Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt valakinek része természet...

Volt valakinek része természetes szülésben és császármetszésben is?

Figyelt kérdés

Arra lennék nagyon kíváncsi, hogy:

- Ha újra szülnél, melyiket választanád? (ne számoljuk bele, hogy a császárt általában akkor szokták alkalmazni, ha komplikációk lépnek fel, tegyük fel, hogy mindkettő esetben jól alakulna minden)

- Melyiknél volt nehezebb/fájdalmasabb/hosszabb a felépülés?

- Melyik esetben volt szebb a szülésélményed?

- A természetes szülés vagy a császár történt meg veled előbb?

- Meddig tartottak?

- Miért kellett császármetszéssel szülnöd?

- Kaptál érzéstelenítést a természetes szülés alatt? Ha igen, mit?


Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de nagyon kíváncsi vagyok a válaszokra :) Bármennyi kérdésemre is felelsz, nagyon fogok neki örülni. :)

Köszi szépen előre is!



2015. ápr. 24. 01:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz nekem császármetszésem volt, de úgy indult hogy sima szülés lesz. Már két napja nem aludtam mikor magad vérnyomással be kellett feküdnöm, még aznap megindult a szülés 5 perces fájásokkal, ez még kibírható volt, aztán 1-2 óra múlva elment a magzatvizem, utána már rögtön 2 perces fájásaim lettek. A legrosszabb az volt hogy semmit nem tágultam. A szülésznő nem akarta elhinni hogy 2 perceseim vannak, mert hogy az a végén szokott lenni és az Nst sem mutatott hatalmas fájásokat. Hozzáteszem elég nagy a fájdalomtűrő képességem, de ezeket a fájásokat csak az éjjeliszekrénybe kapaszkodva bírtam elviselni. 12 óra vajúdás után egy kis rásegítéssel( kézzel) is csak 3 ujjnyira tágultam. Mondhatni nem volt valami kellemes. Aztán rossz lett az Nst. Így vittek császározni. Megváltás volt mikor beadták az érzéstelenítőt, olyan érzés volt mintha lebegnék. Mikor kivették a fiamat sírtam mint egy taknyos kölyök. Hihetetlen élmény volt. Most lehet lepontoznak de ha választani lehetne én a császárt választanám. A felépülésem nagyon gyors volt. A műtét után alig vártam hogy felkelhessek. Az első felkelés kicsit nehézkes volt,de messze nem olyan fájdalmas mint a vajúdás. A következő meg már simán ment. Az egész osztály el volt ámulva hogy olyan vagyok mint akit nem is műtöttek. Persze ez alkati kérdés is. Akik simán szültek az egész kórházi benntlét alatt alig tudtak ülni meg menni, én meg már másnap tök jól voltam és a babámat is elláttam. Bocs hogy konkrétan nem a kérdésedre válaszoltam, meg hogy kissé hosszúra sikeredett. Én a császár mellett voksolok.
2015. ápr. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem is egy szülésem volt.Nekem el kezdett ömleni a magzatvizem,ez után 5 órás vajúdás,pokoli fájdalmak jöttek.Az utólsó két órában szünet sem volt a fájások közt,szépen össze is hánytam mindent.Pokoli ijesztő volt egész,mivel 6 héttel korrábban indult be a szülés.Minden összehúzódásnál elment a baba szívhangja,így pillanatok alatt a műtőben találtam magam.Végignéztem ahogy egy csomó orvos kapkod körülöttem,előkészíti a műtőt.Mikor már az altatót nyomták belém,még akkor is papírokat kellett aláírnom.És közben csak jöttek az őrült fásások.Már semmi mást nem akartam csak aludni.Mikor már a szobában feküdtem,hallottam hogy hívják az orvost hogy nézze meg a hasam,allergiát kaptam,gyors infúzió.Akkor még ki sem tudtam nyitni a szemem.Végül arra keltem,hogy ott állnak és mondják hogy el vitték a babám.Szívmasszázst kapot,meg lélegeztetni kellett 5 percig,aztán átvitték egy másik kórházba.Testileg,lelkileg darabokra voltam hullva.2 hét volt amíg valamennyire össze tudtam magam szedni a császárból.Azért szerettem volna leginkább a természetes és apukás szülést,hogy együtt,és a megszületés pillanatában lássuk a babánkat,ennek ellenére 6 napig fotókat nézegethettem csak.Gondolom az sem segítette a gyógyulásom hogy sokat utaztunk a kicsihez,olyankor mire haza értünk már úgy kellett kiszedni az autóból.Hál isten egészséges és boldog kisbaba,és imádom,de ez olyan trauma volt nekem,hogy én már egyik szülést sem választanám.DE ha választanom kellene a kettő közt,akkor inkább a természetes szülést,mert iszonyat volt az a kiszolgáltatottság,és tehetetlenség a császár után,de persze ez mindenkinél máshogy van.Van aki sokkal gyorsabban gyógyul utána.Nekem hiányzik az a pillanat amire vágytam,hogy lássam a kicsit a megszületése pillanatában.
2015. ápr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehet,hogy csak félig fogok tudni válaszolni a kérdésedre mert én 1szer szültem és azt is természetes úton.

