Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem evidens az emberek...

Miért nem evidens az emberek számára, hogy nem állítunk be egy frissen szült nőhöz és egy újszülötthöz rögtön a kórházból való hazatérés után? Tényleg ennyire nem nyilvánvaló, hogy ez mennyire alkalmatlan pillanat, és mennyire zavaró?

Figyelt kérdés

Az ihlette a kérdést, hogy másfél héten belül szülök, és már nem tudom hányadik rokon, ismerős, barát kezdte itt el nekem bejelenteni, hogy akkor ő aznap, mikor a kórházból hazaérünk, vagy másnap jönne látogatni. Nagyon kedvesen, finoman mondtam meg mindegyiknek, hogy aranyosak, hogy érdeklődnek és aggódnak, de várjunk ezzel inkább egy pár hetet, míg kialakul valami rendszer, első baba, azt se fogom tudni valószínűleg, hogy merre vagyok arccal előre. Ráadásul császáros leszek, erősen kérdéses, hogy mennyire fogok tudni itt ugrálni (bár ez sima szülésnél is kérdéses). Hát, iszonyatosan döbbenten és sértődötten néznek, némi egyértelmű éllel válaszolják, hogy "bocsánat, a világért se akarunk zavarni"... Pedig azt nem is említem, hogy hármasban is jó volna lenni egy kicsit azért.


Most tényleg én vagyok túl hisztis, hogy nem akarom, hogy már az első héten mindenki ott tolongjon? Félreértés ne essék, nem zárok ki mindenkit, a szüleim, férjem szülei, sőt, a nagyszüleink is jöhetnek, megnézhetik a babát stb., de nem gondolom, hogy az 56. unokatesónak, nagynéninek és a haveroknak is itt a helyük ilyenkor. Ők viszont valamiért evidensnek tartják, hogy azonnal ide kell csődülni mindenkinek. Nekem ez annyira furcsa, számomra teljesen logikus volt mindig is, hogy ilyenkor pár hétig nem illik zavarni senkit. Én gondolom rosszul és én vagyok antiszociális?


2015. jún. 27. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha az nap nem is, de másnap már jöhetnek a közeli rokonok. Igaz, nem egyszerre. Sőt jó, ha az anyukád,anyósod ott van segíteni, hogy te tudj pihenni. Hármasban még lehettek együtt a következő években. Ilyenkor még sok pihenésre van szükséged, és kell valaki, aki elvégzi a háztartási munkákat helyetted.

A távoli rokonok jöjjenek majd később.

2015. jún. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De itt nem a közeli rokonokról van szó... írtam is, hogy a nagyszülők, dédnagyszülők jöhetnek nyugodtan, nem az a probléma. A probléma a haverok, unokatesók, nagynénik stb, akik mindannyian azonnal akarnak jönni, és meg vannak sértődve, hogy nagyon finoman közölve lettvelük, hogy inkább egy kicsit később kellene.
2015. jún. 27. 19:46
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudom, baratnomet én külön kérdeztem hogy mikor latogathatom meg őket..

távoli rokonok.. nem hiszem, hogy mindenkinek azonnal kellene mennie.. főleg ha olyan távoli rokonok, hogy évente kétszer max látod őket egyébként.

Ha olyan ismerősök akikkel azért rendszeresen tartod a kapcsolatot, pár napon belül szerintem lehet.

közeli rokonok pedig ugye más kérdés, egyetértek.

2015. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Adrienn0122 ***** válasza:
100%
Én abszolút egyetértek veled, és szerencsére a családom, rokonaink és barátaink is hasonlóan gondolkodnak. Egyedül az anyósom sértődött meg, mert nem kértem az ittalvós segítségéből, de ezt még bőven a szülés előtt megbeszéltük. Szerintem jól csinálod, hogy már most megmondod nekik, hogy várjanak pár hetet. Ezermillió problémád lesz az első napokban, nem fog hiányozni a századik unokatesó meg a barátnője, örülni fogsz, hogy császár után segítséggel be tudsz mászni a kádba, hogy lezuhanyozz. Lehetne ezt még sokáig ragozni, a lényeg, hogy elég sok az intim történés ilyenkor, fáradt is leszel, az sem fog hiányozni, hogy mindenki belepofázzon abba, hogy mit hogyan csinálsz, a szoptatáshoz is nyugalom kell, stb. A gyerek pedig nem egy cirkuszi majom, a legkevésbé sem szolgálja az érdekeit az, hogy állandóan látogatják az első hetekben. Vannak, akiket ezek nem zavarnak, vagy mivel még nincs gyerekük, bele sem gondolnak igazán, nem vagyunk egyformák, de mivel neked van egy határozott elképzelésed, a legjobb, ha ahhoz tartod magad. És még egy lehetőség: mondhatod azt, hogy a babának még nagyon fejletlen az immunrendszere, és félsz, hogy nehogy elkapjon valamit.
2015. jún. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem, hogy ezen mit kell megsértődni.. A nővéreimet még a kórházban meglátogattam, a szülők is. Aztán mikor hazamentek, akkor tudtam, hogy a szüleink meglátogatják őket még másnap, de én nem akartam odatolakodni, mert gondoltam elegen lesznek +4 szülővel(újdonsült nagyszülők).. És ezt úgy, hogy a testvérük vagyok!! Még így sem akartam odatolakodni.


