Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vízben szülésről (nem csak...

Vízben szülésről (nem csak vajúdásról) tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Milyen tapasztalataitok vannak vízben szülésről? Magyarországon hivatalosan csak vajúdni lehet a kádban, de olvastam, hogy volt, ahol megengedték a szülést is, mert nem volt idő kiszállni már.


Németországban vannak kórházak, ahol már a szülés is engedélyezett, nemcsak a vajúdás, illetve talán Angliában is van erre lehetőség. Akik így szültek, milyen volt? (Maga az élmény, illetve egészségügyileg milyen volt). Olvastam, hogy mivel ez egy kíméletesebb születési mód a babának, így nem is minden gyerek sír, nálatok hogy volt?



2014. nov. 17. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én Angliában élek, tavasszal született a kisfiam, vízben. Hosszú és nehéz szülés volt, de ez a baba méretéből adódott, 4400 gramm volt a kicsikém. Nekem nagyon jót tett a melegvíz, békés szülés volt. Csak a férjem és a szülésznő volt mellettem. A kisfiúnk nem sírt a születése után, vicces volt, mert nagy szemekkel nézett ránk, majd szopizott kicsit és elaludt. A következő babánk is vízben fog születni, ebben biztos vagyok.
2014. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De jó, köszönöm a válaszod. Gratulálok a babához!
2014. nov. 17. 16:44
 3/3 anonim válasza:
Baratnom vizben vajudott egy repedese sem volt, imadta. Szulni kiszallt de csak mert nem volt kenyelmes neki nem talalta a megfelelo pozt
2014. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!