Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fontos, lelki esemény...

Mennyire fontos, lelki esemény az életedben a szülés? Milyen szempontokat tartasz szem előtt, amikor kísérőket, segítőket választasz magad mellé?

Figyelt kérdés
2015. jan. 25. 18:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Annyiból volt fontos, hogy könnyen, szépen akartam szülni, ez sikerült is.

Sokat számít a hozzáállás.

A férjem volt velem, mert benne bízom maximálisan.

2015. jan. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fontos, és a férjemmel akartam megosztani, sikerult. Ahhoz, hogy ne aggódjak, kellettek megbízható eü- i szakemberek. Ők is ott voltak, mikor kellett. Ennyi. Mindenki más csak akkor értesült a szülésről, mikor már megszulettek a gyerekek. Szülésznőt, orvost választottam, de nem válogattam. Normális volt a hozzáállásom, és az övék is.

Így mindkét szulésem pozitív és nagy élmény volt.

2015. jan. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor sokat jelentett, mára megkopott a fénye. Fontos a bizalom és hogy nyitott legyen az én elképzeléseimre, igényeimre.
2015. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
programozott császárral szültem, és nekem szép élmény volt. ott volt a férjem, sokat segített, fogadott orvosom volt, jó élményként maradt meg benne, de törekedtem is erre, pozitívan álltam hozzá a dolgokhoz.
2015. jan. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem is annyira az én életemben fontos esemény, mint inkább a gyermekeimében. Úgy gondolom, az Ő életüket kell minél tökéletesebben elindítanom (és utána persze tovább egyengetnem), és ez nagy felelősség.


Az első kettőnél egyértelmű volt, hogy a férjem jön be velem a kórházba a szüléshez, nem is igazán magam miatt, hanem hogy ő is részese lehessen a gyerekei megszületésének. A harmadik baba otthon született, gyakorlatilag végig egyedül vajúdtam (éjjel), nekem pl jól esett hogy nincs ott senki (nem is igaz, mert a kutya ott virrasztott velem :)), csak magamra és a folyamatra koncentrálhatok. Egy barátnőm jött "bábáskodni", épp a végére ért oda, a férjem meg a konyhaajtóból nézte ahogy kipottyan a baba. :) Ezt a barátnőmet azért kértem meg, hogy jöjjön segíteni, mert valami olyan ős-nyugalom árad belőle, hogy az ember gondolkodás nélkül a kezébe tenné az életét.

2015. jan. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nagyon fontos, hiszen most valami csoda fog történni velem, életet adok egy egyedülálló lénynek, egy kisembernek! :) Belőlünk lett, tőlünk függ a léte és feltétel nélküli szeretetet fog kapni tőlünk!

A kísérő a férjem lesz, illetve a segítőm is, aki majd a kórházi, illetve később az itthoni lábadozásban is segítséget fog nyújtani testi és lelki értelemben egyaránt! Abban biztos vagyok, hogy minden tőle telhetőt megtesz majd, hogy nekünk mindenünk meglegyen, abszolút önzetlen ember.

A biztos orvosi háttér pedig elengedhetetlen!

2015. jan. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!