Aztán ebből az lett, hogy az egyik testvérem élt ezzel és mondta, hogy nem bánná ha kicsit később mennék, én pedig nem problémáztam rajta, hisz én is így gondoltam. Másik nővéremnek meg segítettem hazamenni a kórházból, tök jó volt neki meg a sógoromnak, hogy ott voltam és tudtam segíteni. És ráadásul az első otthon töltött hétvégéjükön, beleértve az első estét is, én ott aludtam náluk. Kérdeztem, hogy biztos? Ne menjek inkább haza? De nem, ők szerették volna ha maradok(már ha nekem nem baj..).


A barátoknak mi egy sms-ben gratuláltunk, nem is akartuk őket még telefonban zargatni. Mondtuk, hogy ha alkalmas lesz, akkor szóljanak és már ugrunk is hozzájuk látogatni. A legtöbb barátunkhoz olyan 2-3 hónap után mentünk.

2015. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint azt nem értem, hogy a haverok, távolabbi rokonok miért sértődnek meg. :)
2015. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem vagy hisztis, azokkal van a baj, akik ezen megsértődnek.

Mikor szültem, a kórházban többen meglátogattak (családtag, barát, ismerős), azonban hazaérkezésünk másnapján csak édesapám jött el, 2-3 nappal később pedig anyósék (messzebb laknak). Sokan telefonon érdeklődtek már a kórházban töltött napok alatt is, de frissen odatolakodni senki nem akart. A gyerkőc 2 hetes korától fordult elő, hogy bejött 1-1 közeli ismerős (kis településen lakunk, gyakran jönnek páromhoz), de csak azért, mert behívtuk őket. Közeli munkatársaim a baba 6 hetes korában látogattak meg, mivel nagyon jóban vagyunk és jeleztem, hogy szívesen látjuk őket (tudtam, hogy tűkön ülnek:)).

Császárral szültem, de szerencsére nagyon gyorsan felépültem és kifejezetten örültem a társaságnak, azonban nem mindenki ilyen és ezt tiszteletben kell tartani.

2015. jún. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen megértelek, 10 hónapja szültem és amikor kijöttem a kórházból a lakásunkban már várt a sok rokon..Első baba, a kórházban még nem indult be a tejem, tiszta ideg voltam azt sem tudtam hol vagyok .. Emigy nagyon nyugodt természetem van de aznap ugy beidegeltem a sok embertől hogy bementem a fürdőszobába hogy kisirjam magam..Nemtudom más anyukak hogy voltak vele, de én akkor csak arra vágytam hogy mindenki szépen menyen haza hogy egyedül legyek a férjemmel és a babankal..bocsi a hely.irasert
2015. jún. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek,de az emberek többsége sajnos ilyen. 2. gyerekemet szültem,hazaértünk végre,esküszöm csak átöltözni sikerült, ,,lehuppantam,, az ágyra csak úgy ,,lazán,, császár után :D már kopogott a férjem keresztanyja az ajtón,munka után,izzadtan szutykosan,beesett,hogy őőőőő legyen az első rokon látogatónk. :( Azt hittem gutaütést kapok. A gyerek 3 perce volt a kiságyába,vette ki szó nélkül,fogdosta puszilta... és az volt a szerencséje,nem vagyok egy hisztérika,és nem dobtam ki a házból azonnal.A közeli rokonok 3 napig váltják ilyenkor a kilincset. Nagyon kényelmetlen,de túl éltük valahogy,eddig már 3x. :)
2015. jún. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint nem csak én érzem úgy, hogy marhára nem vágyom senkire, csak a férjemre és a babára az első napokban. A szüleink nyilván más téma, őket szívesen látom bármikor.

Szerencsére a férjem is így gondolja, ahogy én, így nem fordulhat elő, hogy meglepetés gyanánt ezren tolonganak majd a házunkban, amikor hazaérünk, elintézi, hogy nyugalom legyen. Csak teljesen értetlenül állok a sértődések előtt, nekem világ életemben logikus volt, hogy ilyenkor nem zavarjuk a másikat. A legjobb barátnőmmel is úgy csináltam, hogy mondtam neki, hogy szóljon, ha úgy érzi, már egyenesben vannak a dolgok, és szívesen fogad. Szólt, én addig vártam nyugiban. Nem tudom ez más embereknek miért nem megy.

2015. jún. 28. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!