Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülnétek harmadik gyereket?...

Szülnétek harmadik gyereket? Egy 2,5 éves fiam és egy 6 hós lányom van. Most szóba jött köztünk a férjemmel a harmadik, kicsit bizonytalan vagyok (persze nem most, hanem 1-1,5 év múlva)

Figyelt kérdés

A férjemnek jó munkahelye van, én nem tudnék visszamenni dolgozni, ahonnan eljöttem. Ha lenne még egy gyerek, ő adómentes lenne, és az én jövedelmem is egy darabig biztosítva lenne.

Hitelünk van, ami pár éven belül csökkenni fog.

Nem élünk luxusban, de a gyerekeknek igyekszünk mindent megadni, nem szenvednek hiányt.

Három gyerek esetén még több jövedelmünk lenne még többet lehetne rájuk fordítani.

Viszont félek hogyan bírnék a három gyerekkel. A lányom egy kisangyal, a fiamra sem panaszkodom, de azért tud hisztizni és olyankor kiakadok (nem bántom, csak némelykor kiabálok vele és türelmetlen leszek).

Még annyi, hogy óvoda, iskola nincs a faluban ahol lakok, tehát nekem kellene őket vinni.

Új munkahely számomra bizonytalan. Ha mindkettő jár oviba, bölcsibe és ha új munkahelyem lenne, akkor hova rakom őket, ha betegek (nagyszülők még dolgoznak). Ezért is merült fel számomra a kérdés.

A férjemmel azért szoktunk veszekedni is, de alapjáraton jól meg vagyunk. Azt hiszem minden körülményt leírtam.

Sértő megjegyzésekkel mellőzzetek.


2015. febr. 26. 07:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Arról nem írtál hogy te szeretnéd-e. Amúgy elkell szomorítsalak, nagycsaládosoknak nem jár több. Szóval nem igazán igaz amit írsz hogy többet fordíthatnátok a gyerekekre.
2015. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Miért nem jár több?adómentes lenne.azt hiszem,az havi 90ezer.lehetne főállású anya,az is pénz.oviban,suliban kedvezményes étkezés.utazási kedvezmény 90százalék(máv,volán).szóval anyagilag szerintem jó.de lelkileg neked kell eldöntened.plusz nem biztos h ezek a támogatások örökre szólnak.
2015. febr. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számolnék azzal, hogy így több pénzetek marad. Ez bármelyik pillanatban megváltozhat, ne ezzel kalkuláljatok. Részemről én nem vállalnék így harmadik gyereket, csak ha van nekem is munkám. Visszamennék dolgozni és utána valamikor. Ennyi évet otthon maradni szerintem nagyon nagy kiesés.
2015. febr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én bizonytalan vagyok, hogy szeretnék-e. A gyerekeimet imádom, azzal nincs gond. Csak nem tudom, hogyan bírnám, mert azért lássuk be két picivel sem egyszerű.

Igen ha visszamegyek dolgozni akkor hova teszem őket ha betegek. Ha találok is munkát, az új munkahely nem tolerálja rögtön a táppénzt.

2015. febr. 26. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kedves kérdező, én azt veszem ki a szavaidból hogy nem szeretnéd illetve félsz tőle. Így én nem vállalnám. Mondom ezt úgy, hogy nekünk a harmadik gyerek spirál mellett fogant és teljesen kétségbeestem hogy mi lesz. Aztán szépen elvagyunk. Nem bántam meg mert imádom a fiamat, de ha nem sikerül be akkor nem vállaltunk volna harmadikat :)
2015. febr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!