Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki vízben vajúdott esetleg...

Aki vízben vajúdott esetleg szült is tudnátok nekem élmény beszámolót adni? Esetleg ha normál szülésed is volt már a vizes mellett, melyik volt jobb? Pozitív és negatív élmények? A gátvédelem jobban sikerült a vízben vagy nem befolyásolta?

Figyelt kérdés

Bocsi a sok kérdésért. Most készíteném el a szülési tervemet, és ha nem lép fel semmiféle komplikáció közben akkor szeretném tartani magam hozzá. Sok mindent nem tudok eldönteni sajnos, mert még nem tudom mire számítsak... Azt tudom hogy minél nyugodtabb környezetben szeretnék szülni, ha lehet természetes úton hogy a babának ne legyen akkora trauma a megszületés. Egyenlőre úgy gondolom fájdalomcsillapítás nélkül:P... de persze ezt majd akkor és ott biztos át akarom majd gondolni. A víztől tényleg jobban viseltétek a fájdalmat?

Köszi Mindenkinek a válaszokat előre is! :)


2015. jan. 6. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Szia! Én is vízben szeretnék majd szülni(még csak tervezzük a babát), ezt a kérdést én tettem fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Sokat olvastam utána, angol, magyar, német nyelvű fórumokat bújtam, és akinek összejött, azok nagyon pozitívan nyilatkoznak róla, gátvédelem volt, nem repedtek, a fentebb linkelt kérdésnél az első válaszoló írja, hogy a baba nem sírt, ezt már több helyen is olvastam, hogy így nem sírnak annyira a babák, sőt volt, aki saját maga emelte ki a kisbabáját a vízből, én is utóbbi módon szeretném majd a szülést, amennyiben lesz rá lehetőségem.


Magyarországon már több helyen van lehetőség vízben vajúdásra, de hivatalosan kádban szülni elvileg nem lehet, bár a Szent Imrében korábban volt, akinek összejött, de azóta állítólag vltozott a hozzáállás, és már nem olyan szemléletűek azok, akik most vannak ott, mint a korábbiak.


Mi Németorszűgban élünk, itt már sok helyen van lehetőség magára a vízben szülésre, nemcsak a vajúdásra. Sokan így is tervezik, de ugye csak akkor lehet, ha nincs semmilyen komplikáció. Kívánom, hogy neked otthon is összejöjjön, és találj olyan orvost, akivel ez kivitelezhető. Mikorra vagy kiírva?

2015. jan. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az elsőnél vízben vajúdtam. Nekem nem volt jobb, sőt! Már alig vártam, hogy kiszállhassak a kádból, olyan rosszul voltam a melegtől. Egyáltalán nem fájt kevésbé. A másodiknál nem mehettem be a kádba, mert a magzatvíz elfolyása után problémák merültek fel és végig nst-re voltam kötve. Mivel az egy elég könnyű szülés volt, lehet hogy ott segített volna.
2015. jan. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hosszú és nehéz vajúdásom volt, a vajúdás 16.órájában kértem a szülésznőt, hogy hadd ülhessek bele a kádba. Akkor úgy éreztem arra vágyom. De kb fél órát se voltam benne, mert már akkorra minden bajom volt, az se esett jól h ott gubbasztok a kádban. Kb 4-5 fájás volt a vízben, utána kijöttem. Nekem a fekvés jobb volt. De ezt mindenki másképp éli meg. Lehet hogy te is eltervezed, és mégse lesz kényelmes.
2015. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A vízben vajúdás ellenére gátmetszést csináltak, egyébként első gyereknél szoktak is. A másodikat gátvédelemmel szültem.
2015. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló általi linkben én adtam az első választ :-)
2015. jan. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Èn Angliàban szültem szülömedencèben. Vajúdàs alatt is kèrtem, hogy beülhessek a vízbe. Egy pàr percre elmúltak töle a fàjàsok, így tudtam pihenni egy kicsit. ,(Ekkor màr 18 òràja vajùdtam) utàna erösebbek lettek a fàjàsok, de mondtàk, hogy ez normàlis. Burokrepesztès utàn ültettek be a medencèbe. Nekem sokkal elviselhetöbbek voltak a fàjàsok a vízben, mint szàrazon. Guggolò pòzt vettem fel amire azt montàk a legjobb. Folyamatosan ellenöriztèk a baba szívhangjàt. Nem repedtem, èn emeltem ki a babàt a vízböl, aki azòta is egy kis vízicsirke. :) Most 30 hetes terhes vagyok ès ha lesz rà lehetösègem megint igènybe szeretnèm venni a medencèt. Itt amúgy ajànljàk is ha komplikàciò mentes a terhessèg.
2015. jan. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a válaszokat és a linket! :) Nem otthon fogok szülni én sem (németben), de majd csak jövő héten tudom megkérdezni az orvost milyen lehetőségeim lesznek a kórházban. Azért is írtam mind 2 variációt hátha akad aki szült vízben.

