Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem ismertek olyan oldalt...

Nem ismertek olyan oldalt ahol névtelenül leírhatnám/elmesélhetném részletesen a szülésemet?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés, de nekem olyan rossz élmény volt és úgy megosztanám másokkal..
2014. nov. 26. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Itt is leírhatod.
2014. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Írd le itt! Szívesem meghallgatlak, hátha tudok segíteni. Nekem sem volt egy egyszerű szülésem, császáros voltam, nem hatott a gerincézéstelenítő, így az első vágástól az utolsó varrásig mindent éreztem. Brutál fájdalom volt! De én már feldolgoztam, kibeszéltem magamból. Beszéld ki Te is! Írd le nyugodtan!
2014. nov. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elozo.Sajnos nalam is ez volt a helyzet,de ha valakinek elmeselem csak legyint,hogy ez nem igaz.

Kerdezo,en is szivesen meg hallgatlak:-)

2014. nov. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd le itt, itt mindenki megerti, átérzi a bajodat :)
2014. nov. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Bezzeganya.hu, szulestortenet.hu
2014. nov. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
tortenetek.szules.hu
2014. nov. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as! 2-es vagyok. Érdekes, én nem éreztem azt, hogy nem hisznek nekem a környezetemben, sőt! Azt láttam, hogy elborzadtak a családtagjaim azon, amit átéltem. Mondjuk elég kemény, tökös csajnak ismer mindenki, lehet, hogy azért hittek feltétel nélkül nekem, mert baromi ritkán nyavajgok. Nem tudom.

Leírod, hogy Veled mi történt?

2014. nov. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy meghallgatok!! igazábol nem tudom, hogy miért éltem meg rosszul ezt a dolgot.. lehet mert "fiatal" vagyok (21) vagy lehet mert természetes úton szerettem volna megszülni a gyermekem...

Szeptember 7én NST-n mondták,hogy már nem várnak tovább másnap reggel megindítják a szülést.. augusztus30ra voltam kiírva.. ezért indították meg...

Féltem de tudtam, hogy aznap már láthatom a gyermekem..

Reggel7 re kellett bemennem.. olyan 9körül kezdték csak el... 11re épp, hogy 2 ujjnyira voltam kitágulva... fél12kor burkot repesztettek... tudtam, hogy ha most nem történik valami akkor császár lesz a vége... 12kor betoltak a műtőbe.. el kellett köszönnöm a páromtól... na akkor már nagyon féltem nem lehetett ott velem és nem is igazán tudtam, hogy mifog történni kb mire számítsak... betoltak a műtõbe.. nem nagyon voltam magamnál szinte csak annyit éreztem, hogy félek... rossz volt, hogy annyi ember volt a műtõbe...engem meg pakoltak csupaszon egyik ágyról a másikra... aztán eltakartak mindent és rendesen pánikba estem.. retentően zavart hogy nem láttam,hogy mi történik... a fejem melett állt egy aranyos néni neki mondtam, hogy sorolja hogy mi történik..így egy fokkal jobb volt.. aztán meghallottam a kisfiam hangját ekkor már megnyugodtam és tudtam, hogy lassan vége és túl leszek rajta....

8án lesz 3hónapja.. de legalább túl vagyok rajta...

Köszönöm, hogy meghallgatattok...

2014. nov. 27. 06:58
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Nem sértésből, de ez történik, ha valaki felkészületlenül megy szülni.


Annak idején a szülésfelkészítőn, de pár szülésről szóló könyvben is megemlítik, hogy mindenre fel kell készülni, a természetes, és császáros szülésre is, tudni kell hogy mikor mi következik, és tisztában kell lenni az okokkal az okozattal.

A terhesség egyben tanulás is.


Erre odafigyeltem, és nem ért váratlan meglepi, noha természetes úton szültem. Nem kérkedés, de sokszor megemlíttették az orvosok, és a szülészek, hogy ritka aki ilyen felkészült, és ez lenne a jó, minden szülő nő esetében.

Aki nem felkészült, annak sok gondot okozhat akármelyik szülési mód! Ebből aztán a lelki sérülés és trauma, és a rossz élmények... borítékolható.


Mindenesetre jó úton haladsz, ha kibeszéled magadból, de borzasztó olvasni, hogy nem tudtál semmiről...

2014. nov. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Pedi rengeteget olvastam a természetes szülésről a császármetszésről, sőt még az inditott szülésről is.. sok cikket olvastam ahol anyukák beszámoltak a szüléseiről.. szerintem minden szülés más és más..

Ahol én szültem rá egy hétre úgy elcsesztek valamit császár közbe (elvágtak valamit) hogy utánna 3szor kellett megműteni....

2014. nov. 27. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!