Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 2 császár után a harmadik is...

2 császár után a harmadik is az lesz? Vagy volt aki természetesen szült?

Figyelt kérdés
7 éve volt a második.
2015. jan. 23. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Szia.Mint szüésznőként,és mint érintettként is azt modom:automatikusan császár lesz a 3.-dik.Protokoll szerint nem is lehet más.Én még nem láttam arra esetet,hogy lett volna orvos,ki 2 császár után be mert volna vállalni egy harmadik,spontán szülést.Egyébként nekem az első császárom 8 éve ,a második 3 éve volt,harmadik babánkat április végére várjuk,a doki már a 12.heti UH után elmondta,hogy egyértelmű,hogy császár lesz a 39.héten.
2015. jan. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem is automatikusan császár volt. Talán már 12 hetesen megbeszéltük mikor legyen.
2015. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat azért hogy itt kérdezek, de 1. válaszolótól megkérdeztem, hogy 1 császár és 1 hegsérv műtétre is ez vonatkozik-e?
2015. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem mindenhol van automatikusan császár protokoll szerint!

Vannak,olyan kórházak,elsősorban orvosok-szülésznők,akik támogatják így is a természetes szülést,és van,hogy sikerül is.

Persze itt sok mindennek kell egybevágnia,

István kórház:dr.Bábinszki Ágota,vagy dr.Ujvári Attila

Róbert kórház:Vass Gabriella-dr.Dékány Ágnes

Ha vállal még szülések Prof.Rákóczi István az Imrében..

Érdemes kifejezetten VBAC fórumokat olvasgatni van példa nem egy ilyen esetre.

2015. jan. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Első hozzászólónak pedig csak annyit mondanék,hogy sajnálom,hogy nem hallott még ilyen esetetről,különösen szülésznőként..Nagyon sajnálatos,hogy a szülésznői hozzááállás még mindig ilyen hazánkban sok helyen
2015. jan. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó.Én,mint szülésznő,azt vallom,hogy egy esetleges spontán szülés harmadik nekifutásra nagyfokú felelőtlenség volna....Egyértelműen nem egy szülésznő dont ilyen szituációban,hanem az orvos,és én úgy gondolom,hogy mivel annak nagyon csekély az esélye,hogy spontán meg fog tudni szülni az anyuka,annak viszont jóval nagyobb a kockázata,hogy valami visszafordíthatalan torténik,gondolok itt pl. a hegszétválásra,és kovetkezményeire,én úgy látom tapasztalataim alapján,hogy nagyon kevés orvos meri ezt megkockáztatni.Nem azt mondtam,hogy lehetetlen,hanem hogy ez a protokoll...persze ettől el lehet térni,csak nem ajánlott.Én személy szerint nem mernék belemenni egy spontán szülésbe,a hátam mogott két császárral.Persze,ha az anyuka ragaszkodik hozzá,meg lehet próbálni,de abban kedves utolsó igazad van,hogy ehhez előbb keressen orvost,aki ezt be meri vállalni.Biztosan van,akinek ez sikerült,és lesz is olyan,akinek ezután is menni fog,de meglátásom szerint fontosabb a biztonság.Első voltam.
2015. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem a válaszod.

A protokoll gondolom kórházanként,azért változó,mert van olyan kórház ahol engedik

2015. jan. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves szülésznő!

Nagyon el van tájolva az írása alapján.Nem tudom melyik kórházban dolgozik,de ajánlom figyelmébe hogy a facebookon keresse meg a VBAC fórumot.Egyre több nő van aki 1 császár után vagy 2 császár után szül spontán.Hatalmas sikersztorikat lehet olvasni.Sokban függ az anyuka hozzáállásától is.Igen is lehet szülni császár után hüvelyi úton és egyre több orvos preferálja ezt.Önnek úgy látszik teljesen mindegy,megy a protokoll után,de higgye el hogy sok nő van,akit mindez zavar és elhatározza hogy végig csinálja és sikerül is.Szerintem kockázatos 1 hasi vágás után még egyszer vagy még 2X belemenni ebbe még ha kényelmes is.S ha nincs hegszétválás vagy egyéb komplikáció,akkor miért ne szüljön az anyuka??Miért kellene megfosztani valakit ettől az élménytől?Sajnálom,hogy Önnek ez nem jelent semmit,pedig megpróbálhatta volna másodjára,hiszen ahogy olvastam,nem évente jöttek a gyerekek,volt szünet és minél több idő telik el annál kisebb a kockázat.Bocsánat,de nem kellene riogatni a kismamákat!

KÉRDEZŐ!!!Sikerülhet és sikerülni is fog ha megtalálod azt a célszemélyt aki ebben támogat.Van akinek 2 császár után a 3.gyerkőc 2 éven belül érkezett hüvelyi úton és neked 7 éve volt a 2.császár,így a heged már teljesen rendben van.Szorítok hogy sikerüljön és hogy ne olyan szülésznőhöz kerülj mint az 1.válaszoló,mert ez iszonyatosan le tudja az embert húzni!Könnyű és sikeres szülést kívánok és egy beszámolót is utána :)

2015. jan. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!