.

Ha hüvelyi úton akarsz szülni, akkor szerintem MINDEN beavatkozást el kell kerülni, amennyiben lehetséges.

2014. okt. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az én VBAC - mnál, 15 évvel ezelőtt, 21 hónap volt a császárom és a természetes szülésem között. Túlhordásban voltam (vagyis terminus után pont egy héttel), spontán megindult (indulgatott:)) szüléssel - vagyis csak pici fájásokkal. Előre megmondták, hogy oxitocin terheléses próbát, oxis indítást nem csinálhatnak. Két ujjnyi tágulásnál viszont burkot repesztettek, és egy órával később - mivel még mindig 2 ujjnyinál álltam, bekötötték az oxitocin infúziót, ami aztán maradt is 12 órán keresztül :( Végül sikeresen, hegszétválás nélkül sikerült megszülnöm a babát. Szerintem egy angyal vigyázhatott ránk aznap :) (Egyébként most is babát várok, természetes szülésre készülök, és rákérdeztem a kórházban, hogy most mi a protokoll, és azt mondták, hogy oxitocint semmiképpen sem szabad adni. Majd meglátjuk...)
2014. okt. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!