Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért lehet ez, hogy abnormáli...

Miért lehet ez, hogy abnormálisan félek a szüléstől, pedig még nem is tartok ott?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, egyáltalán nem vagyok még abban az életszakaszomban, hogy szüljek, 20 éves korom előtt nem szeretnék. Sokcikket eés műsort nézek ilyen dolgokról, mert nagyon érdekes és szeretek belőle okoskodni. Azért nem az elrettentő fajtát nézem :D

De ha szóba kerül a szülés, teljesen elhagy az erőm, szinte eluralkodik rajtam a félelem, hogy az milyen borzalmas és fájdalmas. Perpill ha terhes lennék szerintem totál bediliznék tőle emiatt.

Volt már így valaki? Mi lesz velem így? Szeretnék később gyerekeket, de már megijedek ettől a félelemtől. Köszönöm! 18/L


2015. ápr. 19. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha odajutsz hogy szeretnél tényleg gyereket akkor ez elhalványul. Nyilván fogsz valamennyire felni a szüléstől akkor is de gyereket jobban szeretnel majd.
2015. ápr. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is így voltam az első terhességem alatt.

Féltem. Nagyon...

Amikor eljött az idő, és elindultunk a kórházba, valahogy elszállt a félelmem, csak azon imádkoztam,hogy minden rendben legyen a babával szüléskor és viszonylag gyorsan túlessek a dolgon.

Most várom a második gyerekünket.

2015. ápr. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tényleg remélem hogy 3-4 év alatt sokat fog változni ez a helyzet.
2015. ápr. 20. 09:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Első szülésem előtt én is nagyon féltem. Sőt, én elrettentő fajta szülés-videót is néztem. :D De aztán amikor oda került a sor, hogy be kellett menni a kórházba, akkor már egyáltalán nem féltem. :)
2015. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne nézz szülésvideókat, mert némelyik borzalmas. Ne higgy a filmeknek, ahol egyik pillanatról a másikra üvöltve-őrjöngve kezd el szülni a szereplő.

A szülés csodálatos, semmihez nem fogható élmény, ezt ültesd el az agyadba.

Ha már most rettegsz, akkor az olyan is lesz.

A szülés szép, csendes, nem folyik literszám a vér.... szóval felejtsd el a hozzá kapcsolt képeid. Bármennyi szülésvideót nézel, a te szülésed egészen más lesz. Nyugi.

2015. ápr. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindig is féltem, és még egy szülés után a következőtől is félek előre! Pedig már egyet megtapasztaltam!Én emiatt sokáig húztam a gyerekvállalást is.

Most jön a második. Amikor beparázok mindig azzal nyugtatom magam, hogy egyszer már túléltem, és naponta nők milliói átélik sokkal rosszabb körülmények között, másrészt meg ez az élet egyik olyan dolga, fájdalma aminek van értelme. Harmadrészt meg lehet fájdalomcsillapítót is kérni, nem kell mártírkodni, más a fájdalomküszöbe mindenkinek.

Amúgy az elsőnél is csak előtte paráztam, amikor ott voltam a szülőszobában már csak úgy voltam vele mindegy mennyire fáj, csak már jöjjön ki! :) (42. hétre született)

2015. ápr. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!