Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha november 16. -án fogant a...

Ha november 16. -án fogant a babám akkor várhatóan mikor fogok szülni? A fogantatás napja biztos, mert novemberben csak akkor voltunk együtt, decemberben pedig egyáltalán nem.

Figyelt kérdés
2015. febr. 3. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2015. febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám 2013. nov. 17-én fogant minden valószínűség szerint. Érzésre és számolásra is akkor volt peteérésem. Doki is azt mondta, hogy akkor foganhatott. Aug. 8-ra voltam kiírva, 15-én indítással szültem. Elvileg ez alapján augusztus 7-re leszel kiírva.
2015. febr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Augusztus 9-re kellene kiírni téged.


Mert az utolsó mensentől számítják a 40 hetet, így a fogantatás napjakor (egy átlagos, 28 napos ciklus szerint számolnak) 2 hetes vagy kereken. Ami elég viccesen hangzik, de így számolják valamiért. Szóval neked a fogantatás napjától már csak 38 hetet kell számolnod (mivel ugye a ciklus közepén, azaz 28 napos ciklus esetében a 14. napon van az ovuláció, így a fogantatás is). Mindenkinél ennyi a tényleges terhességi idő, akármikor is volt a ciklusban az ovulációja. Vagy ugye 2-ától (a 16-tól visszaszámoltam 2 hetet) számold ki a 40 hetet.


Valahol amúgy logikus ez a módszer, hogy az ultolsó mensestől számolják, mivel a babád egyik fele (bocsánat, nem tudom máshogy fogalmazni :)), azaz a petesejt már a ciklus elején kezd érni, szóval a jövendőbeli baba "egyik fele" már nő 2 héttel a fogantatás napja előttől.

Egyébként UH-gal amúgy meg fognak pontosítani a baba méreteiből.


Ha esetleg el szeretnéd kerülni az orvos hitetlenkedéséből származó lenéző, vagy csak szimplán kioktató megjegyzéseket (sajnos szeretnek nem hinni a kismamáknak), akkor egészen egyszerűen mondd azt neki, hogy az utolsó mensesed nov. 2-án volt (akármikor is menstruáltál ténylegesen).


Nekem a kisebbik lányommal, mikor fogant, még nem állt vissza normálisan a ciklusom, 38-42 naposak voltak. De figyeltem az ovulációt, ami persze így a 32.! napon volt. Így kiszámoltam kiírás napjának a nov. 14-ét, amit utána minden UH igazolt.


Bocs, ha bonyolult voltam, szólj, ha valamit nem értettél! (Esetleg a sok zárójel miatt... :)) És azért is bocs, hogy ilyen hosszú... :)


Szép babavárást!

2015. febr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Augusztus 8-9. körül.

Utolsó menstruáció 1. napjához asz 7 napot és elveszel 3 hónapot. Ez a legegyszerűbb módszer.

2015. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!