Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés! Nagyon félek!...

Császármetszés! Nagyon félek! Valaki valami tanács?

Figyelt kérdés
Tudnàtok irni tapasztalatokat? Hogyan zajlik? Igazàbòl amitől nagyon fèlek az az EPI. Rosszul vagyok a gondolattòl hogy a hàramba szùrnak egy tűt.
2015. márc. 2. 22:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Picit kellemetlen, de koránt sem olyan szörnyű, mint ahogyan hangzik. Kapsz előtte bőr alá egy érzéstelenítőt, azt meg sem érzed, aztán már maga az epi gyerekjáték. Nem érzed, csak feszít egy kicsit. Inkább a császár utáni fájdalomra próbálj lelkiekben erősíteni, alig fogsz tudni mozogni a fájdalomtól, és mégis azzal használsz a legtöbbet, ha erőlteted a mozgást. Amint engedik, hogy felkelj, állj lábra, akármennyire is fáj! Minden felállással egyre jobb lesz, hidd el! Két császárom volt, a második egy hónapja.
2015. márc. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszt, elèggè nagy a fajdalomküszöböm volt egy pàr balesetem :( innen tudom. inkàbb attòl fèlek hogy rosszul adjàk be, lebènulok vagy èppen èrezni fogom amikor megvàgnak. Hallottam ès olvastam rèmtörtèneteket :( ez teljesen kikèszit. Ha bele gondolok a vèrnyomàsom az egekben. Pròbàltam az altatàs felől èrdeklödni, de azt mondta az aaneszteziològus hogy az sokkal veszèlyesebb. pedig èn mondtam hogy nagyon fèlek attòl hpgy pànikrohamot kapok.. :(
2015. márc. 2. 23:01
 3/21 anonim válasza:
Szia! Hat attol semennyire se feljel....en meg se ereztem,egybol elzsibbadt a labamtol felfele.....inkabb az utana levo fajdalom,az elso felkeles....bar nem vagyunk egyformak,valakinek az se faj. En utana 1hetig csak segitseggel tudtam ellatni a fiamat.....kitartas!
2015. márc. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
23%

1. vagyok.

Nézd, nem akarlak riogatni rémtörténetekkel, de az én első császáromnál annyira rosszul sikerült beadni az epit, hogy végig éreztem mindent. Iszonyatos fájdalom volt.

Ezért a második császár előtt aneszteziológus lelkére kötöttem, hogy ha megint fáj és szólok, akkor altasson el. Megígérte. De nem volt rá szükség. Bízz magadban, a dokikban, ez segít! Hidd el!

És addig ne engedd vágni a dokidat, amíg egy picit is érzel a lábadban!

2015. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Hat ettol en is feltem, meg attol is, hogy erezni vagy latni fogok valamit, amit nem szeretnek.Epp ezert kertem altatast es nem bantam meg.Sot meg azzal is viccelodtem az orvosommal, hogy csak akkor ebresszenek fel, amikor mar mehetunk is haza:-) Utana eleg kaba voltam egy ideig, de igy konnyebb volt atveszelni az elso napot.A masodik nap mar egesz jol voltam :-)
2015. márc. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Uhhh kedves 1es hàt ezzel most belèm hoztad a fràszt. :( sajnos hiàba mondtam az aneszteziologusnak hogy altatàst szeretnèk, azt mondta ő azt nem fogja megcsinàlni. Itt nem lehet vàlasztani, ez van ès kèsz. Altatàs csak vèszhelyzetben van. Èn erről mèg nem is hallottam hogy nem lehet vàlasztani. Egy kicsit ledöbbentem ès csalódott voltam. Csak hogy biztosra menjen hogy ne erősködjek utàna mèg a fèrjemmel is beszèlt ès teletömte a fejèt hogy mennyire veszèlyes ez a babàra ès ràm nèzve ès hogy pròbàljon ő is győzködni. Mondanom sem kell hogy hatalmas vita lett emiatt kettőnk között mert szinte megtiltotta hogy altatàsban gondolkodjak, mondvàn ő mindkettőnket akarja làtni. Mondtam neki, kössz nem tèged fognak èbren felvàgni hanem engem. Azòta rendeződött persze minden de a lelkemnek mèg mindig nagyon nehèz elfogadnia, hogy ennyire semmibe veszi a fèlelmeimet az orvos... :(
2015. márc. 3. 01:20
 7/21 anonim ***** válasza:

Èn 3-szor szültem csàszàrral. Mindhàrom altatàsos volt.

A 3.-nàl nekem is erősködött az altatóorvos hogy nem fog altatni de mivel fogadott orvosom volt ràadàsul az apja volt az altatódokinak így kisebb csalàdi vita lett belőlem mert persze az orvosom az èn pàrtomon àllt.

