Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 20 éves vagyok, szeretnék...

20 éves vagyok, szeretnék szülni! Mit gondoltok? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés
Láttam, hogy vannak már ilyen kérdések,de gondoltam én is felteszem a sajátom! Tudom, hogy ezt nekem kell eldöntenem, de tanácstalan vagyok. 20 éves vagyok, 2 éve vagyok együtt párommal Ő idén lesz 23. Mindketten dolgozunk, nem diákmunka, albérletben élünk szülőktől külön. Szóba került már a téma, mindketten szeretnénk fiatal szülők lenni, viszont engem már egy jó ideje nem tud nyugodni hagyni az anyaság gondolata. A munkahelyemen kapásból hárman terhesek, egyikőjük most fog szülni, a másik télen, a harmadik kb. 4-5 hetes terhes. Ahogy elnéztem őket, vagy csak beszélgettünk a témáról, elfogott/fog mindig a vágy egy csöppség után. Amitől igazán tartok, ha netán teherbe esnék párom és a szüleim mit szólnának. Hiába ismerem őket jól, valahogy nem tudom elképzelni mit reagálnának. Talán egyedül édesanyám az aki bár nagyon nem örülne neki de segítene és támogatna (a macskánknak sem örült eleinte, most mégis sokszor úgy látom, néha mintha jobban szeretné ,mint én :) ). Természetesen védekezünk párommal, de most egy olyan nehéz helyzetben érzem magam, hogy egyszerűen nem tudom mi lenne a helyes. Nem szeretnék sokat várni, ráadásul mindig attól félek, hogy később valami oknál fogva nem lehet gyerekem. Édesanyám is elég sokat szenvedett mire én összejöttem neki (2 méhen kívüli terhesség, egy előttem egy utánam, és 2 sikertelen beültetés). Ti mit gondoltok, mit tennétek a helyemben?

2015. máj. 15. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Stabil a munkahelyetek? Mióta dolgozol? Saját ház kilátásban lehet? Fiatal vagy de ha a körülmények adottak és szeretnétek, akkor bele lehet vágni viszont jól gondoljátok meg, sokan ebben a korban nem tudják 100%-ig felbecsülni sem az anyagi kiadásokat, sem pedig azt mekkora felelősség ez az egész. Én nem rád értem hisz nem is ismerlek. De látok ilyet.
2015. máj. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Mindketten egy éve dolgozunk stabil munkahelyen, saját ház/lakás kb. 4-5 év múlva jöhet szóba.
2015. máj. 15. 23:32
 3/13 anonim ***** válasza:
A legjobb az lenne ha azt megvárnátok. De nyilván a ti döntésetek, legalább van egy éves munkaviszonyod. Gyedhez jobb a kettő, a terhesség ideje is beleszámít.
2015. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat a paroddal mindenképp megkell beszélni :) ki kell számolni hogy albérletet fenn tudtok e tartani egy fizetésből , gyedbol. illetve hogy vissza várnának e a munkahelyeden ?
2015. máj. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Várj még. Csak 20 vagy, fiatal nagyon te is és a párod is, ráadásul a férfiak később érnek. A kapcsolat sem túl régi ráadásul biztos sem vagy a párod gyerek utáni vágyában ha azt írod, nem tudod mit szólna hozzá. A gyerek nem macska, ha nincs kedved is törődni kell vele elég intenzíven. Ráérsz még várni pár évet, akkor is fiatal leszel.
2015. máj. 16. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Wiky93 ***** válasza:
25%

Szerintem ne halgass azokra akik az mondják, fiatal vagy még várj stb! Hate szeretnéd, felkészült vagy akkor hajrá! Mindenféleképp beszéld meg a pároddal! :)

Én egész kis tini koromban elhatároztam szüleim/nagyszüleim előtt, hogy én 20-23évesen szeretném az első babát, nagyon maximum 24-25.. És így is lett! 7éve lennénk a párommal együtt, volt anno egy szünet de most 4éve együtt, együtt élünk 3,5 éve, 3éve jegyesek vagyunk. Egyszer elmentem dokihoz menst. kimaradásokkal, azt mondta kisebb a méhem, mielőbb vállaljunk babát, mert a későbbiekben nem lehet..párom egyből akkor próbálkozzunk de én még nem akartam a suli miatt :) Tavaly márciusban estem teherbe (21évesen) 1-1,5év próbálkozás után, decemberbe szültem (21,5évesen) 4,5 hós a lányom én lassan 22, párom 25. Már régesrég fel voltam készülve (pedig egyetlen babás ismerőseim se voltak) Ja és nem azért vállaltuk a babót amit mondott a doki, hanem, mert már rég9ta szerettük volna csak nem vtunk felelőtlenek :)


Tehát ne halgass senkire, főleg ne idegenekre én azt mondom :) ülj le beszélni a pároddal :) hajrá! Minden jót kívánok! :)

2015. máj. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Wiky93 ***** válasza:
10%
Ja és azt kihagytam mikor írtam, hogy mi volt az elhatározásom..nem vagyok híve annak, hogy idősebb korba szüljem az első gyerekem (úgy látom ma ez a "divat") megvetem őket.. Én látni akarom a saját unokáim is :)
2015. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a kora miatt senkit nem ítélnek el!

