Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ikreket természetes úton vagy...

Ikreket természetes úton vagy csázármetszéssel ajánlatos szülni?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok,és hamarosan ikreim fognak születni. A terhesség problémamentes volt,és az orvos is mindig mindent rendben talált. Nem tudom mi lenne jobb: ha természetes úton vagy ha császármetszéssel születnének meg? Akik már szültek ikreket mit tanácsolnak?

2015. febr. 1. 15:08
 1/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
84%

Beszéltél már erről az orvosoddal? Hogyan fekszenek a babák, egyáltalán szóba jöhet a természetes szülés? Ha nem, akkor nincs min agyalnod.

Ikreknél a babákra nézve mindenképp a császár jár kevesebb kockázattal. Az anyára nézve, ha minden klappol, akkor a természetes szülés. De dupla a rizikó, hogy komplikációk miatt végülis sürgősségi császár lesz. Olvastam én már olyat, hogy az egyik baba természetesen született, a második sürgősségi császárral. Na az a nem gyenge, egyszerre gátseb és császáros heg. Nekem volt mindkettő külön-külön, de el se merem képzelni, milyen lehet a kettő egyszerre. De ha az orvosod bíztat, hogy minden rendben van, és az A baba (vagy ideális esetben mindkettő) fejvégű, akkor próbáld meg a természetes szülést. Én nem dönthettem, nekem faros volt az A. Nem volt sétagalopp a császár, maga a műtét érdekes élmény volt, nem mondanám se felemelőnek, se borzalmasnak. A felépülést ki lehet bírni. Hány hetesek vagytok?

2015. febr. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Hát.... Megmondom őszintén, én a fenti hozzászóló által említett rizikó faktorok miatt a császárt választanám. Volt már 2 császárom, pedig mindkétszer hüvelyi szülésre készültem. Gyönyörűen, hamar rendbejöttem. A gyerekek is makk egészségesek. Kár kockáztatni.
2015. febr. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Unokatestvérem ikreit természetes úton szülte. Azért van ott az orvos, hogy döntsön mi a jó a babáknak és a mamának! Ha jól fekszenek, akkor természetes. Ha bármi rizikó áll fent, akkor császár. Érdekességképpen: unokatesóm azt mondta, hogy iker lányait sokkal könnyebb volt megszülni, mint az első kisfiát :-)
2015. febr. 1. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó válaszolóval 100%-ban egyetértek.

Ajánlom egyébként a Kandász Andrea féle Szülőszoba soroztatot(neten fent van,igaz 10 éves,de a lényeg nem változott azóta sem),ott volt egy kismama,aki ikreket szült természetes úton

2015. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mindenképp kérd ki az orvosod véleményét,hogy ő mit tanácsol,azért mi nem vagyunk orvosok. Ha azt mondja nincs akadálya,bevállalhatod a természetes szülést. Az ismerőseim között van olyan,aki ikreket szült természetes úton mindenféle komplikáció nélkül,és ez a szülése még könnyebb volt,mint amikor a következő (csak egy) gyerekét szülte. De olyan esetről is hallottam,hogy valaki természetes úton akarta megszülni az ikreket,de végül császármetszést kellett végrehajtani.Én sem rábeszélni,sem lebeszélni nem akarlak,a döntés a tiéd,illetve az orvosodé. Bár ikres szülésnél legtöbb esetben a császármetszést szokták javasolni.
2015. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

16 hónaposak az ikreim, az én orvosom a császárt javasolta, és egyet értettem vele. ritka, hogy mindkét baba beforduljon a végére, illetve a másodiknak nincs is hova, csak a szerencsén múlik, hogy fekszik, amikor rá kerül a sor, ha érted. és ha egy baba megvan és utána kell sos császár, az sokkal több komplikációval járhat. persze, ha az orvos nem zárkózik el, nem lehetetlen természetesen úton világra hozni őket. egyébként az utolsó UH-on nálam ki is derült, hogy az 'A' baba farfekvéses, így a végén mindenképpen császár lett volna, de a megbeszéltek miatt program. császárom volt.

egyébként kicsit fura gondolat, de az orvosom azt is mondta, és valahol igaza van, a női test egyszerre egy baba kihordására van kitalálva, ezért sem biztos, hogy a természetesen utat erőltetni kellene.

jöjjenek ki egészségben azok a babák :)

2015. febr. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem az A baba fejes, a B baba faros volt, így szülhettem természetes úton, de ha az A baba a faros, akkor császár...vagy ha bármelyik haránt van. Sok múlik a fekvésükön, na meg, hogy kompikáció mentesen zajlik-e le a terhesség, időre születnek, stb.
2015. febr. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én már 30-on túl vagyok és van ikertesóm.Mi természtes úton születtünk, én fejvéggel először, tesóm másodjára farosan, 4perc különbséggel.


Vannak itt pro-kontra vélemények, de elsősorban az orvos döntse el Veled együtt, hogy a babáknak és neked mi a legjobb.

Minden a fekvésükön múlik, ha jól fekszenek én a helyedben megpróbálnám a természtes úton való szülést, de ha nem adottak a feltételek, akkor inkább a császár.

2015. febr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim megmondta,hogy császár lesz,nem kockáztatunk!

Te hány hetes vagy?

2015. febr. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!