Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császár volt az első...

Ha császár volt az első kettő, akkor harmadik vagy többedik baba is császáros szülés lesz, vagy a természetes szülés is szoba jöhet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 19:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 2 császár után fel sem merül a természetes szülés.
2015. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Nálam 2 császár után szóba sem jött a természetes szülés. Már az első alkalommal mondta a dokim, hogy készítsem magam a műtétre.
2015. jún. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szia!Ha az első kettő császár volt,akkor a harmadik is az lesz,legalább is nálam fel sem merült a spontán szülés lehetősége a harmadik terhességemnél.Nem volt fogadott dokim,de már az elején közölték,hogy betöltött 39.héten progis császárral veszik ki a pocaklakót.(Ez egyébként Debrecen,Klinikán volt)
2015. jún. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm 2 császár után szült hüvelyi úton. Én biztosan nem kockáztatnék, szerintem veszélyes, és ott a 2 nagyobb gyerek, fel kell nevelni. Nekem az első vajúdás után császár volt, a második programozott, de ha magától beindult volna a szülés engedték volna a hüvelyi úton történőt, de nem indult be, indítani pedig nem lehetett. Szeretnénk harmadik babát is, sosem vállalnám a hüvelyit.
2015. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
2. császár után fel sem merült a dokimban,hogy a 3. babánkat megszüljem természetes úton.Pedig én rendbe voltam kívül belül,szépek voltak az előzőek hegei is,és nem volt összenövésem se,de programozottan a 36. hétre megműtött,ne hogy baj legyen,mert eleve nagy súlyú volt a baba is,sok volt a vizem,nem merte tovább terhelni a méhemet.
2015. jún. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
45%
Meg kell keresni azt a dokit aki támogat a hüvelyi szülésben. Ritka aki vállalja, és egészségügyi oka is lehet egy harmadik császárnak, de van sima szülésre esély. VABAC-ként keress rá, vannak csoportok is, ahol személyes tapasztalatokat osztanak meg.
2015. nov. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
64%
Lehet szülni 2 császár után hüvelyi úton,de meg kell keresni a támogató közeget.Van a fab-on egy vbac csoport,ott olvashatsz sikersztorikat 1,2 császár után.Van aki ügyeletben szült 2 császár után.Semmi nem lehetetlen,csak a dokik nem szeretnek rizikózni,mert egyszerűbb vágni és letudni a dolgot.Ez a nagy igazság!!Le lehet pontozni!!!Az előttem szólót is lepontozták aki szintén a hüvelyi mellett áll.
2015. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
23%

Persze, hogy le lehet pontozni, mert ostobaságokat javasolsz! Nagyon ijesztő, hogy egy-két laikus ennyire jó tanácsokat bír osztogatni más kárára. A doki nem vállalja a kockázatot, de azért a kismama vállalja ugye?! Ha történik valami, akkor ki a fene fogja a másik kettőt felnevelni? Te?

Nekem eléggé természetes szülés párti az orvosom, de erre még ő is azt mondta, hogy igen van hely, ahol meg lehet próbálni, de nagyon nagy felelőtlenség!

Hiába van egy elméleti statisztika, a gyakorlat azért más.

A gyerek az első és a biztonság. Az anyuka lelki része ebben az esetben másodlagos.

2016. febr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
71%

A huhogás helyett nézzük meg, miben rejlik a kockázat?


"A legnagyobb mumus a méhen lévő heg szétválása. Pedig a statisztikák alapján, ha az előzetes császármetszésen átesett nőket a következő szülésnél hagyják természetesen, a saját tempójukban szülni, akkor a méhrepedés esélye mindössze 0,6%, két császármetszés után 0,8-1,8%. Minden beavatkozás, ami a szülés indítására, vagy felgyorsítására irányul, növeli annak az esélyét, hogy a heggel történik valami."

2016. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
67%

"Megváltozott a szülészek felfogása a téren, hogy császármetszés után a következő szülés történhet-e hüvelyi úton: míg tíz éve még egyértelműen azt vallották, hogy császármetszést csak császármetszés követhet, ma már – hacsak nincsen a magzat vagy az anya részéről nyomós oka az újabb császármetszésnek – nincs akadálya a második terhességnél a természetes szülésnek."

Cikk itt: [link]

2016. febr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!