Én nagyon féltem,hogy gond adódik szülés közben és császározni kell majd!

Mellesleg természetesség párti vagyok:) Nem írom le az egész szülés történetemet mert akkor még holnap után is itt ülnénk :D

A lényeg,hogy 16 órát vajúdtam,nagyon nagyon fájdalmas volt,szó szerint kapaszkodtam az ágyon és húztam felfelé magamat a falra:) az utolsó másfél órában kértem érzéstelenítést, " ha tudtam volna,hogy másfél óra nem kérek" 2 perc volt a kitolási szakasz,kb 2-3 nyomásra kint is volt a kislányom. Gátvmetszésem volt.

A kicsit miután megszületett,rögtön a mellkasomra tették:)

Elvitték,megmérték,megvizsgálták és hozták is vissza nekem,rögtön mellre tettem,3asban voltunk a párommal:) Csodálatos élmény :)

Hogy melyiket választanám? A Természetes szülést legközelebb is:) Ha csak abból indulok ki,hogy én szülés után már "rohangáltam" a császáros nők inkább szegénykék csak vonszolták magukat..

Szerintem egy természetes szülés szebb és eseménydúsabb mint egy császáros szülés. Nem biztos,hisz az utóbbiban nincs tapasztalatom,hála az égnek. Szeretnénk még gyerköcöt és Biztosan a természetes szülés mellett "döntök" persze ha nem lesz semmi gond.

Más kérdés,hogy ha komplikáció akad és muszáj a császármetszés!

Még annyi,hogy nővérem császáros volt és ő is hetekig csak szenvedett,mikor én már "maratonokat futottam le":)

4 hós kisbaba anyukája :)

2015. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem 3 szülésem volt. Első kettő sima szülés a 3. császár. Első indított szülés volt oxit kaptam mert nem jöttek a fájások. Na utána fájt rendesen. 4 óra múlva meglett a baba. Utána minden fájdalmam megszűnt 2 óra múlva már egyedül zuhanyozni mentem. Második szülés magától indult nem kellett semmit adni nem volt olyan nagy fájdalmam 2 óra múlva meglett a lánykám. Utána ugyan úgy tudtam mindent csinálni itthon már a nagyot is el kellett látnom aki akkor 2 éves volt. Harmadik babánál nst-n a szívhang leesett és vittek is császárra. Az érzéstelenítőt rosszul szúrták a hátamba ezért 24 órát nem kellhettem fel. Ezért nem is tudtam a babámat úgy ellátni, majd utána a vágásom fájt és nehezen tudtam felállni. Itthon kijött a fejfájásom egy hétig fejgörcsöm volt amire a gyógyszer sem nagyon használt. Szerencsére volt segítségem mert a 3 gyereket nem tudtam ellátni annyira nem voltam jól pedig jól bírom a fájdalmat. Hát ha választani lehetne akkor persze sima szülést választottam volna de ott akkor ez nem volt opció mert az volt a fontos, hogy a babával minden rendben legyen.

Ha bármi kérdés van írj nyugodtan :)

2015. ápr. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem az első szülésem császár volt,farfekvés,lábtartás miatt. A felépülés problémamentes volt,csak az első felkelés rossz.A második sima szülés volt,oxytocinnal,egybefüggő fájásokkal 8 órán keresztül,maga volt a pokol.Viszont utána nem fájt semmim,a császárnál azért a seb húzódik. A harmadik ismét császár volt,saját kérésre,de közben derült ki,nagyon is volt orvosi indoka.Könnyen felépültem.Szép szülésélmény volt mindegyik.Ja,a sima szülésnél kéjgázt adtak,ami nem ért semmit.Én bizony a császárra voksolok.
2015. ápr. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem két szülésem volt, első természetes, de rohamszülés, a második programozott császár.

