Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki 16-7 évesen?...

Szült valaki 16-7 évesen? Vélemény?

Figyelt kérdés
-csak kíváncsiságból-

2015. jan. 15. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Nulla vegzettseggel, null munkatapasztalattal szülők nyakára/segelyre/csak apukara számítva Igen lecsó ny intelligencia szintre utal.
2015. jan. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
És a legnagyobb intelligenciaszintre utal ha valaki ítélkezik!!!
2015. jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Én. És nem a segély miatt, vagy az apukára támaszkodva, főleg hogy ő elég hamar feladta. Van szakmám, érettségim, fősulira is jártam, mellette dolgoztam. Tény hogy rengeteget köszönhetek a szüleimnek, de nem a nyakukra szültem.

Most van egy boldog házasságom, szép házam, 3 gyönyörű gyerekem és hamarosan megyek vissza dolgozni.

36/N

2015. jan. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Ha apuka elég hamar feladat, akkor egyértelműen a szüleid nyakára szültel, ne is haragudj. 16-17 évesen középiskolás az ember, nincs jövedelme. Gyesbol és csaldipotlekbol meg esetleg gyerekrartasbol senki nem tud egyedül egy gyereket felnevelni. Ebben mi az ítélkezés? Ez szimpla tény. Az, Hogy Később leerettsegiztel, sőt főiskolai diplomát is szereztél, dicsérete méltó.
2015. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm szült. Nem tudom mit és hogyan csináltak a barátjával, de terhes lett.


Ráadásul úgy megijedt, hogy volt olyan hülye, hogy senkinek nem szólt, csak mikor már nem volt választás sem, hogy elveti-e vagy megtartja. (Az apukának erről megvan a véleménye azóta is, mert bár kényszeríteni semmire sem lehet senkit és nem is tette volna, de azért úgy gondolja, hogy legalább joga lett volna tudni és beszélni róla, nem kész tényként megkapni, hogy képzeld terhes vagyok és már elvetetni sem lehet, ha akarnánk sem.)


Természetesen magántanuló lett. Alapból sem volt rossz képességű, átlagos volt, de egyébként javultak az eredményei magántanulóként. Persze a szülei "nyakára" szülte. Személyes véleményüket nem ismerem, nyilván nem volt könnyű előadni a helyzetet, de segítettek mindenben nekik. A gyerek másfél éves korában szétmentek az apával, azóta is fizeti a gyerektartást, látogatja és szereti a gyereket, de nem bírta az egészet valahogy megemészteni. Valamilyen szinten nem hibáztatom őt sem. Korai volt ráadásul neki hidegzuhany és kész tények volt az egész, nem is gondolkodhatott rajta, csak közölte vele a csaj, hogy ez van.


A szüleinek köszönhetően barátnőm főiskolát is végzett, mert segítettek a gyerek körül, aki addigra már óvodába ment. (nyilván bejárós volt nem ment el kollégiumba vagy ilyesmi).


A gyerek már iskolás, okos, kiegyensúlyozott "jó fej" gyerek, anyuka idén ment férjhez egy vele egy korú pasashoz, aki nagyon szereti a gyereket is.


Meg van mindenük és boldogok.


Bár gondolom a 16 évesen teherbe estem történetek nem mindig ilyen jól végződnek, ehhez az is kell, hogy az anyának is legyen esze, meg a szülei is segítsék őket. (nem csak pénzzel)


Nekem néha fura belegondolni, hogy ha én esek akkor, annyi idősen teherbe, már lehetne egy kilenc éves fiam/lányom. Nem mondom, hogy irigyelném azt az időszakot, mikor magántanuló volt, meg míg én buliztam ő épp szoptatott meg ilyesmi. Bár amúgy jöttek ők is, míg a baba otthon volt, a szülők vigyáztak rá, akkor időnként ők is jöttek ahova jártunk, bár nem maradtak hajnalig, de elég érdekes volt mikor mutatták a fényképeket, meg mesélték, hogy nem sokára kezdik a biliztetést... minket meg az érdekelt kb. hogy kivel jövünk össze vajon.