Viszont olyan kis mennyisègű altatót kaptam (nem tudom mennyire volt rutinos ez a dokika, azt tudom hogy fèltette a babàt) hogy kezdtem magamhoz tèrni amikor egy cső mèg lent volt a torkomban... Mondom làtni nem làttam mèg csak kezdtem tudatomnàl lenni. Nem tudtam levegőt venni, szó szerint halàlfèlelmem volt. Csak hallottam hogy nyugalom pillanat rögtön. Amikor kitoltak a műtőből màr èbren voltam. A beteghordozò àgyról is èn màsztam àt a csàszàros megörzőben lévő àgyra... nem mintha rà mertem volna így bízni magam egy 40 kg-os műtősfiúra :-) ebből a szempontból jobb hogy màr èbren voltam.


Na szóval eszem àgàban sincs àm riogatni, az első 2 csàszàrom az normàlis altatàssal zajlott. 1. gyerkőcöm 8.45-kor született, èn aznap 16.30 körül kezdtem èledezni. 2. gyermekem 14.30-kor született 16 óra körül màr èbren voltam (igaz itt mondtam hogy hamar fel akarok èbredni)


Egyik gyerekemnek sem lett baja az altatàstól.

De azt èrzem ès èrtem amit te mondasz. Èn úgy remegtem a műtőasztalon ( úgy hogy előtte kaptam kis bódítót is) annyira fèltem hogy hiàba voltam leszíjazva remegett minden izmom mèg az asztal is alattam...pedig elèg masszív az a műtőasztal. Ha èbren kellett volna lennem... hàt nem tudom... lehet èn is pànikrohamot kaptam volna.

Ezt a fèrjeddel beszèld meg. Ő könnyen beszèl, nem ő fog ott feküdni! Fordított helyzetben nem hinnèm hogy műtèt közben ő èbren akarna lenni!

2015. márc. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem 3 császárom volt.Az elsőnél altattak,a 2.-nál spinális érzéstelenítést kaptam,a3.-nál epidurálisat.Tehát mindet kipróbáltam már.😊 Szerintem az altatásos volt a legrosszabb.Egyrészt csak órákkal később láttam a babámat és még sokáig kába voltam.Persze ez csak az én véleményem.Augusztusban lesz a 4. Császáron és remélem,hogy akkor sem altatnak!Ne félj,az altatóorvos úgy dönt,ahogy a babádnak és neked a legjobb!
2015. márc. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem is volt két császárom. Most várom a harmadikat. Figyelj én is ereztem másodjára a műtétet de azonnal altattak amikor egyértelművé vált, hogy érzem. Nagyon gyorsan reagáltak és ennek ellenére jó szülés élményem volt, mert figyeltek rám és amikor magamhoz tértem mondták, hogy szép kisfiam született. :-)
2015. márc. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem októberben volt császármetszésem, és hidd el, túlélhető. Én is gerincérzéstelenítést kaptam, de azt most meg nem mondom, hogy spinálist vagy epidurálist. Egyáltalán nem fáj, előtte tényleg adtak helyi érzéstelenítést, és csak pár pillanat az egész. Nekem ülve adták be, előre kellett hajolnom, és nem szabadott megmozdulni, de tényleg nem volt nagy kihívás, állítom, hogy egy vérvétel kellemetlenebb. Gondolj arra, hogy itt legalább nem látod a tűt.

Ami viszont érdekes volt, hogy arra számítottam, hogy semmit sem fogok érezni, de mondta az orvos, hogy nem így lesz, de ne aggódjak, mert fájdalmat tényleg nem fogok érezni. Így is volt. Úgy képzeld el, hogy amikor vágtak, olyan volt, mintha egy libatollat húztak volna végig a hasamon, éreztem egy kis feszítő érzést, amikor a hasizmomat feszítették szét. De ne félj, fájdalmat nem éreztem. Egyébként előtte tesztelik is, hogy érzel-e fájdalmat, tőlem az orvos még a műtét előtt kérdezte, hogy érzem-e, amit csinál, mondtam, hogy tompán igen. Erre ő azt felelte, hogy akkor hat az érzéstelenítés, különben ordítottam volna. Lehet, hogy most többen nem értenek velem egyet, de azt gondolom (és ezt egy anesztes is megerősítette), hogy a legtöbbeknél, akik azt mondják, hogy érezték a fájdalmat, annak pszichés oka volt, és nem a valós fájdalmat érezték. Egyébként, ha azt észlelik, hogy tényleg érzed a dolgokat, akkor úgyis altatni fognak.

A gerincérzéstelenítésnek amúgy kisebb egészségügyi kockázata van a babára nézve.

Nekem hatalmas élmény volt, amikor hallottam a fiamat felsírni, ill. amikor megmutatták ,ég maszatosan, én erről az élményről magamtól nem mondanék le.

2015. márc. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!