Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit ereztetek amikor megindult...

Mit ereztetek amikor megindult a szülés? Megijedtetek?

Figyelt kérdés
Nekem elvileg meg ket het a kiirasig. Elso baba es nagyon elkezdtem félni Hogy panikba esek ha mondjuk elfolyik a magzatviz vagy ha beindulnak a fajasok es menni kell a kórházba.Nagyon szeretnék mar tul lenni rajta es látni a kisbabám. De nagyon félek. Nem tudom elkepzelni azt a hatalmas fajdalmat amirol altalaban beszélnek a nők akik mar tul vannak rajta. Nagyon sokmindent olvastam mar történeteket mindenféle cikket e temaban. De nem tudom megnyugtatni magam. Eddig csak gondoltam ra milyen lesz de ha tenyleg elkezdodik es benne leszek az mar éles lesz. Ti hogy voltatok mire szamiottatok es ahhoz kepest milyen volt Maga a szülés es a fajdalmak es mit gondoltatol ereztetek amikor beindult?
2015. máj. 29. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Én épp feküdtem este 8 körül, amikor két kattanást vagy kopogás szerűt hallottam a pocakom felől, mivel furcsálltam felkeltem, hogy szóljak a férjemnek, épphogy átértem hozzá (a nappaliban tévézett), benyitottam, és elöntött a magzatvíz :D. Nem mondom, kicsit megijedtem, és kapkodni kezdtem (hívtam a szülésznőt, közben fél kézzel az összepakolt csomagot ráncigáltam, hogy biztos betettem-e mindent, stb.), de a férej szerencsére elég higgadt maradt a körülményekhez képest. Azt azért nem mondanám, hogy pánikba estem. Ez a kapkodás is elmúlt amikor már a kórház lépcsőin mentünk föl, és megnyugodtam, hogy beértünk, a gyerek még bent van (én attól féltem, hogy nem fogunk beérni, és otthon szülöm meg az előszobában vagy ilyesmi :D), és hamarosan jó kezekben leszek. Utána még a kórházban következett 12 óra vajúdás, a fájásaim nem rendszereződtek, reggel 8-kor adtak oxitocint, innen + 3 óra amire meglett a kisfiam.

A fájdalommal kapcsolatban: nagyon durva, tényleg, ez igaz, de teljesen őszintén én rosszabbra számítottam. Túl vagy rajta, elmúlik, már aznap teljesen jól voltam (ok, fájt még a gátseb pár napig, de az nem volt vészes) és mindennek a tudatában és ismeretében vállalkoznék rá újra, szóval nem tántorított el attól hogy legyen kistesó. :)

Kitartást! Minden rendben lesz, ne aggódj. Könnyű szülést kívánok Neked!

2015. máj. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, bár tudom, hogy könnyű mondani. Persze, kicsit mindenki megijed, ha hirtelen rájön, hogy szülni fog. Engem kicsit váratlanul ért, pont két héttel a kiírt időpont előtt, a 38. héten. :)Szerencsére nem voltam egyedül, összecuccoltunk, s indultunk kocsival a kórházba. Csak az volt a kellemetlen, hogy úgy kellett készülnöm, hogy közben folydogált a magzatvíz, én meg nem akartam mindent összemaszatolni a lakásban. :)

A szülés nekem sokkal jobb volt, mint vártam. Én is nagyon ráparáztam, bevallom eléggé rettegtem a fájdalomtól. Hiába nagy a fájdalomtűrő képességem, egyszerűen az bizonytalanított el, hogy nem tudom milyen típusú fájdalomra számítsak, hisz még hasonlót sem éreztem ezelőtt. A vajúdás része menstruációs görcsökhöz hasonlított, abszolút elviselhető kategória volt. Mikor sűrűsödtek, én kértem EDA-t, amit már előre eldöntöttem. Féloldalasan hatott, de mégis jó volt, hiába éreztem erősebben az egyik oldalon a fájdalmat, maximálisan az elviselhető szinten maradt. Nekem a kitolás része volt a legrosszabb, de az meg úgysem tart órákig, szóval, amiatt már ne aggódj. :)

Tervezel valamilyen fájdalomcsillapítást kérni? Bárhogy is döntesz, ne befolyásoljanak mások rossz tapasztalatai, az nem visz előrébb a felkészülésben.

2015. máj. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

1-es vagyok nekem például pont hogy a kitolás már sokkal könnyebb volt mint előtte. Ahogy a tolófájásaim elkezdődtek kb. harmadik nyomásra meglett a babám.