Honnan tudod, hogy divatból szülnek kesobb? Lehet nem jon össze, vagy még rosszak a körülmények, nincs lakas, nincs munkahely. Vagy egyszeruen még nem állnak készen ra! Ő döntésük, még is mit zavar téged? Inkabb azokat iteld el, akik felelőtlenül döntenek!

21 éves vagyok, szeretnék gyereket, de még nem lehet.. Kéne munkahely, vagy anelkul vallaljak, mi értelme lenne. Kulon elni a szülőktől sem ártana! Nagyon-nagyon szeretnék, de nagy felelőtlenség lenne most bevallalnom, nekem se lenne jo, es a babának sem! Ahogy meg vannak ezek a feltételek, akkor én szivesen vállalnék.

A lényeg, hogy ne itelj el másokat, egy ember nem abban mérhető, hogy mikor szült! Látom megy ez a versengés, es nagyon nem tetszik..

Mindenki sajat maga dönti el,mikor érdemes vállalni!


21\N

2015. máj. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Wiky93 ***** válasza:
14%

Nem ítélem el őket, csak a szemembe ez nem ok.. Nem szólok meg senkit amúgy meg, persze vannak olyanok akiknek 30körül jött össze, vagy az anyagiak miatt akkor tudták vállalni, vagy esetleg akkoriban lett új párkapcsolat.. Na de aki 40évesen szüli a 3-4ik gyereket..? Biztos letagadnám anyumat :D de én nem szóltam le senkit sem nem kéne megszólnod! Szerintem a kérdező kérdezett valamit, te nem is arra válaszoltál..

Nálunk minden lehetőség megadatott, jöhetett a baba, mindig is vágytam rá, meg arra, hogy huszon néhány évesen szülöm az elsőt :)

Vannak felelőtlenek biztosan, de hát nem érdekel engem más élete..ott csak a gyereket tudom sajnálni!

2015. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ha megengeded elmesélem az én sztorimat.


Több, mint 2 éve vagyunk együtt a párommal.

Nem egyszer mondtam azt, hogy jöhet a baba, készen állok rá. Apu már látta maga előtt ahogy szaladgál a kis unokájával, anyu azt mondta, hogy szerinte ráérek még.

Eltelt kb. fél év, csörgött anyuék telefonja: Anyu! Apu! Terhes vagyok! Köpni-nyelni nem tudtak, nem hitték el! :D Anyu sokkal hamarabb ,,feldolgozta", apu kissé nehezebben ,,fogadta el" (tudom, hogy nem ezek a legjobb szavak erre, -mert egyébként örültek- azért raktam idézőjelbe!!, de mégis sokkolta őket kicsit :D ) Azóta majd' minden nap képet kell küldenem a hasamról nekik (távol lakom tőlük, 2-3-4havonta találkozunk csak)


Párommal a pozitív teszt előtt pár héttel beszélgettünk, hogy mit szólna hozzá ha egyik nap kiderülne, hogy babánk lesz? ,,-Nagyon örülne, még lehet sírna is, tuti, hogy napokig vigyorogva kelne-feküdne"

Amikor meglátta a pozitív tesztet, nem hitte el! :) ,,Biztos jó a teszt? Nem hazudik? A két csík tuti azt jelenti, hogy terhes vagy?" ... Csak a másnapi tesztnél hitte el :) Azóta minden nap azt hallgatom, hogy mikor születik már meg? :)


Nem tervezett baba volt igazából. Kiskoromban ha babákkal játszottam, mindig azt mondtam, hogy 22éves vagyok, és én ha nagy leszek akkor majd 22évesen akarok szülni.

22éves vagyok-18hetes kismama :) Bár mire megszületik a kis Manó betöltöm a 23-at, de mégis teljesült a gyerekkori ,,kívánságom" és örülök, hogy fiatal anyuka leszek. (Anyu nagyon fiatalon szült engem (17) és nagyon jó a viszonyunk-szeretném ha majd nekem is legalább ilyen jó viszonyom lehetne a gyermekemmel)

2015. máj. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!