Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült valaki mostanában a MÁV...

Szült valaki mostanában a MÁV kórházban?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a kórház nem vállalja a gyermek anyakönyvezését csak bejelenti a VI. kerületi önkormányzat anyakönyvi hivatalának a születést és nekem/nekünk kell intézni az önkormányzatnál a kicsi születési anyakönyvi kivonatát.


Ez tényleg így van?


2015. febr. 4. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Két hete szültem ott. Az anyakönyvezés pont ennyi amit irtál, bejelentik és ha elkészült az anyakönyve akkor bementek érte és elhozzátok. Mit kellene még tenniük szerinted a kórházban? Nem ők állitják ki igy nyilván a konkrét irat készitése helyileg nem ott lesz.
2015. febr. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!


Azért kérdezem, mert állítólag kórházanként eltérő, hogy hogyan járnak el. A kolléganőm 3 gyereket szült, mindhármat más-más kórházakban és mindhárom esetben más volt az eljárás :)


És gratulálok a babádhoz és jó egészséget kívánok mindkettőtöknek!

2015. febr. 4. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az első írta.

Mind a két gyermekem ott született.

A szülés másnapján jön hozzád az illetékes, aki az önkormányzattól jön ki. Felveszi az adataidat (legyen nálad az összes iratod, apa személyes iratai lefénymásolva, házassági anyakönyvi kivonat v. apasági nyilatkozat) és leadja az egészet az önkormányzatnál.

Azt hiszem, egy hét múlva kellett érte menni. Nem is kellett sokat várakoznia a férjemnek, minden kész volt, mire ment.

2015. febr. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, ez most nagy segítség volt. Minden jót Nektek!
2015. febr. 5. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!