Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tönkrement a családi életem...

Tönkrement a családi életem szülés után? Meg fog ez oldódni valamikor?

Figyelt kérdés
34hónapja szültem egy csodafiucskát:), de azóta csak a veszekedés van körülöttem: férjem a szüleimmel nem beszél, a szüleim az ő szüleivel szintén nem, én a férjemmel nem vok elégedett, eltávolodtunk. Feszkó van állandóan, rosszul érzem magam, nem várom az ünnepet sem.Pedig nem most kellene a legboldogabbnak lennünk? Sokat sírok, nem akarom, hogy a fiam érezzen valamit belőle.
2014. dec. 9. 18:22
 1/10 A kérdező kommentje:
4 hónapja szültem, bocs.
2014. dec. 9. 18:23
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Min.megy a veszekedés? Mi a bajod a férjeddel? Miért nem vagy elégedett vele?
2014. dec. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Úgy látszik hiába vártad, h majd a "csodafiúcska" megoldja majd a párkapcsolati-családi gondjaidat, nem jött be.
2014. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát nem:(. A férjem bunkón szólt anyámhoz, túl sokat voltak nálunk, ez nem tetszett neki, pedig csak segítettek. Ebből kerekedett nagy rumli, megbántották egymást rendesen. Amióta szültem, feszült velem, kötekedik minden szaron, sztem ezért nem volt tejem se, a stressz miatt. A szex megoldja ezt, bár ritkán van, de ideiglenesen. Két tűz között vok a 4 hónapos gyerekemmel:( Nagyon elszomorít. A férjem soha nem így viselkedett velem,megváltozott. A gyerekkel elvan, fürdeti, stb. , bár keveset van itthon velünk. Haragszom rá valamiért, nem értem, ez is hormonjáték még mindig?
2014. dec. 9. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
7 hónapja szültem. Hasonló a helyzet. Egymás szülei az agyunkra mennek, a folyamatos tanácsokkal. Anyáék feszt kritizálják a férjemet, az övéi meg engem, hogy mit nem csinálunk jól. Soha nem veszekedtünk a 10 év alatt mióta együtt vagyunk, most szinte semmiben nem értünk egyet. Szex is csak hébe-hóba, mert egyáltalán nincs hozzá kedvem. Én se tudom mi lesz így a vége és én is hasonlóan elkeseredtem mint te. Próbálom, azért a szülőket leállítani, hogy ne szóljanak bele a gyereknevelésbe és fogadják el a mi nézeteinket. Próbálok odafigyelni a férjemre, mert tudom, hogy nehéz neki, hogy hanyagolom. A szex témával nem tudok mit kezdeni. Olvastam, hogy szülés után a pajzsmirigy is okozhat olyat, hogy a libidó nagyon lecsökken. Holnap megyek vérvételre, hátha tényleg az a ludas, mert nem volt rám jellemző ez a hozzáállás. Szerintem ahogy az idő telik könnyebb lesz. Most egy teljesen más szerepbe kell beletanulni és bízok benne, hogy egy idő után átlendülök és visszanyerem régi önmagam.
2014. dec. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

A szülés, születés az ember életében egy ún, normatív krízis. Óriási változás minden szempontból. Lelkileg és fizikailag is. A Családban átértékelődnek a szerepek, ugyanis az addigi gyerekekből szülők lesznek. Ez a változás a nagyszülők részéről nem egyszerű és sok időbe telik (és energiába), amíg ezt megértik. Megértik, hogy a fiatal szülő is jó szülő, nem szorul állandó tanácsadásra és nevelésre és azt is el kell fogadniuk, hogy nem mindenben egyeznek a módszerek.

A szülőké a felelősség és a döntés joga is. Nem a nagyszülőé.

A pár élete is átalakul. Apává és anyává kell érni, ami szintén nem egyszerű, mert előhív régi elfeledett sérüléseket és a korai szülői mintákat is.

A felelősség, hogy ez az új kis élet ott marad nálatok, akinek ti vagytok a mintaképei, aki bizony jó darabig középpontba kerül és ti a háttérbe bizony nagyon nehéz. A férfiaknál ez utóbbi csapja ki a biztosítékot.

Nem írtad, hogy miből van a feszültség. Pedig fontos lenne tudni. Mik azok a pontok a pároddal, amik az egyet nem értést okozzák.