Fontosnak tartom elmondani, hogy mint ahogy a dns-ünk is különböző, nincs két egyforma ember (még az ikrek is különböznek pl az ujjlenyomataikban), így nincs két egyforma szülésélmény.

A természetes szülésemre nem voltam lélekben egyáltalán felkészülve, féltem tőle, rohamszülés volt, oxit is kaptam, egy rémálom volt. Olyan gyorsan történt minden, hogy nem tudtak EDA-t sem adni. Szakadtam, vágtak varrtak, kb két hétig fájdalomcsillapítókon éltem, nehezen jöttem helyre alul, nem bírtam ülni, feküdni, állva szoptattam stb. Ma sem vagyok alul teljesen olyan, mint régen. Az éjszakai ébredéstől számítva (magzatvíz folyás) 3,5 óra volt az egész.

A kislányom valószínűleg a rohamszülés miatt enyhe oxigénhiányt szenvedett, 2,5 éves lesz, nem jár önállóan, nem beszél, csak babanyelven, alig ért valamit.

A második szülésem programozott császár lett, saját kérésre, képtelen voltam nekimenni még egy természetes szülésnek. Nagyon jó élmény volt, kisebb kellemetlenségekkel. A műtét után, amikor már ment ki az érzéstelenítő, az tényleg borzasztó, és az első felálláskor olyan volt, mintha a hasüregem tartalma ki akarna esni belőlem, de a legrosszabb rész kb egy-két óra volt. Onnantól kezdve minden órával jobb volt. Reggel 9 körül volt a műtét, este már picit görnyedve, de simán jöttem-mentem, babámat elláttam, emelgettem. Hazamenetel után már csak akkor fájt, amikor a járni n tudó, 11 kg-os lányomat kellett emelnem, illetve nevetéskor. Sokszor emlékeztetnem kellett magamat az óvatos mozgásra, mert fájdalom nem volt, ami figyelmeztetett volna.Varratszedés után meg már nem is húzódott. A műtét kb 3/4 óra volt, az előkészítés kb 2 óra (infúzió, papírmunka, műtőre, dokira várás).

Azért írtam az elején, hogy nincs két egyforma élmény, mert nagyon fontosnak tartom, hogy fel legyünk készülve mindkét szülésre, így csökkenthető a trauma, ha nem az lesz, amit vártunk. Talán ha én is felkészülök a természetes szülésre, elfogadom, ha van idő fájdalomcsillapításra, ha a kislányom nem sérül, ha nem kell gátmetszést alkalmazni, akkor biztos nekem is jobb élmény lett volna, én is hamarabb rendbe jövök, és újra a természetes szülés mellett döntök.

Ha azok, akiknek hirtelen jön a császár, nem rettegnek tőle, felkészülnek erre az eshetőségre is, talán nem élnék meg ekkora traumának, jobban elfogadnák.

Ja, és ha nem sulykolnák beléjük empátiára képtelen, idióta elvakult nők, hogy az nem is szülés, ezzel csak rontva ezeknek az anyáknak a helyzetén, jóval kevesebb anyuka kötne ki a pszichológusnál feldolgozatlan császárélmény miatt.

Én egyébként is a fogantatást tartom igazi csodának, a szülés számomra csak egy szükséges folyamat, ami emlős, elevenszülő mivoltunkból adódik. Ami utána jön, az tesz jó anyává, nem a szülés mikéntje.

2015. ápr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, az lemaradt, hogy ha valaki garantálná, hogy EDA-val, gátmetszés nélkül, problémamentes szülésem lehet, akkor jöhet a természetes szülés, mert azért az tényleg jó volt, amikor a kislányom kis meleg testét a hasamra tették, ő meg pislogott rám, mint egy kis béka. De egyébként ha az egész folyamatot nézem, akkor császár.
2015. ápr. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3 gyermeket szültem és most várom a negyediket. 

Első gyermekemet császárral szültem, mert faros volt és a dokimnak és a korháznak az volt akkoriban a mániája, hogy ha faros akkor császár. Első szülésnél az ember nem ’mer okoskodni’.

Nagyon elszúrták a császáromat! Nem tisztult, nem gyógyult, még 3-szor kellett megnyitni a sebet, hogy kitisztítsák. Belázasodtam és 4 hétig menni is alig bírtam olyan fájdalmaim voltak. Szerencsére a családom mindenben segített! Fogadott dokim volt, aki elszúrta! Nehezen épültem fel!  Ráadásul a császár miatt sok összenövésem lett, ami nagyon sok kellemetlenséget és fájdalmat okoz azóta is.

