Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az első babám koraszülött...

Az első babám koraszülött lett. (35. héten született) Mekkora az esély, hogy a második is az lesz? Van hasonló anyuka, aki így járt? Hogyan végződött a második terhessége?

Figyelt kérdés
szeretnénk második babát, de egy kicsit aggódok, hogy a kislányommal még nehezebb lesz pihenni. hogy csináltátok?

2015. jan. 5. 07:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyban függ adtól is mièrt lett koraszülött
2015. jan. 5. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudták megmondani. A terhességem csodás volt, a lehető legjobban éreztem magam, aktív voltam, dolgoztam, semmi nem utalt arra, hogy esetleg baj lenne. A 35.heti uh-n viszont már meg volt rövidülve a méhnyakam. fekvésre ítéltek, de 5 nap múlva megrepedt a magzatburkom. befeküdtem a kórházba, egy napig tartották vissza, és megindult a szülés.
2015. jan. 5. 07:35
 3/8 anonim ***** válasza:

ismerősöm kisfia 29 hetesen jött a világra. bevállalták a másodikat ő 32 hetesen született meg.

egy másik ismerősöm 34 hétre szült, a második babáját tovább hordta egy héttel.

2015. jan. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm első babáját időre szülte a másodikat a 32ik hétten. Másik ismerősöm mind3 babáját szintre napra pontosan betöltött 37ik héten szülte!
2015. jan. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 36 hét 5 napra született, tehát papíron ő is korababa lett. Szerencsére nem volt semmi gond vele. Nekem is egyszer csak elfolyt a magzatvízem, de azt nem tudták megmondani, hogy miért. Most várjuk a kistesót, és jelenleg 38 hét 4 napos vagyok. Szóval lehet, hogy akkor ők úgy gondolták itt az idő, de látod nálam nem ismétlődött meg a korai érkezés!

Pihenni nem sokat tudok, annyi van, hogy most már nem emelgetem a lányomat (13,5 kiló). De ugyanúgy főzök, mosok, takarítok, felmászok az emeletre naponta többször. Lassabban mennek a dolgok, de szerintem nem ezen múlik. Plusz most még egyetemre is járok, vizsgázom, de a baba elvan bent! Szerintem ne gondolj rosszra, nem feltétlen fog a tesó hamarabb jönni. Jó egészséget! :)

2015. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet tudni 5050 az esèlye.

Nekem 33hèten vettèk ki a fiam,toxèmia miatt, nem hiszem hogy be merek vàlalni egy kistesòt.

2015. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fiammal szőrnyű terhességem volt, mélyen fekvő placenta miatt, rengetegszer véreztem a 27. héttől szigorúan feküdtem 1111-as méhszáj miatt. Végül a 35. héten született placentaleválás miatt. 1 hónapja született a lányom. Sokkal kevesebb probléma volt a terhesség alatt, egyszer se véreztem, jó helyen volt a placenta. Most is megrövidűlt a méhnyakam a 30. héten, de végig zárva volt. A 36. héten szültem, mert elfolyt a magzatvizem. Nagyon féltem, hogy a 2. terhességem is olyan szörnyű lesz, mint az első, de teljesen más volt. De mondta is az orvosom mindig, hogy nincs két egyforma terhesség.
2015. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! úgy néz ki, hogy útban van a kistesó :) remélem minden a legnagyobb rendben lesz, és kibírjuk a végéig. Szeretném, ha őt nem szakítanák el tőlem születése után. Azt nem bírnám ki még egyszer. Úgyhogy szurkoljatok nekünk! :D
2015. febr. 7. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!