Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 39hét +1 napos, magas vérnyomá...

39hét +1 napos, magas vérnyomás. Holnap megyünk kórházba vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Holnap leszek 39+ 1 napos, múlt héten a védőnő mondta hogy mivel Ő is 159es vérnyomást méret (4szer fél Dopegyt mellett is) hogy menjek be vizsgálatra.


Otthon nincs ilyen magas bár a 130/ 85 körüli érték itthon is megvan de efölé nem nagyon szokott menni a vérnyomásom.

Mindig csak az orvosnál/ védőnőnél...


Van esély hogy benn is tartanak? vagy indítanak szülést? Mert 39 hetesen már szülhetnék. Van egy 7 éves gyerekem és nem nagyon tudom megoldani hogy akár 2 hétig benn legyek mert nem indítanak szülést... azt a pár napot tudom megoldani ami a kórházban tartózkodás ideje ( 3-4 nap).


2015. márc. 22. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is magas volt, végig. Háromszor másfél dopegytet szedtem, meg volt még egy fajta gyógyszer, amit szét kellett rágni, de ezt csak akkor, ha 140 fölé ment. Nagyon féltem minden nst-n, hogy bent tartanak, de ha épp magasabb is volt, azonnal nézték a fehérjét, meg vérképet, és azzal nem volt gond. Igy hazamehettem, kihúztam végig, csak folyton mérnem kellett otthon, illetve egy héten többször is nézték az áramlást. Az orvosodon múli, hogy inditja-e, vagy csak bent tart.
2015. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Még emelhetik a Dopegytet. Én a végére 4x2 darabot szedtem. Magától indult a szülés, 39+2 hétre.

Voltam kórházban miatta, 2 napot.

2015. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó hetekben volt magas a vérnyomásom. Második gyereknél ezért be is fektettek, a harmadiknál viszont nem. Vele a kiírt időpont előtt egy nappal megindították a szülést. Kérdezd meg az orvost hogy mit gondol, mit tervez.
2015. márc. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, ami nálam. Alapból van egy fehérköpeny hipertóniád, ami a végére "rendes" magas vérnyomássá változhat. Érdemes kérni egy 24 órás mérést, hogy nyugalomban mennyi a vérnyomásod. Nagyon nehéz ilyen esetben hitelesen mérni.Nekem pokollá tette a terhességemet. Szerencsére a második babánál időben szóltam a dokinak, hogy nálam ez van, otthon kellett mérnem. Amikor az utsó héten magától felkúszott, akkor rögtön szóltam. Másnap császároztak, mert romlott a flowmetria.
2015. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!