Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a védőnő dolga?

Mi a védőnő dolga?

Figyelt kérdés
2006. nov. 29. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

Elsősorban az, hogy végig ott legyen a vajúdásnál, figyelje a kismamát, minden rendben van-e, és megválaszolja az esetlegesen felmerülő kérdéseit.

A szülésnél is segít, ő a szülőorvos jobb keze.

2006. nov. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Énszerintem a védőnő dolga, hogy a terhesség ideje alatt felmérje a kismama állapotát (Vérnyomás, vízelet, magzati szívhang figyelése, esetleges felmerülő panaszok kivizsgálása, amely a hatásköre alá tartózik. S a kismamában felmerülő kérdések megválaszolása, amelyben segíteni tud. Végül a szülés után a kismama és az újszülött meglátogatása otthon, esetleg felmerülő panaszok és problémák megbeszélése. Mert szerintem amit leírtatok, az inkább a szülésznő dolga.
2007. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az előttem szólóval. A védőnő a terhesség kezdetétől a szülésig különböző vizsgálatokra küld (vérvétel, AFP, magzati szívhang, stb). A szülésnél nincs jelen, hacsak nem beszéled meg vele, de ilyenről még nem hallottam. Ha lelkiismeretes esetleg a kórházban egyszer meglátogat, de ritka. Miután hazajössz a kórházból elmegy, és pár dolgot megmutat. Amúgy a védőnők a gyerekorvos mellett szoktak lenni, amikor ligába viszed a manódat.
2007. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Sziasztok!

Az első hozzászóló kissé keveri a dolgokat. Akire ő gondolt, az a szülésznő.

A védőnő családgondozást végez. Tehát a kismama első jelentkezésétől a lurkó iskolakezdésésig rendszeresen tartja a kapcsolatot a családdal, igyekszik támogatni, segíteni a szülőket a gyerkőc körüli problémák megoldásában. Tanácsokat ad pl. az egészség megőrzését, a betegségek megelőzését, a gyermek nevelését illetően. Ő egy olyan szakember, aki segít, ha elakadsz..tehát a gondjaiddal fordulj hozzá bizalommal!

Üdv

2007. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

egy másikról linkelem:


Azám, még egy példa a babás védőnőkről!!! (én voltam a fegyelmis)

Van egy bnőm elég korán terhes lett (19) és nem vette észre, menzesz, no tünet, tesire járt, szóval a kilókkal sem volt gond... Mire észrevette késő volt...

Na és ugye védőnő anyám kínja... Elég sokat segítettem neki, kvázi én voltam a gyerek "apja", ha Ő volt előadáson én voltam a gyerekkel, s fordítva. 1ütt laktunk. Így hát volt, hogy a védőnéni rám esett...

9 hónaposok voltunk és a pici megőrült a szalonnáért hagymával, folyamat az evett, enm is volt hajlandó mást...

Erre a védő néni... Hát lassan ki lehet facsarni egy alma levét és egy mokkás kanállal ki lehet próbálni, hogy hogy reagál.

Na Te jó ég gondoltam magamban, Te gyerek ha most idebüfizel nekem egy hagymásat, a védőnéni a fejemet szedi az tuti, így hát csak bólogattam és próbáltam a gyereket minél távolabb tartani a védőnőcitől...

Gyereket életében max tankönyvben látott és arra képes, hogy eldöntse melyik a gyerek segge (de csak azért mert a pelenka nem hat sapkának) és melyik a feje... Egyébként pfff....

Bocsi, tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, de a védőnőkről, megint csak ennyit...

2008. nov. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
A védőnő dolga, hogy a 38. héten idejöjjön hozzám, hosszú hónapok ígérgetése után és utána én világosítsam fel az aktuális dolgokról. Legalábbis az enyém dolga ez.
2009. jan. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
A védőnő dolgát vmi rendelet szabályozza, de én úgy gondolom, hogy igazából az lenne a dolga, hogy segítsen annak aki ezt igényli. Én tuti nem igényelném.
2009. febr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan védőnőm van, aki a 15 hónap alatt 3 szor ha kijött sokat mondok.
2010. okt. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!