Második gyermekemnél is fogadott orvosom volt, de másik doki és másik kórház. Spontán szülés volt, mert befordult. Fájdalomcsillapítót nem kaptam. 3 és fél óra alatt megszültem. Kemény volt, de olyan szép élmény volt, hogy két hét múlva megint végigcsináltam volna, akármennyire is fájt! Csodálatos élmény volt! Picit begyulladt a gátsebem, de annyira nem volt vészes. Hamar felépültem. Könnyen tudtam mozogni!

Harmadik gyermekem is faros volt, de nem volt fogadott dokim (későn kértem fel a dokit, így nem vállalhatta). Kértem, hogy próbáljuk meg a faros szülést, ismerve már a kettő közötti különbséget.

Sajnos nem tudtam, hogy hasfali sérvem van, és ezért nem tudtam nyomni. Illetve a 4 órás percenkénti tolófájásokat végigcsináltam, csak a sérv miatt tulajdonképpen nem volt erős a nyomás, nem jött 1 centit sem le a baba. Még szerencse, hogy nem záródott ki közben a sérv. Sajnos, császár lett a vége. Itt szebben gyógyult a seb, jobban odafigyeltek. De hosszadalmas és fájdalmas a felépülés. Sajnos még több összenövésem lett.

Még egy hátránya van sajnos! A gerincérzéstelenítés során nem tudom pontosan, de valamit megsérthettek, mert pont ott ahova kaptam a szurit, néha olyan fájdalmam van, hogy nem tudok megmozdulni percekig.

Negyedik gyermekemet császárral fogom szülni, mert 2 császár után már csak császárral ajánlott, mert szétnyílhat a heg és az nagy komplikációkat okozhat! Illetve a sérvem is szétnyílhat ismét, az erőlködés miatt! A gerincérzéstelenítéstől félek a legjobban és a hosszadalmas felépüléstől.

Természetesen minden szülés más és más. Van, aki hamarabb felépül a császár után és van aki nagyon megszenvedi a spontán szülést. Ezt előre nem lehet tudni. Nem akartam megijeszteni senkit, csak válaszoltam a kérdéseidre.

2015. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 gyermekem van, melyből 1-et szültem spontán. Az első azért lett császáros, két héttel a kiírás előtt, mert az orvos olyan fájdalmat okozott a vizsgálat közben, hogy elájultam. A gyereknek leesett a szívverése, nekem a vérnyomásom, gyorsan betoltak a műtőbe. A második spontán szülés volt. Nem volt könnyű, mert kb 16 órát tartott, de nagyon boldog voltam, hogy meg tudtam szülni. Kéjgázt kaptam érzéstelenítőnek, nekem nagyon bevált. Volt gát metszésem, mely egyáltalán nem fájt amikor varrták, utána pedig varratszedés után nem éreztem semmit, simán tudtam ülni. Amíg a varratok bennem voltak, addig nehéz volt az ülés. A 3. gyermekem ismét császár volt, mert nehezen tágultam. Hogy tényleg kellett-e a császár, azt nem tudom megítélni, de az orvos az elejétől utazott a műtétre, mondta is, hogy le tudja papírozni az előző császár miatt... Igy viszont a 4. is császár lett. Én gyorsan felépültem az összes császár után, kb. napig iszonyú fájdalmaim voltak, utána elviselhető. A spontán szülésnél pedig semmi bajom nem volt utána. Talán a 2. császár után épültem fel a legnehezebben, ott volt a leghosszabb vágásom is. Nálunk itt a kórházban minden császáros kap drén csövet, és minden császárost hashajtóznak a 2. napon, utána veszik ki a drént.


Ha szavaznom kell, akkor mindenképp természetes szülést javaslok. A császár maradjon életmentő műtétnek meg. Azért az nagyon klassz, hogy természetes szülés után az embernek nincs egy 20-25 cm hosszú vágás a hasán, ami necces hogyan gyógyul, milyen heg marad, ráadásul, hetekig érzékeny. Az sem mindegy, hogy a babát egy természetes szülés után gond és fájdalom nélkül el tudjuk látni, nem görnyedünk a fájdalomtól és cipeljük a véres zacsit, amibe a drént vezetik. Ha muszáj, akkor muszáj, de hogy önként ezt válasszam...

2015. ápr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia! az első két lányomat természetes úton szültem.az elsővel 18 órát szenvedtem, a második viszonylag hamar meglett 5 óra,de alig bírtam kinyomni, 4kg14dkg volt.mindkettőnél kértem edá-t.
2015. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!