Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes úton vagy császárral?

Természetes úton vagy császárral?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul viselem a nőgyógyászati vizsgálatokat. Úgy élem meg mintha kínoznának, ennek főként lelki oka van (gyermekként szexuálisan zaklattak), mert az orvosom nagyon rendes és az a hír is járja, hogy ő vizsgál a legóvatosabban a környéken. Legutóbbi missed abomnál e miatt nem is helyeztek fel lamináriát. Félek, a szüléstől, főként, hogy ott többször is vizsgálnak. El sem tudom képzelni, hogy hogy vészelném azt át...

Még nem vagyok állapotos, pedig nagyon szeretnénk, de nem is tudom, hogy hogyan kérdezzek rá erre az orvosnál, hiszen azért a szülés nem kívánságműsor, meg csak az a természetes ha nem vágnak föl. Vagy majd ott ez megváltozik? Volt valaki hasonló helyzetben? Annak mi lett a kimenetele?


2015. márc. 2. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Először is keress egy jó szakembert,mert nem csak a szülésnél fognak vizsgálni hanem a terhesség alatt is.
2015. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem feltétlenül a szülés a gond, hanem addig sok vizsgálat van, nekem minden hónapban menni kellett. Nem mindig néznek méhszájat, de szinte mindig megnézi a doki minden rendben van-e. Én egyszer kértem hogy hagyjuk ki, na pár napra elkaptam valami gombásodást, így muszáj volt megvizsgálnia mi is a helyzet odabent. Szóval ez a baba érdeke, ki lehet bírni, nem kellemes, de válasz olyan dokit aki szimpatikus. Közben beszélhetsz is vele bármiről, ha ellazulsz ő is könyebben tud vizsgálni. De beszélj vele erről, megérti majd, úgy fogja csinálni.

Szülni biztos kérhetsz császárt, de attól még a vizsgálatok meg kell legyenek. Ez a ti érdeketek.

Én nagyon félek a vérvételtől és túl vagyok egy terhességen :)

2015. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A vizsgálatokat nem hagynám ki, tudom, hogy mindkettőnk érdeke, hogy minden rendben legyen. Csak a vizsgálat alatt szenvedek. Mondja, hogy lazuljak el, de annyira görcsös vagyok. Nem is tudom mit kellene ahhoz tegyek, hogy ellazuljak. Vagy, hogy mit ért ez alatt. Szimpatikus az orvos, megbízom benne. De ez valahogy tudat alatt működhet.
2015. márc. 2. 12:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus még a teherbe esés előtt?
2015. márc. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Lehet hogy jobb lenne neked a császár, mert szülés közben nagyon fontos, h ellazulj, mert kben elég lassan fog menni a dolog (tapasztalat).

Terhesség alatt a méhszájat nem mindig nézik.

De szülés közben fél óránként- óránként, attól függ, hogy halad a dolog.

Én nem bírtam lazítani, nem is akartam tágulni, kézzel is tágítottak. :/

Menj el szerintem szakemberhez, és ha nem jössz rendbe ezen a téren, célszerű kérned egy papírt, h császár legyen.

2015. márc. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ellazulnit úgy érsd, hogy ne legyenek az izmaid tiszta görcsbe. Persze valamennyire úgy van, hiszen egy idegen ember, de ha nagyon görcsös vagy nem tud megvizsgálni rendesen. Szóval az izmokat lazítsd el valamennyire.

Amúgy nem tudom miért kellett lepontozni azért mert felhívtam a figyelmét arra, hogy ha a szülés a gond neki, akkor a vizsgálat amiből jó sok lesz az is gond lehet. Szóval szeritnem nem megoldás a császár erre a problémára csak részben, mert attól még a vizsgálatok ott vannak. Persze kérheti, van orvos aki simán bevállalja, persze plussz pénz. A másik hogy ha a vizsgálatot kibírja mert tudja hogy muszáj akkor már a szüléstől sem kell félnie, nem nyúlnak egész végig be csak párszor megnézik, de lehet sokkal kevesebszer mint mikor terhesen vizsgálták összesen. Persze szülj császárral ha úgy érzed jobbnak, nincs ezzel gond, de ha attól ennyire félsz mert az előzmények nem olyanok, akkor lehet a vizsgálat is félelmetes lesz, ha meg azokat kibírod akkor a szülést is.

2015. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De lehet valóban egy doki, pszichiáter még teherbe esés előtt jó lenne.
2015. márc. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, szakember alatt én is pszichiáterre gondoltam.
2015. márc. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A kérdésed az,hogy természetes vagy császár?!

Na már most... Te félsz a nőgyógyászati vizsgálatoktól?! Mert ezen miért segítene egy császár,ha 9 hónapon keresztül "persze nem mindenki" méhszájat vizsgál? Érted mire célzok?!

Tehát 4hetente "nekem 35.héttől 3 hetente, 40.héttől naponta" vizsgálták a méhszájat. Plusz ha valami gond adódik és bemész a kórházba szintén megvizsgálnak ott lent is. Innentől kezdve szerintem már oly mindegy,hogy császárral szülsz vagy természetesen,mert vizsgálni így is úgy is megfognak odalent! Amikor meg már eljutsz oda,hogy basszus...jönnek a fájások,elfolyik a víz akkor már elhiszed nekem,hogy mindegy lesz,hogy ki vizsgál és hol:)?!

Egyébként hasonló voltam én is mint te:) Utáltam,írtóztam,de az 1-2 vizsgálat után már mintha hazamentem volna a nődokihoz" na nem kell rosszra,perverz dologra gondolni":) De érted...:)

A végén meg már fel sem tünt,hogy odalent matatnak... A babád fog érdekelni és az ő és saját biztonságod érdekében szerintem ezzel már nem fogsz foglalkozni.. De ez csak egy vélemény,tapasztalat..

2015. márc. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem a vizsgálatoktól és a szüléstől gyerrkkori trauma miatt, habár engem nem molesztáltak, ennek ellenére természetes úton szültem gyorsan és komplikációmentesen. Ha érdekel.bővebben, írok privát üzenetet.
2015. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!