Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utánra betét (házilag)...

Szülés utánra betét (házilag) gézből és vattából?

Figyelt kérdés

10 éve szültem az 1. kislányomat és akkor ezt javasolta a védőnő,én szépen el is készítettem,maximálisan meg is voltam vele elégedve,de már nem emlékszem a „receptre”.

Azt tudom,hogy gyógyszertárban szereztem be mind a vattát,mind a gézt,de már nem tudom azt se,hogy ezeknek volt e valamilyen speciális neve,vagy fix termék amit kérnem kellett.Mekkora méretű gézt kellett kérni,sterilt stb.Vagy hogy kellett e még ezenkívül más e hozzá.

Akinek hasonló tanácsot adott a védőnő és még emlékszik rá,megköszönném,ha leírná nekem.

A szülés utáni speciális betéteknek már utána jártam,úgyhogy köszönöm,de azokat ne írjátok kérlek.


2015. jan. 15. 10:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet olyan vattát kapni, ami ún papírvattába van betéve. Így nem foszlik szét használat közben, nem ragad a sebbe.


Megkérdezhetem, hogy miért ragaszkodsz a házi megoldásokhoz? Nagyobb eséllyel ázik át, hacsak nem tekered be zacskóba, ami zörög...

2015. jan. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem szülés utáni speciális betétet vettem, hanem Always éjszakai betétet (azt hiszem 5 cseppes). Mindig tampont használok, úgyhogy furi volt a betét, de tökéletesen bevált. Azt hiszem 20 db-osat vettem.
2015. jan. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
10 éve egészen más volt mint most, én a helyedben nem bajlódnék ezzel, mellesleg a betét sokkal biztonságosabb. Nem kell konkrétan szülés utáni, csak inkontinencia 1 csomag. Én a dmben vettem sajátmárkásat, tökéletes volt. Utána pedig sima vastag betétet vettem. Ha mindenképp ehhez ragaszkodsz, akkor ha jól tudom gézbe szokták tekerni a vattát így nem ragad és gézlapot tesznek alá. Nem valami higiénikus, mivel közvetlen a hüvelybejárathoz kell tenni.
2015. jan. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
500 Ft a Tescos szülés utáni betét és nagyon jó.
2015. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én Tena Ladyt vettem szülés utánra,és bevált,mind a két szülésem után ezt használtam. Van olyan gyógyszertár,ahol darabra lehet kapni,és olcsóbb,mint pl az always éjszakai betétje (nekem ez nem vált be szülés után,mert hamar átáztam tőle)
2015. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nekem édesanyám csinálta meg, mull lapba "becsomagolta" a vattát, és imába foglalom a nevét! Szülés után 1 órával már jöttem-mentem, le tudtam ülni a fenekemre, mert a vatta olyan puha volt, hogy nem szúrt vissza a varrat, sőt nem is éreztem. A biztonság kedvéért tettem alá egy normál betétet, arra az esetre ha a vatta átázna, de nem ázott át! A kórházba a 3.napra elfogyott, és nem jött még meg az utánpótlás, szóval kipróbáltam a sima betétet is, de nekem nagyon nem jött be, fájt, szúrt. Szóval én nem tartom hülyeségnek, persze praktikusabb a tena lady, de sokkal kényelmesebb a vattás történet.

A recept pedig annyi, hogy gyógyszertárban steril vattát veszel meg mull lapot/gézt, betét nagyságú, de vastagabb vattadarabokat vágsz, és betekered!

2015. jan. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!