Mindenesetre MOST nem bánnám, ha az ő helyzetében lennék. Megmondom őszintén irigylem. Lenne egy 9 éves gyerekem, nem kéne össze-vissza számolgatni, hogy mikor meg hogy, meg utána vissza vesznek-e, vagy találok-e bölcsit, meg olyan munkát, amit össze tudok egyeztetni stb. stb. Ő meg ezt az egészet már rég letudta. Mire a karrierjét kezdte építeni, már első osztályba ment a gyerek... Persze, az utat míg idejutott nem irigylem.


Na de szerintem neki tényleg szerencséje is volt és nagyon jó családja van.


Egy másik ismerős (barátnőnek nem mondanám, de egy helyre jártunk szórakozni) szintén 16 évesen esett teherbe, ő örökbe adta.

2015. jan. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Amikor én szültem a lányomat nyáron,akkor a szobatársam volt 17 éves. Én nem ítélem el az ilyet,ő nem anyuka és apuka nyakára szült. A testvérénél lakott,és segítette,támogatta mindenben. Még terhes volt,amikor szakított a baba apukájával,mivel olyan életet élt,amit nem szeretett volna,hogy a gyereke lásson. Magántanuló lett. Kicsit éretlen volt az anyasághoz,de nagyon szereti a mai napig a babáját,és nem bánta meg,hogy nem vetette el.

Még a régi időkben,nagymamám volt az,aki 16 évesen szült,nem tartotta el őt senki,és az akkori férjére nem kényszerítette a gyerekét,és dolgozott előtte is,és utána is

2015. jan. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon más világot élünk engem pl. 18 évesen szült anyám és akkoriban az volt a normális. Pl. aki 30 évesen szült, arra már mindenki azt mondta akkoriban, hogy az nem normális. Nagyanyám 20 évesen már két gyerekes anya volt. A húga meg 20 évesen ment férjhez, de akkor már falu Q-ja volt, meg vénlány meg ilyenek, mert addigra már minden rendes lánynak férje volt meg legalább egy gyereke...


A 16-17 évesekre meg ingatták a fejüket, hogy korán kezdték ej-ej, de nem is azért ahány éves, hanem hogy nem házasok még, de hozzáadták gyorsan ahhoz, aki felcsinálta és mindneki teljesen normálisnak tartotta onnantól kezdve.


Mondjuk akkor meg a "nyakára szült" is eleve normális volt, mert csak később építettek házat maguknak, vagy vettek lakást a fiatalok, az volt a természetes, hogy otthon laknak oda jön egy-két gyerek, aztán majd lesz sajátjuk is, nem az, hogy várnak 5-10 évet mire el tudnak költözni.


Manapság minden egészen másként van.

2015. jan. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Más világot élünk mint akkor amikor nem volt ilyen nagy,szakadék a társadalmi létra fokai között!Én csak akkor szültem már amikor férjhez mentem,dolgoztam 4 évet,és házunk is volt!Ettől függetlenül rengeteg támogatást és,segítséget kaptunk a szülőktől ami természetes dolog,ettől még nem az ő nyakukra szültem!Valóban nem bölcs dolog ennyi(16-17) évesen gyermeket szülni,mert ilyen idős korban nem tudsz még anyagi biztonságot kialakítani,sőt szerintem erős kapcsolatot sem!Bár tudni illik 10-20 éves házasságok mennek tönkre,és lehet tegnap még volt munkahelyed és tudtál ételt rakni a gyermeked szájába,de ma már nem!Ilyen az élet!
2015. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

6!

Valóban, a testvér nyakára jobb szülni. .....

2015. jan. 16. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Szerintem ha Ő gyermeket vállal 16-17 évesen az a saját szíve joga. Senkinek nincs joga párcáttörnie a feje felett meg itt adni a valakit hogy "nulla ezzel mwg azzal gyermeket vállal". Könyörgöm....és aki egész életébe keresi az igazit, építi a jövőjét aztán hopp egy klimax. Akinek nem inge az természetesen nem veszi magára. De nem azt a kérdést tette fel hogy kinek mi a véleménye. Neked pedig kedves kérdező nagyon sok boldog pillanatot és sok sikert kívánok nektek!!! 😊
2015. jan. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!