Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a korházban...

Szülés után a korházban töltött napok alatt, ellenörzik mi a helyzet "odalent"? Elsö baba, nem tudom hogy megy ez az egéssz.

Figyelt kérdés
A vérzésre pelanka szerü eldobható bugyit szeretnék venni,azt meg hogy veszem le egy hirtelen jött vizsgálat elött,meg a vérzés is ugye...hogyan zajlik ez?
2014. nov. 4. 16:45
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne levenni? Engem két nap múlva nézett meg a dokim,ha jól emlékszem. Bejött a szobába,és mondta,hogy menjünk át a vizsgálóba. Ott egy függöny mögött levettem a bugyit, a betétet összetekertem, papírba csomagoltam, és kidobtam, vizsgálat után újat tettem be!
2014. nov. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Nem h nem lehet levenni,de ugy gondoltam ha rögtön ott az ágyban akarna rákukkantani hogy hùzzam ugy le elötte tele vérrel.Szóval ez nem ugy megy...bocsi de tényleg nem tudom mi vàr ràm szülés utàn a korhàzban.
2014. nov. 4. 16:54
 3/25 anonim ***** válasza:
39%

engem alul nem vizsgáltak, csak a hasam nyomkodták, és megnézték a hegem, mondjuk én császáros voltam, de a szobatársam természetesen szült, őt sem vizsgálták, csak a hasát nyomkodták meg, hogy minden rendben van e, méhe visszahúzódott e.

egyébként én is eldobható bugyit használtam, eléggé büdös amikor már nem patyolat tiszta, szóval vagy 4 óránként cseréled, vagy szerintem jobb a sima bugyi, a következő szülésemre inkább azt viszek és kihipózom.

meg olyan hülyén is állt, és mivel a heg miatt azért csak lejjebb kellett tolni a nadrágom hogy megmutassam ciki volt, mert tök béna látvány lehetett rajtam az a bugyi...

szóval vegyél inkontinencia betétet (Tena) az bőven elég lesz, de legyen azért két csomag, nekem annyi elfogyott. egyébként a vizitek tényleg hirtelen jönnek, törvényszerűen mindig akkor mikor épp szoptatsz és kint van az egész melled...én utáltam nem lehetett rá soha se felkészülni, ráadásul nyáron szültem, bazi meleg, az ember izzadt, nem elég a vér, és még csak mosakodni se tudtam előtte. oké hogy a dokikat nem érdekli az ezredik véres büdös beteg után az állapotod, de azért a méltósága oda lesz az embernek ettől.

2014. nov. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nagyon erös ilyenkor a vérzés?megint egy hülye kérdés,de vizsgàlat alatt ott fogok folyni elötte ? Tudom h egy nödoki ennél cifrábbat is látott,csak valahogy nem tudom elképzelni a szituációt...
2014. nov. 4. 16:57
 5/25 anonim ***** válasza:
nálunk senkinek nem kukkantottak be a bugyijába, csak megkérdezték, hogy vagyunk, picit megnyomkodták a hasunkat, a császárosoknak ellenőrizték a heget.
2014. nov. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

bocsi akkor én nem olyan eldobható bugyira gondolok, amit én használtam az sima bugyi, de abba még kellett betét.


igen, erős a vérzés, belőlem olyan fél tenyérnyi alvadt csomók folytak ki :) az első két napba megettem egy csomag betétet. de mint mondtam, elvileg alul nem vizsgálnak. viszont a bugyid megfogják látni kívülről, és az sem túl guszta ha a betétből kifolynak a dolgok és véres a bugyi.

szerintem vegyél 4-5 db fekete pamut bugyit, meg inkontinencia betétet. ez szerintem a legesztétikusabb.


nekem sajnos gyulladásom volt, emiatt méh öblítést csinált a nőgyógyászom, és ott ki kelltet bújnom előtte, betét is volt a bugyimban, szerencsére pont előtte cseréltem, szépen leraktam a székre, rá se nézett csak elíntézte a dolgát és kész. nem foglalkoznak vele. te se tedd, elejétől a végéig cikibbnél cikibb dolgok fognak érni, nem lehet rá felkészülni szerintem :)

2014. nov. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ok akkor ezt a pelenka bugyit meg nagyon átgondolom.Nem vagyok hisztis,vagy butácska,csak ez a kiszolgáltatottság ilyeszt meg kissé,meg ugye első baba...a szüléstől nem is félek,inkább várom már,de nagyon!
2014. nov. 4. 17:01
 8/25 anonim ***** válasza:

csütörtök este szültem, volt ugyan minden nap vizit, de ez kimerült abban, hogy "kismamák, van panasz?". Vasárnap délelőtt, hazaengedés előtt áthívott a dokim a vizsgálóba, le a bugyi, fel a székre, bruttó 1 perc volt amíg megnyomta a hasam és megnézte a varrást. Talán adott papírtörlőt vagy valami ilyesmit, de az tuti, hogy nem volt vérfürdő. Nem olyan kellemetlen, mint amilyennek gondolná az ember.


Amúgy én azért nem tetetek spirált, mert azt a vérzés elején kell feltenni. Szülés után viszont csak az járt a fejemben, hogy rámnéznek és végre haza mehetünk. Vártam, komolyan :-)

2014. nov. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

hát én is próbáltam mindenre ügyelni, ezerszer lezuhanyoztam mielőtt elindultunk (indított szülésem volt), pironkodva kérdeztem, hogy a melltartót magamon hagyhatom e meg ilyenek, a szülésznő mindig csak mosolyogva válaszolt, ő nyilván tisztában volt vele hogy 4 órán belül megszűnök nő lenni :)))

így is lett: egyszerre folyt belőlem a magzatvíz és a vér a vajjúdó szobában, aztán jött a szülés, deréktól lefelé pucéran 8 pasi között, aztán betoltak a szobába, ahol 4 másik anya előtt húzták fel a paplanom lekezelni a heget így kb csak az nem látta a p...at aki nem akarta, aztán reggel az ápolónő fürösztött (ez már csak ha császár lesz...), aztán a méh öblítés...a szoptatás 45 fokban, a kisebesedett mellbimbó, nem bírtam felvenni a felsőmet konkrétan, csupasz mellel kellett aludnom, mindenki előtt, mert úgy be volt gyulladva hogy még a csecsemősök is azt mondták inkább ne húzzak hálóinget max arra az időre mikor vizit van. tényleg a méltósága oda lesz az embernek, de ez ilyen sajnos. idővel megszépült egyébként a korházban töltött napok emléke.

2014. nov. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát.Megnyugtatóbb,h már ezt is tudom :)
2014. nov. 4. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!