Na egy a lényeg, máshogy éli meg mindenki a fájdalmakat, és az egyik embernek ez rosszabb, a másiknak az, felejts el mindent amit mások mondtak, jól mondja a kettes, ne befolyásoljanak mások rossz tapasztalatai!

2015. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én a kiírt napon még elmentem ctg-re, ott kérdezték hogy nem fáj-e a hasam mert a gép szerint erös összehúzódásaim vannak :O hát én nem éreztem :-)

Aznap este 8-kor már rendesen fájt, bementünk a kórházba, 45 perc múlva már kint volt a baba. Nem kaptam epidurált, mert már nem volt rá idö, meg nem is fájt annyira elviselhetetlenül. Sokkal rosszabbra számítottam. A legrosszabb a gátmetszés volt. Szerintem simán ki fogod bírni, ne parázz rá.

2015. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A 37. héten, éjjel elöntött a magzatvíz. Megijedtem, remegett a lábam.

De az egészben az volt a legviccesebb, hogy párom jobban izgult, ezért véletlenül neki ment kocsival a garázsajtónak.

A leggázabb pedig az volt, hogy éjjel a kórház főbejárata nem volt nyitva, én meg csordogáló magzatvízzel idegbetegen kerestem az éjszakai bejáratot...

Na, így a szülés után ezekre emlékszek a legjobban, a fájdalmat megpróbáltam törölni. :-)

A babáért pedig ez az egész "tortúra" semmiség.

Szép szülèst!

2015. máj. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Éjfél előtt kicsivel elment egy nagy adag a nyákdugóból, épp pisilni mentem, mert úgy éreztem, valami jön. Jött is. Akkor majd' kiugrott a szívem, nagyon izgulni kezdtem. Egy órára rá indultak a fájások, de csak enyhén. Egész éjjel nézegettem az időt (ez hiba volt, aludni kellett volna, de a fene se gondolta, hogy onnan még másfél nap vajúdás vár rám, azt hittem, már csak néhány óra lesz). Megijedni nem ijedtem meg, csak akkor, amikor kb. 20 órával később már olyan szinten fájt, hogy alig kaptam levegőt, és még csak két ujjnyira voltam kitágulva és már hulla fáradt voltam. A legtöbb, amit tanácsolni tudok neked az, hogy aludj, pihenj és egyél, amíg csak bírsz! Lehet, hogy 5 óra alatt születik, lehet, hogy két nap, tartalékold az erőd, energiád! Sokkal durvább, mint valaha gondoltam volna. Nem szabad lebecsülni.
2015. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
89%

Én tudatosan nem agyaltam azon, vajon mennyire fog fájni, mert nem láttam értelmét egy olyan dolgon stresszelni, ami elkerülhetetlen.

Mindig arra gondoltam, hogy kezdjen el folyni a magzatvíz, mert az egyértelmű jele lesz a szülés megindulásának, és így is történt az egyik reggelen. :) Meg nem ijedtem, viszont nagyon izgatott és kíváncsi lettem, hiszen tudtam, hogy nap végére már biztosan kezünkben tarthatjuk.

A fájdalom rettenetesen sz@r volt, de az eredménynek és a gyors felépülésnek köszönhetően nem gondolkodnék egy újabb babán.

2015. máj. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Èn pont a kòrházban voltam nstn mikor elfolyt a magzatvìz. Nem ijedtem meg egyáltalán, inkább megnyugodtam. Másnap lett volna az indìtás, ès örültem h nem került rá sor, hanem spontán indult.
2015. máj. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első: befektetett a doki, mert szerinte éjszaka beindul...hát én úgy elsőre szemberöhögtem, de hazamentzem a cuccaimért. Este 10-kor mentem aludni, mondom, na, majd hetekig itt dekkolok ebben a nyomorult kórházban. Hajnal kettőkor odabentről egy nagy pukkanás hang, elfolyt a vizem és 6 óra múlva megszületett a kicsi. Nekem a kitolás része volt nehéz, sajnos elakadt, mert szűk a járat, majdnem ott maradtunk mind a ketten, de végül sikerült. A másodiknál 00:15-kor elment a víz én nagy lassan készülődtem, hajnal kettőkor illőnek éreztem hívni egy mentőt, különösen 6 perces fájásokkal. Na a mentőben váltottunk két percesekre és hajszál híjján, de a kórházban szültem :) Gyorsan, fájdalom nélkül és könnyen. :)
2015. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!