Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez is szülésnek számít,...

Ez is szülésnek számít, szóval a második hamarabb megy mint az első, ha netán sikerül hagyományos módon szülnöm?

Figyelt kérdés
Indított szülésem volt. Burokrepesztés után 4 órát vajúdtam, nem igazán tágultam az oxitocin ellenére sem. Végül császároztak. A második gyerekem világra hozatala elsőnek számít, ha nem császár lesz?
2014. nov. 20. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Jézusom...
2014. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát keresem a szavakat...

De ez a második gyereked lesz, tehát a második szülésed. Az első császáros volt a másodikat még nem tudjuk.

2014. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Az előttem szólóknak igaza van....
2014. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmazhattam, ezek szerint. Vagyis lemaradt egy info, bár a kérdésben ott van hogy "hamarabb", de értem, hogy félreérthető. A második gyerek hamarabb születik általában mint az első, és a harmadik még hamarabb mint a második. Általában. Tehát ha császárral szültem az első gyerekemet, akkor a szervezetemnek az is szülést jelent, és hamarabb születhet meg a második baba? ha mondjuk 20 órát vajúdtam volna az első babával, lehet hogy a csűszár ellenére a másodikkal 10-et fogok? Persze ez konkrétan nem derül ki, de az emberi szervezet szempontjából értem.
2014. nov. 20. 16:47
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Gondolkozz kicsit... Szerinted a szervezeted azóta is azt hiszi, hogy terhes vagy?


Ha a terhesség megszakad, bármilyen módon, akkor a szervezet azt szülésként fogja fel és visszaáll "eredeti állapotra". A lényeg, hogy a magzat kikerül a testből.

2014. nov. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Így már értem mit szeretnél. Nem feltétlenül igaz a többedik gyerek hamarabb születik el sem. és ebben az esetben szintén nem feltétlenül igaz, mert azt ugye azért mondják, hogy a második már könnyebben tágul, mert egyszer már kitágult.

2014. nov. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

azért könnyebb bizonyos esetekben a 2. szülés, mert már egyszer kitágult a hüvely 10cm-esre, kibújt egy baba, sérült sok minden, nem olyan mint volt, persze regenerálódott, de csak "petyhüdtebb" mint előtte. mondjuk olyan mint a bőr a hason, az is könnyebben tágul ki 2.szorra, hisz már egyszer ki volt tágulva, nem ment teljesen vissza.

de te nem természetesen szülted az elsőt, ahogy írod ki se tágultál, szóval nem értem milyen összefüggés lenne.

ettől függetlenül minden szülés más, lehet sikerül hüvelyi úton szülnöd és 1 óra alatt kitágulni...

2014. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 20. 18:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg, ha az ember lánya 2., 3. gyermekét szüli, és gyorsabban tágul, az azért van, mert már szült, tehát egyszer már kitágult minden. Nálad is volt vajúdás, csak nem tudom mennyire tágultál akkor ki, valamit lehet, hogy számítani fog. Viszont vannak olyan példák is, bár ritka, hogy ugyanannyi ideig, vagy tovább vajúdik a másodikkal. Szóval ez sem 100%. Magyarán ezt nem lehet előre megjósolni, de azért kívánom neked, hogy ez most jobban menjen. Engedd el magad, add át magad az érzésnek. Az idegesség, félelem is gátolhatja a tágulást. Sok sikert és minden jót neked!
2014. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1es vagyok, már énis értem mire gondolsz. Az én esetemben ez igaz. Egyre könnyebbek és rövidebbek voltak a szüléseim. Első 19 óra, második 6, harmadik 3.
2014. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!