Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babámmal vagyok várandós....

Csaklee kérdése:

Első babámmal vagyok várandós.38 hetes terhes vagyok. Tudnátok nekem írni pár jótanácsot szülés elött?

Figyelt kérdés
2015. márc. 5. 09:07
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne olvass szülés-történeteket:)


Próbálj ne a félelemre gondolni, inkább arra, hogy életed nagy feladata előtt állsz, minden fájás közelebb visz a szüléshez.


Én mindháromszor kértem beöntést, amit megpróbáltam minél tovább bent tartani. Engem megnyugtatott.


Készítsd össze a kórházi cuccot időben!

2015. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van rá mód, akkor ne feküdj vajúdás közben, hanem sétálj. A gravitáció nagy segítség lehet!


S tényleg ne félj, hanem lazulj el (ez nehéz), és arra koncentrálj, hogy "csak" pár óra az életedből, és megérkezik a gyermeked!


Légzésre figyelj! Szüléstörténetet valóban ne olvass, de a légzéstechnika segíthet, arról olvashatsz!


Szép szülést!

2015. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírta az első válaszoló:)

NE OLVASS:) Ez a legjobb tanács:)

Másodszor meg abszolút nem kell félned! Én nagyon féltem,mikor elkezdtem vajúdni úgy éreztem,hogy ez a világ legtermészetesebb dolga, Pedig még sosem csináltam:) "Első gyerkőc" :)

Ott és akkor nagyon nyugodt voltam:)

És bármikor újra csinálnám.. 11 hete szültem,de már az első hét után azt beszéltük a párommal,hogy hogyan s mikor jöjjön a kislányunk kis öcsikéje:) Kisfiú az álom most egy csajszi után:)

Egyéb jó tanács:) Aludj sokat:)

Könnyű szülést és babázást:)

2015. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Emlékszem, mikor 38 hetes voltam már tűkön ültem, hogy vajon mikor foghatom már meg a babámat, meddig kell még várni rá? Féltem a szüléstől, meg attól is, hogy hogy fogok ellátni egy csecsemőt. Így utólag azt mondom, hogy minden idegeskedés felesleges. A szülés előbb-utóbb úgy is bekövetkezik, Te csak annyit tehetsz, hogy megpróbálod a lehető legjobb formádat hozni, hogy "könnyen" túl legyetek rajta.

A csecsemőápolásba pedig pár nap alatt belejössz.

Nekem egy nagyon hasfájós kisördög jutott, el kell fogadni, hogy vannak ilyen 0-24 sírós babák és nem szabad rámenni idegileg. Sajnos előre nem lehet kialudni magad, de azért próbáld meg.

2015. márc. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szülésre tanácsom hm.. Nekem nem vált be a légzéstechnika. Nekem az vált be,hogy amik jött a fájás beszívtam a levegőt és addi nem engedtem ki míg el nem múlt a fájdalom. Tulajdonképpen a levegőt engedtem el a fájdalommal együtt. Az ülés,fekvés volt a legrosszabb. Inkább állva vajúdtam,úgy hogy a páromra támaszkodtam,teljesen elengedtem magam. A séta is jó volt. Mikor jött a szülésznő,hogy na nézzünk egy CTG-t és le kellett feküdnöm azt hittem ott halok meg:) D komolyan a CTG-k voltak a legrosszabbak...
2015. márc. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bátran menj bele, rengeteget segít szülés közben, ha elfogadod, ami történik és nem ijedsz meg tőle.

Aludj sokat, ahogy tudsz, amikor tudsz! Nem tudod, mikor indul be, de fáradtan szülni nem vicces :)

2015. márc. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tudatosítsd magadban, hogy minden rendben lesz.

Bár eszméletlenül fájni fog, de túléled, ezt meg kell tenned a picidért.

2015. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tényleg fontos, hogy pihenten menj szülni, mert utána az adrenalintól, azt követően meg az etetésektől nem fogsz aludni éjszakánként! :)

Persze a szülés közbeni erőnlét miatt is fontos, hogy pihent legyél.

Ne félelemmel, hanem a várakozás izgalmával menj szülni.

Fogadd el, hogy fájdalmat fogsz érezni - nagyon erős, de kibírható fájdalmat -, és beszélgess sokat a babával, hogy amikor eljön az idő, segítsetek egymásnak. (Nekem ez nagyon bevált.)

Ha lehetőséged van, kérj epidurált! Én ugyan végül nem kaptam, de nem is volt hosszú a fájdalmas része. Mivel ezt előre nem tudhatod, nem árt, ha élsz ezzel a lehetőséggel. (Nem attól lesz jó élmény a szülés, hogy fáj! Épp ellenkezőleg.)

Ha mégsem kapsz edát, amikor fáj, ne arra koncentrálj, hogy neked ez mennyire rossz, hanem hogy minden egyes fájás közelebb visz a babáddal való találkozáshoz. A kitolásnál se engedd, hogy a fájdalom eluralkodjon, folyamatosan az legyen előtted, hogy amit csinálsz és átélsz, az mind a babát segíti az előrejutásban. Végig legyél tudatában, hogy nyilván neki sem kellemes dolog átbújni a szülőcsatornán, igyekezz ezt a dolgot minél könnyebbé tenni a számára. (Nálam ez olyan jól sikerült, hogy a kislányomnak állítólag még a pulzusa sem esett le a kitolás alatt.)

Szülés előtt egy barátnőm úgy köszönt el tőlem, hogy "Ügyes légy!" Ezen én eléggé megütköztem, hiszen úgy gondoltam, hogy a könnyű szülés anatómia és szerencse kérdése. Ez részben valóban így van, de te is tevőleges résztvevője vagy a dolognak, nem csak elszenvedője.


Lehetőség szerint legyen ott veled valaki, akiben megbízol, és aki lelkileg támogatni tud, és legyen nálad feltöltött mobiltelefon! (Nálam nem volt, illetve merülőfélben volt, elég kellemetlen volt szülés után nélküle.)


Szívből kívánok könnyű szülést!

2015. márc. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat. :)

Megfogadom őket!!!

2015. márc. 6. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Túl vagy rajta? Hogy ment? Jó egészséget és jó babázást kívánok!

2015. márc. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!