Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akkor most császár lesz vagy...

Akkor most császár lesz vagy szülés?

Figyelt kérdés
sógórnőmnek fájásgyengeség miatt császár lett,és azt mondta ez miatt lett másik két gyerekével is császár mert az első császár volt,pedig 3-4 év eltelt a szülések között.nekem is császár lett,de olvastam itt hogy nagyon sokan szültek császár után,akkor most melyik lehet az esélyes?mitől függhet ez?igaz ő makón szült én meg szegeden...
2015. júl. 22. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

A császár IS SZÜLÉS!!!

Az meg, hogy a sógornöd hogyan fog szülni, az adott helyzettöl meg az orvostól függ.

2015. júl. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez rengeteg mindentől függ. Attól is, hogy az anya mit szeretne, az orvos mit hajlandó vállalni (látszólag és valójában, mert ez nem mindig ugyanaz, sokan mondják, hogy persze-persze, aztán persze, hogy nem), mi a kórház protokollja (pl, jobb esélyei vannak egy anyának az Istvánban Ujvári dokival, mint a SOTE-n), stb. Függ az eltelt időtől, egy csomó tényezőtől.


Alapvetően a VBAC (ez a hivatalos neve) nem különleges dolog, hisz a kockázat minimális a hegszétválásra (1% alatti), míg a második császár szövődményei kifejezetten magasak.


Ha komolyabban érdekel a téma, olvass utána a szakirodalomnak és a facebook-on is van VBAC támogató csoport.

2015. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez sok dologtól függ. Kinél hogyan gyógyulnak a méhen lévő hegek (nem a hasfalon!), stb. Van olyan orvos, aki eleve nem kockáztat, és van, aki nyitott a császár utáni spontán szülésre, amíg orvosi indokát nem látja az ellenkezőjének. Tehát az orvosod szakmai meggyőződésétől és a te regenerációdtól függ, hogy milyen szülésre készültök. Természetesen még akkor is lehet sürgősségi császár (ne legyen!) ha egyébként csázár utáni spontán szülést terveztek.
2015. júl. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez egy elég korrekt előadás a témában, ez az első része, két részes, mellette látod majd a második részt is. Hallgasd meg!

https://www.youtube.com/watch?v=fpWoTQUkfPg

2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
#1 a csaszar az nem szules. A csaszar az egy mutet.
2015. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5-s: a szülés egy gyerek születése. Császárnál is gyerek születik. Ne legyél cinikus, kérlek.
2015. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Gyerek SZULetik = megszuletodik = megszulik a gyereket.


Csaszarnal nem szulik meg, hanem kivagjak, mint egy daganatot.


Nincs ebben semmi rossz, a masodik babammal most en is programozott csaszarra vagyok kiirva. De ez nem szules.

2015. júl. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért nem gondolsz bele abba, hogy amit mondasz, annak hatása van másokra? Ennyi idősen, amikor már édesanya vagy, tudhatnád, hogy a kiejtett szónak ereje van. Sajnálom, hogy úgy éled meg, hogy a gyereked ki fogják vágni belőled, mint egy daganatot. Őszintén. Szerintem ez rányomja a bélyegét az egész élményre. Nekem is császárom volt és én szültem. Sajnálom azokat az asszonyokat, akiket ezzel a hozzáállásoddal még meg fogsz sérteni a jövőben, mert nem tanultad meg, hogy nem csak fizikailag lehet megsebezni másokat. Remélem, apuka majd megtanítja a gyerekeknek, hogy érdemes a szavakra is odafigyelni, ha anya oldaláról ezt nem tanulják meg.
2015. júl. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell a szavak jelentéséből érzelmi kérdést csinálni, ha lehetséges. Szigorúan nézve, orvosi szempontból a császármetszés természetesen műtét. De akinek műszeres segítséggel, pl. vákuummal segítik világra gyermekét, az szült vagy nem? Hiszen ő sem egyedül csinálta végig (vagyis ketten a babával), hanem orvosi beavatkozással. Akinek a fundusát nlgyen nyomják könyökkel, mint pl. az enyémet a fiamnál, az szült, vagy kipréselték a gyermekét?


Nem morbid akartam lenni, csak felhívni a figyelmet arra, hogy milyen bántó tud lenni, ha mérlegre akarjuk tenni az anyai teljesítményt, és a pontos fogalmazásra és korrektségre hivatkozva gyakorlatilag a császárral szült édesanyákat még attól is megfosztjuk, hogy ők gyermeknek adtak életet. Ez így nagyon nincs rendjén.

2015. júl. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia.Egy hónapja szültem természetes úton a fiamat aki szép nagy 4190 gr volt. 2 éve császárral született a lányom. Most ket esélyes volt. Az orvosom azt mondta meg lehet szülni természetes úton ha gyors lefolyású. A hegszetvalas erős fajasok alatt következhet be amennyiben sokáig tartanak. Mondta ha gyorsan tágul a mehszaj és minden rendben zajlik akkor sikerülhet. Bevallom én sem bíztam benne, de mégis sikerült. Gyorsan tagultam igaz erre az orvosom is rasegitett. Összesen 12 órát vajudtam de nagyon erős fajasaim csak az utolsó 2 órában voltak.ja és a hegvonal vastagsága is fontos. Nekem 4,4 mm volt. Dokim mondta 3 alatt nincs spontán szülés.
2015. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!