Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor indítják meg a szülést...

Mikor indítják meg a szülést ha az első császár volt?

Figyelt kérdés
Az első szülésem császárral végződött túlhordás és egyéb komplikációk miatt. Most hétfőn töltöm a 40.hetet. Ilyenkor meddig várnak? Mi a szokás?

2015. júl. 24. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális orvos nem erőlteti első császár után a másodikat, megvárja, míg beindul a szülés és megpróbálja kísérni a hüvelyi születést. Úgy tudom, indítani csak nagyon végső esetben indítanak előzetes császár után, ez egészen biztosan nem a 40. hét. Még akár 2 hetet is lehet várni, hogy a baba magától beinduljon.


Nem beszéltétek át az orvosoddal ezeket a részleteket?

2015. júl. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Most nincs választott orvosom. SZTK-ba jártam de ott a doki nem mondott semmit. Hétfőtől meg 2hét szabira ment és egy másik doki lesz helyette. :( Annyit tudok hogy nem nagyon szoktak indítani a heg miatt de igazából nem nagyon hagyják túl hordani sem. Ördögi kör.
2015. júl. 24. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az első szülésem nekem is császárral végződött.Aztán a második programozott császár lett mert a doki nemakart rizikózni.Pedig 3.5 év telt el a 2 szülés között.Igaz én magánrendelésre jártam.Mert ha nem császár van ha nem természetes szülés,akkor nálunk a kórházban nem lehet orvost fogadni.Szóval akihez akkor jártam ő a 38. héten megcsászározott.Most a 3.-dik babát várom aug.4-re vagyok kiírva,és 3.-án szintén császár lesz ugyanaz a dokim.sajnos sztk alapon nem törődnek az emberrel. persze tisztelet a kivételnek mert vannak nagyon rendes dokik is.ma voltam nst-n,és az egyik ott várakozó anyuka mesélte hogy ő is császáros volt az elsővel,és most 38 hetes de senki nemmond neki semmit hogy egyáltalán császár lesz vagy sem.szintén sztk-ás dokihoz jár.ja és az sztk-ban szinte minden alkalommal más dokihoz került igy fogalma sincs mi lesz vele.bocsi kicsit el tértem a témától meg hosszú is lett.szerintem doki függő is ki mit tesz.az egyik engedi hogy természetes szülés legyen a másik meg választja a könnyebb utat.
2015. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

...a számára könnyebb utat...


1% alatti a hegszétválás kockázata, és még ha be is jön, akkor is lehet vágni. Ezt a rizikót sem vállalni... hát...ez inkább kényelem és tervezhetőség Neki, mint tényleges kockázat.

2015. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt olyan ismerősöm, aki a császár után a második babát természetes úton szülte, ugyanis alapból semmi nem indokolta másodjára is a műtétet. Ha mindenáron császározni akartak volna, szerintem már megtették volna.
2015. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
3-as! Azt tudod, hogy a masodik csaszarod teljesen indokolatlan volt? Ilyen dokim sem lenne az tuti. A harmadikat igy meg sem probalhatod megszulni... nem beszelve arrol, hogy a csm nek sokkal tobb szovodmenye lehet, mint a sima szulesnek.
2015. júl. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as válaszoló vagyok.Sajnos lehet igazad van,de mivel nem ismertem a dokit akihez akkor jártam,igy megbíztam benne.Sokan ajánlották milyen jó orvos igy nála kezdtem a terhes gondozást.Addig amig nem jött el a szülés ideje addig tényleg tette a dolgát,sőt bármilyen ugymond szerintem plussz vizsgálatra kértem megcsinálta.Utólag azt mondta nemtudom igaz-e hogy aki az első császárt csinálta ő eléggé elpuskázta merthogy milyen ronda volt a régi heg.Igy ő nem is teljesen ott vágott újra.Mondjuk az tény hogy a 2.-dik terhesség vége fele fájt a heg,de hogy ez indokolta-e a császárt akkor azt nemtudom.Már nem emlékszem a hegvastagságra.Igy igaz a mostani meg mindenképpen császár lenne a másik 2 miatt.Most áĺlítólag jó a hegvastagság,és eddig még nem fájt a heg.
2015. júl. 25. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából én meg próbálnám a természetes szülést. Nem nagyon hajlok a császár felé csak jó lenne tudni hogy ilyenkor mi van. 38.héten voltam UH-n és még akkor sem mondtak semmit hogy mi van heggel vagy valami. A dokim annyit mondott még a terhesség elején hogy valószínűleg 90% hogy császár lesz ez is. Az elsőnél túlhordtam,indított szülés volt,meconiumos volt a víz, fájásgyengeség és téraránytalanság miatt 22 óra vajúdás után császároztak meg. Ezért izgulok most.
2015. júl. 25. 08:45
 9/9 anonim ***** válasza:

A hegvastagság nem indokolja a császárt. Vékony is kitarthat, vastag is szakadhat. Az orvosom mondta, hogy nem is fogja nézni. Ahogy a heg feszülése is normális dolog. Tudom, hogy a múlton változtatni már nem lehet, csak azért gondoltam ezt itt leírni, hogy aki még előtte van, tudja ezt. Sajnálom, hogy meg sem próbálhattad. Amúgy az sem igaz, hogy két császár után nem lehet hüvelyi úton szülni.


[link]


vagy:

[link]

2015. júl. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!