Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 60 kg és 158 cm vagyok,...

60 kg és 158 cm vagyok, mindig ezt tartottam. Szüléskor mennyire fog meg változni az alakom? Vagy vissza nyerem esetleg egy kis idő elteltével?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem szüléskor változik az alak, hanem a terhesség idején.Ha változik.

Amúgy ez alkat kérdése. Én is hasonló paraméterekkel kezdtem, és a terhesség(eim) során igazából csak a hasamra mentek a kilók meg a cicire, vagyis ahova kell.

NEkem a ababa születése után ment fel 3-4 kiló, mert nagyon bezárva éreztem magam és sokat nassoltam sajnos. Erre kell odafigyelni.

Persze van aki a terhesség alatt is hízik 20 kilót, szóval nem lehet általánosítani.

2014. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ha nem eszek annyit terheseg alatt,hanem oda figyelek ak sokat azért nem fogok hízni, nem? Fiatal vagyok és nem szeretném ha nagyon meg hiznak
2014. nov. 12. 12:34
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez alklati kérdés. Van, aki sokat felszed, aztán a szülés után pillanatok alatt leadja. Van, aki meg nem hízik rengeteget, de a szoptatás alatt jönnek fel rá a kilók.

Mondjuk nem árt az önfegyelem, mert a második trimeszterben nekem nagy étvágyam volt,a világot fel tudtam volna falni. Ha ne tiltja meg az orvos, akkor mozogj sokat a terhesség alatt, pl. sétálj minden nap egy órát, az sokat használ. Anyukádat is megkérdezheted, hogyan alakult át a terhesség alatt, mert nagy valószínűség szerint a te tested is hasonlóan fog "viselkedni" (az én esetemben legalább is így történt).

2014. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vissza nyerheted, ez alkati kérdés leginkább. Persze függ a felszedett kilóktól is, de hogy mennyire tágul ki a hasfalad, nyúlik meg a bőröd stb. is közre játszik abban, hogy mennyire változik meg a tested.
2014. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, pár hónap után ugyanolyan is lehetsz. A csípőcsontok is visszaalakulnak, és ha nem hízol többet, mint kellene (12-15kg), akkor a többi szépen vissza tud alakulni.
2014. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is pont ugyanekkora vagyok és ugyanennyi kg voltam,amikor terhes lettem.Rendszeresen eljártam úszni( heti 3-4szer, 1500-2000 m), a terhesség vége felé callaneticset meg jógát tornáztam felváltva, a kajára nagyon odafigyeltem(sok zöldség, hús, gyümölcs,hal, kevés fehér liszt és cukor, tészta), így csak 8 kilót híztam,amiből 3,5 kiló lett a kisfiam. A fizikumom is jó maradt, 7 óra alatt megszületett a kisbabám, az alakom két hét alatt a régi lett, semmi terhességi csíkkal. Jelenleg 5 hónapos a babám, ismét járok úszni, a kajára változatlanul figyelek, még le is fogytam 55 kg-ra és rengeteg tejem van, köszönhetően az igény szerinti szoptatásnak. Amikor kisebb volt, sokat sétáltam vele.

Az alakod annyira változik csak, hogy a medencéd kinyílik és viszonylag lassan záródik vissza, de ez nem számottevő változás szerintem.

2014. nov. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóláshoz csak annyit, hogy a csípő szélesedés sem törvényszerű, vagy legalábbis nem biztos, hogy nagyobb feneked lesz a szüléstől. Én a szoptatástól fogytam, és bár csak 3 kilóval lettem kevesebb a terhesség előtti súlyomnál, a csípőbőségem 7 cm-t csökkent. Ezt máig nem igazán értem hogy lehet. (Talán az izomból fogyhattam le, ami a fenekemen volt...)
2014. nov. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 violent02 ***** válasza:
Én 24 kg-ot szedtem fel terhesség alatt, de rám is fért, mert 49 kg-mal kezdtem..szülés után 3 hónappal összesen 5 kg plusz maradt meg, és azt még tartom..ha sokat hízol arra próbálj ügyelni hogy fokozatosan add le,de igazából sok embernek egy kis torna is sokat segít..annyit egyél amennyi jól esik, ne arra figyelj mennyit hízol...szülés után ha fordítasz időt erre akármilyen alakod lehet..én babám 5 hónapos, de igazából annyi maradt meg a terhességből hogy a hason a bőr ernyedtebb lett egy picivel..de ez változó, nem tudhatod hogy adod le, vagy milyen lesz az alakod utána..
2014. nov. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!