Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés amikor elindul a...

Milyen érzés amikor elindul a szülés? A fájások olyanok mint egy erősebb menstruációs görcs ami elmúlik és pár percenként ismétlődik?

Figyelt kérdés
Még van időm, még csak most kezdem a harmadik trimesztert, de foglalkoztat a gondolat, hogy felismerem-e, tudni fogom-e mikor kell indulni.
2015. máj. 14. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mindenkinél kicsit más, de igen, erős menstruációs görcshöz lehetne hasonlítani, csak a deréktájról indul és az egész alhasat érinti, a fájdalom elég erős ahhoz, hogy ne tudj (és ne legyen kedved) pl. beszélni közben. DE nekem pl. csak az utolsó másfél órában voltak ilyenek, azelőtt vígan elvoltam, csak keményedett néha a hasam hagyományos értelemben vett fájdalom érzése nélkül.
2015. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

szerintem semmihez nem hasonlít és el nem tudom képzelni, hogy ne lehessen felismerni. persze van olyan aki fájás nélkül tágul, de ritka lehet.

olyan mint ha pár percenként egy egész hegyet másznál meg. jön a fájdalom és tetőzik, akkor kikapcsol az agyad is és még levegőt is elfelejtesz venni, majd fujtatsz a fájdalomtól. majd vége lesz és mint ha nem is fájt volt, teljesen elmúlik. aztán a 2 percesek már durvák, én akkor már csak feküdtem és olyan voltam mint ha kómában lennék, mindent hallottam, mindent felfogtam, de reagálni már csak nagyon nagy erőfeszítésekkel tudtam. én nem kaptam fájdalomcsillapítót, de a tesónál majd szeretnék ha lesz rá lehetőség :)

2015. máj. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol ezt olvastam én is, hogy hú, erős mensi görcsök... hát nálam nem jött be. Nekem a méhszájam fájt, mint ha kést forgatnának benne, és a derekam szakadt be. A hasgörcs nagyon minimális volt. Fel fogod ismerni, de nenm kell berohanni, nem megy ez olyan gyorsan! Amikor elkezdődik, pihenj le, vegyél zuhanyt, egyél, amíg bírsz, tartalékold az energiát és igyekezz nyugodt maradni. Elképesztő energiára van szükség a szüléshez, kemény meló, és ha korán mész be a kórházba, akkor meg beleavatkoznak a természetes menetbe. Én ezt sem tudtam, hiányoltam ezt az infót utólag, hogy minden kórháznak megvan a saját protokollja, és a szülőszobai felvétel után ketyeg az óra, és mindenhol más, de nagyjából 12 órán belül babát kell "produkálni". A szokásos macerákról nem is beszélve, borotválás, beöntés, branül bekötés, oxi, fektetés és ctg-re kötés, stb. Addig volt jó, míg otthon voltunk.
2015. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Felismered.

Én az Auchanban álltam a pénztárnál, amikor éreztem, hogy valami folyik...

Fizettem, hazakocsikáztam, szóltam a férjemnek. Amíg hazaért én átnéztem a csomagom, és amikor indultunk a kórházba (kb 2,5-3 óra múlva), akkor kezdődtek csak a fájások. De az még enyhe volt. Már rég a vajúdóban voltam, amikor durvult.


Szóval nem biztos, hogy fájásokkal fog kezdődni, de ha igen, azt megismered, mert más, mint a mensi görcs.

2015. máj. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem mensis görcsök voltak. A semmiből jöttek az 5 perces fájások, de úgy, hogy mozdulni nem tudtam, a derekamat már nem éreztem, csak a fájdalmat. Nehezítette a dolgot, hogy a lányom farfekvéses volt, így a programozott császár időpontja még messze volt, 2 héttel hamarabb érkezett a lányom. Én azt hittem, hogy majd fokozatosan jönnek, erősödnek a fájások. Ha jól emlékszem, a 3. 5 perces fájással mentünk a kórházba, rá egy fél órára meg is született a babánk.
2015. máj. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nekem köze nem volt a menzesz szerű görcsökhöz..

Bár mikor kezdődtek a fájások akkor igen hasonló volt. Este 10 órától olyan éjjel fél 2 ig.


Na de aztán...:) Én 16 órát vajúdtam. Majd 5 percesekkel végig. Az utolsó azt hiszem 2 órában meg már 2 percesek lettek.

Őszintén megmondom,nekem olyan érzés volt mintha puszta kézzel próbálták volna kitépni a méhemet,de előtte még jól meg is csavargatták volna 5 percenként olyan 50 másodpercig. Aztán már 2 percenként, mire elmúlt volna a fájdalom,már jött is a következő.... Hát nem volt egy leány álom.

De csak hogy a megnyugtassalak.:) A 2 fájás közt abszolút nem éreztem semmit.Semmi fájdalmat. Hajnal 3ra értünk be a kórházba 5 percesekkel és olyan 11ig röhögcséltünk,viccelődtünk a párommal mert azért nem volt olyan vészes,hogy bele kelljen halni. De utána....

Lehet én vagyok az egyetlen aki könyörgött a császárért:D

2015. máj. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előző nap voltak menzi szerű görcseim-. Na azok voltak a jóslók.

Én 2 rendes fájás után 5 percesekkel folytattam.

Császárra készültünk eleve. De mondta a doki, hogy elszenvedtem volna vele, mert valamennyire ki kellett tágulni a műtét előtt.. szóval majd 2 óra 5 perces fájásokkal.. 1 ujjnyi tágulás..

Én úgy éreztem, hogy köldöktől lefelé fáj, olyan görcsös, szúrós, szorítós érzés. Egy menzi görcs sokszorosa! De így visszagondolva nem is volt olyan rémes...Pedig némelyiknél a csempét kapartam..

De meg fogod ismerni.

2015. máj. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. máj. 14. 14:46
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez változó, nekem pl. a menstruációs görcseim lánykoromban mindig olyanok voltak az első napon, hogy összegörnyedve feküdtem az ágyon és azt hittem, hogy meg fogok halni, nem bírtam kiegyenesedni, nem bírtam mozogni, csak arra gondoltam, hogy mikor lesz már vége, annyim van, már biztos valami bajom van, ezt sokszor egy-másfél órán keresztül folyamatosan, nem pár percenként ismétlődve. Szóval ehhez képest a vajúdás, nem volt olyan rossz szerintem.

De igazából eltéveszteni tényleg nem lehet, majd akkor rájössz, hogy így van. (De utáltam ezt a majd akkor rájössz szöveget, de tényleg igaz.)

2015. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hat en is majdnem konyorogtem a csaszarert. Nekem is 2-3perces fajasokkal indult es tartott is 6oran at. Ugy ereztem belehalok. Elpattogtak az erek az arcomon,a szemembe is egy. Ki voltam.

Na,szegeny kerdezo,jol megvigasztaltunk,ugye? :)

2015. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!