Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Ez mennyire elterjedt gyakorlat?

Figyelt kérdés

Amikor vajúdtam, a nővér behozott egy paksaméta papírt aláírni (beleegyező, lemondó, stb nyilatkozatok). Épp egy fájás közepén voltam, mondtam, hogy ha nem akar várakozni, akkor jöjjön vissza tíz perc múlva, amint elmúlik a fájás elolvasom és AZTÁN aláírom.

Döbbenettel vegyes felháborodottsággal mondta, hogy de hát ezt nem szokták elolvasni, csak aláírják.


Én meg nem írok alá semmit, amit nem olvastam el, úgyhogy húzhatjuk egymás idejét, de nekem kevésbé fontos, hogy alá legyenek írva. Így dühösen, de ott hagyott a papírokkal.


Tényleg így megy az esetek többségében, hogy olvasatlanul írják alá az emberek a papírokat?


2015. jan. 12. 10:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindennapos. Pont le van tojva a szülő nő, az egész esemény intimitása, meg minden. Igen, mindent alá szoktak írni a nők, pont azért, hogy hagyják őket már békén. Ezért lehet ludfing miatt császározni, rutinszerűen gátat metszeni, vagy könyökkel fekvő helyzetben kipréselni az anyából a gyerekét, mert az emberek 99%-a nincs tisztában sem a jogaival, sem azzal, miket ír alá.
2015. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
20%
Sztem igen alairjak ugy hogy nem olvassak el, de en sem irnek ala semmit, ugy hogy nem olvasom el. Foleg ha a babamrol lenne szo.
2015. jan. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szülés előtt, amikor vették fel az adataimat, akkor elmondta az orvos, h mit is tartalmaz a papír, amit aláírok. De el nem olvastam... Pedig akkor még nem voltam olyan állapotban.

Az eda-ra vonatkozó papírt akkor iratták alá, amikor a halál szélén álltam, akkor meg bevallom, nekem mindegy volt mit dugnak az orrom alá, tőlem aztán a halálos ítéletem is lehetett volna.

Ez nem a legjobb ötlet, h így íratják alá, de x nappal a szülés előtt, amikor szépen át lehetne tanulmányozni, nem lehet ezt megcsinálni.

Egyébként meg az emberek nagy része olvasatlanul ír alá mindent - ezt munkámból adódóan tapasztaltam.

2015. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Sajnos igen, általában nem olvassák el, és már bent voltam kórházban vajúdás előtt de vajúdás alatt a fájások közben hozták a papírokat ráadásul amikor kiderült,hogy rögtön császár katéterezés közben félig már az ajtóban jöttek,hogy írjam alá és tolnak is a műtőbe... ha nagyon akarom elolvashattam volna de akkor és ott ez volt az utolsó gondolatom.
2015. jan. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
80%

"de x nappal a szülés előtt, amikor szépen át lehetne tanulmányozni, nem lehet ezt megcsinálni"


De igen, meg lehetne csinálni, csak senkit sem érdekel. Meg minek faxnizni, mit érdekli a nőt, hogy mit csinálnak vele, hisz ma már az eü fejekben az a mentalitás, hogy ők szülesztenek, vezetnek és irányítanak, a szülőnő csak zavaró tényező az egész folyamatban. Ha érdekes lenne a véleményed, akkor időben kérdezték volna. Ebből is látszik, hogy nem vagy más, csak papírmunka. Amúgy meg mindenki, aki bele akar szólni a saját szülésébe, találkozik ezzel a flegma hozzáállással, hogy mit képzel magáról, amiért így extrázik, igényei és véleménye van. Elszomorít, felháborít ez a rendszer! Ezért is nem dolgozom már benne, csalódás volt a sok tanulás után látni, milyen is a való világ, mennyire le van szarva az empátia (nem csak a szülészeten, a magyar eü nagy részében).

2015. jan. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A szétperelés miatt íratnak alá mindent, hogy ott legyen a papír, amikor esetleg bírósághoz kerül az ügy. Ez elsősorban a polgári perek irdatlan térnyerésének köszönhető, amiket most már olyan dolgok miatt is indítanak, hogy lány lett a gyerek fiú helyett és társai.


A gyakorlatot helytelennek tartom, mert tisztességes helyen, főleg ha a szülők perkálnak a nőgyógyásznak (és az esetek 60-70%-ban így van), az a minimum, hogy egy-két alkalommal rászán az orvos egy félórát, hogy elmondja az anyának, hogy mi történik, és váratlan esetben mi történhet.

De ez utópia, hiszen egy rutintalan nő honnan tudná, hogy mik a jogai (és kötelességei)... Egyébként ezek a papírok kb. annyit tartalmaznak, hogy fel lettél világosítva, a lehetséges kockázatokkal tisztában vagy, és ha valami váratlan történne, akkor te beleegyezel, hogy az életedet mentsék.

2015. jan. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Tényleg igaz, hogy az emberek nagyrészt olvasatlanul írnak alá mindenféle papírt. Nem csak az eü-ben, hanem a bankban, a telefonszolgáltatónál meg a ki tudja minél.


De azért nem kell azt hinni, hogy olyan papírt íratnak veled alá, hogy majd kiveszik a veséd és eladják..:D


Mikor belgyógyászat gyakorlaton voltam, csomószor én vittem aláíratni a beleegyezőket. Minden betegnél volt vagy 3-4 papír. Ebből egy volt az, hogy nem nem biztosítanak karszalagot, egy az általános beleegyező (pl. hogy tudomásul vette a házirendet). Ami tényleg fontos (pl. tükrözéshez beleegyező), annak a fő pontjait elmondta az orvos a betegeknek.


Mondjuk nem értem miért kell azon felháborodni, hogy valaki el szeretné olvasni mit ír alá. Nekem is volt olyan, hogy mondta a beteg, hogy csak így nem szeretné aláírni. Mondtam, hogy teljesen érthető, ha szeretné, akkor itt hagyom neki, olvassa át, vagy ha úgy jobb, akkor elmondom, hogy mi szerepel benne.

2015. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%
Mert te utolsó még csak gyakorlaton voltál, ég benned a tettvágy, az emberszeretet és jóakarat (már amennyit a suli nem nyír ki belőled). Aki 20 éve nyomja, annyit csinál, hogy "itt írja alá", aztán megy a dolgára.
2015. jan. 12. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Lehet:) Reméljük megmarad:P

Azt megértem, hogy nincs idejük arra, hogy mindenkinek egyesével végigmondják azt az 5 oldalnyi általános hülyeséget. De azt nem, hogy miért olyan nagy dolog otthagyni, és várni 10 percet, hogy elolvassa az illető...

2015. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Reméljük, hogy megmarad, igen! Kívánom, hogy színfolt legyél az eü-ben és bírd a nyomást! Kitartás! :)
2015. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!