Sok pozitív dolog szól mellette, és már nagyon várom hogy átélhessük a párommal a fiúnk születését.

Nagyon furcsa hogy még csak most volt nemrég hogy pozitívat teszteltem, pár hét múlva pedig már mehetünk is szülni!:)

Köszi még egyszer a válaszokat, és gratulálok a babákhoz! :)

2015. jan. 6. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 hónapja szültem a kisfiamat Londonban. Mivel az itteni rendszer szerint szinte csak akkor foglalkoznak veled a kórházban, ha már tolófájásaid vannak, így én itthon vajúdtam. Kedden reggel 10-kor kezdődött a dolog, a fájások viszont csak este 8 körül rendeződtek és váltak valóban fájdalmassá. A kórházba csak másnap reggel 9-kor indultunk el. Szinte az egész éjjelt a kádban töltöttem, meleg vízben. Teleengedtem a kádat forró vízzel, és közben folyt a víz a derekamra is. Sokkal elviselhetőbbé tette számomra a fájdalmat. Az volt a terv, hogy vízben is szülök, de mikor beértünk kórházba, kiderült, hogy sajnos a medencés szoba foglalt, így tovább vajúdtam a tusolóban. A vége felé már eléggé nehezen viseltem, és már mondogattam is, hogy talán jól jönne az EDA, de mikor megvizsgáltak, kiderült, hogy már a kitolás jön. Tehát én végül mindenféle fájdalomcsillapítás nékül szültem, és úgy gondolom, hogy ebben a meleg víz rengeteget segített. A vajúdás utolsó 1 órája volt talán vészes. De én pl fekve nem is bírtam megmaradni, borzalmasan voltam akkor. Szülni sem fekve szültem, hanem négykézláb.

Itt nem igazán bevett dolog a gátmetszés, leginkább vákuumos vagy fogós szülés esetén alkalmazzák, amikor muszáj. Viszont engem a 4200 grammos kis *csöppség* mondhatni eléggé lerendezett, szóval kellett varrni.

Annak ellenére, hogy iszonyatosan hosszú volt mind a vajúdás, mind a kitolás (2 óra), mégis szép emlékként maradt meg bennem. Minden a lehető legtermészetesebben zajlott, senki sem sürgette a dolgot, nem kaptam semmiféle injekciót, infúziót, oxitocint, semmit. Szóval ezt csak ajánlani tudom. Szülés utáni felépülésem néhány napig tartott, gátsebem szinte nem fájt, ülve szoptattam szülés után.

A köetkező babát, mindnképpen vízben szeretném megszülni.


20L

2015. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor szólj majd az orvosnak, hogy olyan helyet ajánljon, ahol van lehetőség Wassergeburt-ra, bár ez szerintem már a legtöbb helyen van. Heidelbergben az egyik kórházban 2013 óta van rá lehetőség, de 2 másik kórháznál is írták, illetve az itteni Geburtshausban is.
2015. jan. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó 2 választ is! :)

Angliában nem szívesen szülnék, majdnem ugyanannyira rossz érzéssel tölt el mint a Magyarországi gondolat! A sok kedves és figyelmes ápoló... meg orvos. De örülök annak hogy ilyen sok pozitív válasz érkezett, mert most már nagyon szeretném azt hogy mikor oda kerülünk azt mondják hogy nincs semmi akadálya a vízben szülésre...:P


A klinika honlapja szerint van lehetőség náluk erre, de persze ezt majd mikor megyünk előre bejelentkezni akkor letisztázom velük. Családi szobát is szeretnék majd igénybe venni, igaz ez fizetős, de nagyon sok török jár szülni itt(nincs semmilyen faji elő nézetem) csak náluk mikor szül valaki még az ükpapa is bemegy látogatóba... és egész nap képesek ott lenni egy 2 ágyas szobában.

2015. jan. 8. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!