A nagyszülőket pedig nem kell hagyni játszmázni. Ha veszekedni akarnak egymással akkor tegyék, de ez nem rátok tartozik! Ha a párodat szidják neked, akkor zárd rövidre a dolgot. Te erre nem vagy kíváncsi! És a párod is tegye ezt. Ne hagyjátok, mert mérgezi a házasságotokat!

2014. dec. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

Szia, először is nyugi.


Igen, egyrészt a hormonok, másrészt a gyökeresen megváltozott állapot miatt, tudni illik eddig ketten voltatok egy jól működő, bejáratott kapcsolatban, és most "bejött" egy harmadik, aki ráadásul a "domináns" lett, mert minden érte van. :)


2 barátnőmmel majdnem egyszerre szültünk, együtt babázunk, és mindig megbeszéljük, kinél mi van, náluk is az van, ami nálunk és nálatok: ingerültség, több veszekedés, sértődés.


Egyrészt fáradtak vagyunk (éjszakai felkelések, plusz a baba körüli teendők lelkileg-testileg kivesznek az emberből),

sokkal több stressz, főleg első babánál (mit csináljak, hogy jól csináljam, jól csinálom-e, miért sír, miért nem alszik, stb.),

szexhiány (eleinte a gyerekágyi vérzés, meg a 6 hetes tilalom, utána a fáradtság, mire letesszük a gyereket, kidőlünk mi is, nem érzem magam kívánatosnak hurkákkal a hasamon, stb.)

mindenki bele akar szólni (nálunk mondjuk első időkben anyósom, frászt kaptam, akkora blődségeket mondott, de persze ha nem értettem egyet vele, az meg a férjemnek esett rosszul, mert ugye az anyja már 3 gyereket felnevelt, csak tudja....)


Ezen szerintem csak az IDŐ és a tolerancia segít.

Mert napról napra könnyebb lesz a babával, és ahogy kipihentebb az ember, minden letisztul.


Másrészt azt tartani szem előtt, hogy van egy egészséges gyereketek, szép családotok, élnek a nagyszülők, van mit ennetek, mások az utcán várják a karácsonyt, vagy kilakoltatás előtt állnak, vagy nincsenek szüleik, családjuk....


Türelem, és nálunk nagyon sokat segített, hogy mindig megbeszéltünk mindent: én bocsánatot kértem a férjemtől minden egyes alkalommal, ha kiabáltam vele, nem szóltam, ha az anyós hülyeséget beszélt, csak nyeltem egyet, úgyis azt csinálom a gyerekkel, amit akarok, nem azt, amit ő mond. Mindig mondtam azt is, hogy nagyon fáradt vagyok, nem bírom tovább, akkor a férjem levitte a gyereket egy órára sétálni, vagy a dédihez elmentek, amíg pihentem, elmosogatott, megfőzött, stb.


Beszéljetek róla, mert ha csak nyelitek a sérelmeket, haragot, abból jó nem lesz.


És jön a karácsony, a legjobb alkalom a békülésre családon belül, szerintem ha normálisan közeledtek egymás szüleihez, elnézést kértek, nem fognak haragudni, mert az unokát nyilván szeretnék látni.


Kitartást!!

2014. dec. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2014. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:) sokat segítettetek. Azt hiszem, a borús idő meg egy kis magnéziumhiány is rádob a tüneteimre, mert folyton sírhatnékom van.Párom ma jön haza melóból 3 nap után, na ettől már feszült vok. Mindig úgy vártam haza!Most meg annak örülök, ha elmegy, mert akkor nyugalmam van, nem akarok megfelelni neki. Akkor érkeznek a nagyszülők:(Remélem, hamarosan rendeződnek a dolgaink. Köszi a jó cikkeket is!
2014. dec. 10. 11:31
 10/10 anonim ***** válasza:
9 honapos a lanyunk, mi is mindig egymas szuleit szapuljuk...ez mar csak igy lesz szerintem. Monfjuk azert mi nem szologatumk be egymas szuleinek,tehat nagy veszekedes a csaladban nincsen. Jon a racsony,a gyereknek szereto csalad kell,itt az ideje bekeben unnepelni, gondolom a babat mindenki szereti,mind egyet akar,azaz mi denki jot akar neki. Szepen is lehet beszelni a szulokkel,segitseg mindig jol jon,hadf menjenek ha nincs otthon a ferjed,ha pedig otthon van kerd meg a nagyszuloket,hogy akkor ne menjenek mert harman akartok egyutt lenni.
2014. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!