Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szép volt az első...

Akinek szép volt az első szülése, milyen lett a második?

Figyelt kérdés

Elmondhatom magamról, hogy könnyen, gyorsan, szépen szültem meg a kisfiamat. Nem féltem a szüléstől, minden szuper volt, az első igazán fájdalmas fájástól számítva másfél óra alatt meglett.

Még messze van a következő gyermekvállalás terve, de sokat gondolkozok rajta. Van egy olyan érzésem, hogy mivel olyan szép volt az első, ezért majd a második hosszabb, fájdalmasabb lesz. Amolyan "meglesz még a böjtje" érzés.

Kinek hogy alakult?


2014. nov. 3. 21:04
 1/8 anonim válasza:
Nem lesz meg a böjtje ne aggodj. A masodik sokkal könnyebben meglesz. Nalam az első 19 ora vajudas utan született a masodik 6.
2014. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kinek hogy. Valakinek rövidebb a 2., de sok olyat olvastam, hogy hosszabb lett, jobban megszenvedett. Nekem mindjárt itt van a 2. szülés, első szerintem annyira volt nehéz, amennyire kellett. Olyan 8 -9 óra volt az ütős rész. Persze baromira megszenvedtem, de jónéhány embertől cifrább sztorikat hallottam:D Remélem ez most rövidebb lesz egy kicsit. Nekem a terhességgel volt olyan érzetem, mikor elkezdtünk agyalni a másodikon, hogy visszakapom én még, hogy olyan gondtalan és könnyű volt a terhességem az elsővel....hát sajnos igazam lett. Elsővel kutya bajom nem volt, alig vettem észre, hogy terhes vagyok, mindössze a hatalmas elhízásom okozott nehézségeket, de csak annyira, hogy utáltam, hogy alig bírok felkelni, mert nagy darab vagyok. Kifulladni nem fulladtam ki vagy ilyesmi. Viszont most a másodikkal minden bajom van elejétől kezdve és a középidőben se maradtak el a tünetek. Holnap töltöm a 33. hetemet, de már jóformán az elejétől azt kívánom, bárcsak már a szülőszobán lennék:D

Mondtam is a munkatársaimnak, hogy könnyű terhesség- nehéz szülés, és remélem nehéz terhesség-könnyű szülést hoz:D

2014. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még szebb volt, mint az első. Az egész gyerekágyas időszak alatt a fellegekben jártunk mindannyian.
2014. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Maga a szülés szuper volt az elsőnél, gátvarrat miatt volt pokol a következő 2 hét. össz.5 óra volt első fájástól számítva. Második szülés feleannyira sem fájt, és kb.2-3 óra volt első fájástól. minimális repedéssel, amit észre sem vettem már másnap sem.
2014. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első összesen 5 óra alatt megszületett. Nekem a második rosszabb volt, mert faros volt. Próbáltuk megszülni, de mivel nem tudott beilleszkedni a popója, császár lett a vége. A vajúdás is rosszabb volt. De nekem valószínűleg csak a fekvése miatt alakult így, legyél pozitív :)
2014. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
mindhárom szülésem szép volt, könnyű, könnyebb, legkönnyebb :)
2014. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanúgy szép volt, csak még gyorsabb. Fel se fogtam, hogy szülök és már kinn is volt :)
2014. nov. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

De jó olvasni a válaszokat. Egyébként az orvosom is azt mondta, hogy nagyon valószínű, hogy gyorsabb lesz.

Köszönöm a válaszokat! Ha még akad tapasztalat, szívesen olvasom.

2014. nov. 20. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!