Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha farfekvéses a baba, szülhet...

Ha farfekvéses a baba, szülhetek természetesen vagy mindenképpen megcsászároznak?

Figyelt kérdés
32. hétre befordult fejvégűbe, de ma a védőnő a köldököm mellett találta a szívhangot + mindenki mondogatja, hogy nagyon lent van (38. hét) - tehát vagy nemsoká szülök, vagy fent van a feje... Sok a magzatvizem, így lehet, hogy nem éreztem, de visszafordult? Lehet ebből még természetes szülés?

2015. jún. 9. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Farfekvéses babát ne akarj természetesen szülni. Ugyanakkor még simán befordulhat. Nem urban legend, mert velem történt: anyukám farfekvésesként volt kiírva, a szülés előtti vizsgálatok is ezt igazolták, és bár tény, hogy kb. két és fél napot vajúdott, de végül mégis fejjel jöttem ki.
2015. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legtöbb helyen automatikusan császároznak, ha farkefvéses a baba, de nekem van olyan ismerősöm, aki természetes úton szült farfekvéses babát. Dokival átbeszélték, és úgy látták, hogy érdemes megpróbálni. Ezt a dokiddal kell átbeszélni, ő látja a helyzetet pontosan, ismeri a kórelőzményedet, és meg tudja mondani, hogy valóban megfordult-e a baba.
2015. jún. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem àrtana egy ultrahang, amiből kiderülne hogy valóban farfekvéses-e?! Azután lehetne a többi opcióról beszélni. Neked nincs ultrahang a 38. héten? Nekem akkor volt az utolsó.
2015. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
de igen, megyek holnap, akkor kiderül, csak kíváncsi voltam... nem próbálják meg megfordítani?
2015. jún. 9. 21:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem derült ki, vidéki vagy-e vagy budapesti.

Budapesten egyedül az István kórházban csinálnak beforgatást, máshol nem. Az Imrében pedig megpróbálhatod megszülni, ha úgy faros, hogy fartartásos és nem lábtartásos.

2015. jún. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja értem! :) Konkrétan megfordításról még nem hallottam, bár az én esetemben egyik fiamnál sem volt téma. Én Bp.-en a Honvédban szültem és ott farfekvésnél automatikusan császár volt több ismerősnél.
2015. jún. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez orvos függő is, tény hogy van olyan aki első babáját megszüli úgy hogy farfekvéses, ugyanakkor inkább császármetszést alkalmaznak ilyen helyzetekben.
2015. jún. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából vaklárma volt, nem fordult vissza, leesett a kő a szívemről.
2015. jún. 10. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!