Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek mi a véleményetek...

Nektek mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Mi még csak most járunk a 7. hétnél, de az apuka egyértelműen kijelentette,hogy ő nem akar bent lenni a szülésnél. Fél,ha vért lát, de azt mondja őt inkább az zavarná,hogy ha látja,hogy szenvedek. Csak szerintem önzőség? Én reagálom túl? Mert fájni úgyis fájni fog, ha homokba dugja a fejét ha nem. És ha bent lenne velem legalább könnyebb lenne megbírkózni a dolgokkal.
2015. júl. 25. 18:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
erre nincs jó válasz. az is önzőség ha kérésed ellenére nem megy be, de az is ha akarata ellenére rá akarod kényszeríteni hogy bemenjen.
2015. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről az a véleményem, hogy ne erőltesd azt, amit ő nyilvánvalóan nem akar.

Igen is, mi vagyunk ebben a tekintetben az erősebbik nem, mi vagyunk, akik jobban bírják a fájdalmat, akik sokat el tudnak viselni, akkor is ha rossz, akkor is ha fáj.

Nincs ezzel semmi gond.

De azt is tudom neked mondani, hogy ez még a végére meg is változhat.

Mi a férjemmel a legelején mindketten azt mondtuk, hogy nem lesz apás szülés. Nem, hogy a férjem, még én is azt mondtam. Aztán előttem született a férjem unokatestvérének is babája és elmesélték, hogy milyen volt az apás szülés, abszolút pozitív dolgokat mondtak róla, ami mindkettőnket meggyőzött arról, hogy érdemes mégis csak elgondolkodni róla. És végül egy darabig nálunk is az volt, csak nálam a végén császármetszés lett, így annál meg nyilván nem lehetett bent, de addig, a vajúdás alatt ott volt és nem bánta meg, nekem is jól esett.

De ha nem akart volna bejönni, én nem erőltettem volna. És nem azért ilyen, mert ő önző, ha egyszer valaki valamit nem bír, akkor nem bír. Vagy ha nem akarja látni azokat a dolgokat, akkor nem akarja. Inkább ártanál a kapcsolatotoknak, ha ezért mindenféle önző disznónak elhordanád és rákényszerítenéd, hogy márpedig legyen ott.

Hagyd a dolgot, mondom, a végén még változhat. Amennyiben mégsem, hát menni fog az neked egyedül is!:)

2015. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem! Neki semmiképp nem mondom,hogy ez nekem rossz. Nem akarom érzelmileg vagy bárhogy befolyásolni. Csak kicsit nekem esik rosszul,hogy mesélgetik a környezetemben,hogy nekik mekkora megnyugvás volt,hogy ott volt a párjuk meg,hogy nélkülük nem bírták volna ki és rosszul esik,hogy tudom,hogy velem nem lesz bent aki segítsen. :(

Köszönöm a válaszokat.

2015. júl. 25. 18:57
 4/15 anonim ***** válasza:

Ha fél a vértől, akkor tényleg nem jó ötlet hogy bent legyen.


Ha úgy érzed, ez csak kifogás, az más helyzet. Van a baráti körben olyan pár, ahol apás szülés volt? Érdemes lenne elmenni az apukával meginni egy sört/üdítőt kettesben, hogy őszintén mondja el a véleményét. Minél több ilyen férfi van annál jobb :-)


De nem kell még rágörcsölni a dologra, van időtök.


Ha végül mégis úgy dönt, azt szerintem tiszteletben kell tartanod. Esetleg B-tervnek veled mehet az anyukád, testvéred, barátnőd.

2015. júl. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
En nem akarom, hogy benn legyen, max amig vajudom. Ha a kitolas szakasz jon, o ne legyen ott. Amugy ne eroltesd ra szerintem.
2015. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A férjem retteg a vértől és nem akart szülőszobára jönni. Mégis ott volt és őszintén élete legszebb napja volt. Nagyon bánta volna, ha lemarad élete legfontosabb randijáról. :-)
2015. júl. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
58%
Nem ertem miert lenne az lelki terror ha oszinten elmondod mit erzel. Ha elmondod neki hogy teged nagyon megnyugtatna ha veled lenne, de ugyanakkor elfogadod, ha o ugy dont nem akarja. Csak o mondhatja el hogy hogy erez ezzel kapcsolatban, te nem? Gyereketek fog szuletni, elhiheted a szulesnel sokkal nagyobb kuzdelmeitek is lesznek az eletben. Ha nem mondod el neki mindig mit erzel szepen eszrevetlenul eltavolodtok majd egymastol. Jobb ha ferjeddel osztod meg az erzeseid es nem egy kozossegi oldalon idegenekkel
2015. júl. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Párom sem szeretett volna benn lenni, viszont én elmondtam neki, hogy nekem ez rossz, akarom, hogy ott legyen. De hajthatatlan volt :-( A szülés napján / indított volt/ felhívott amikor már a szülőszobán voltam, hogy hol kell a kórházban ruhát venni amiben bejöhet a szüléshez :-) Viszont a kitolásnál kiment a szülőszobából, az ajtóból biztatott úgy, hogy a kényes részeket nem látta az ajtó takarásában, ő sem bírja a vért.
2015. júl. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Mi megbeszéltük, hogy ő dönt. Ha szeretne, bejön, ha nem, akkor a folyosón izgul.

Végül, szerintem a szülésznőnknek is köszönhetően (mert folyton szóval tartotta :) ), elfelejtett kimenni. Aztán a véghajrában a dokink rábízott egy feladatot, oxigén csövet kellett az orrom előtt tartania. :)

Azóta mindenkinek büszkén mesél az apás szülésünkről.


Még messze van a szülés, sok minden végigmehet az apukában.

2015. júl. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is nagyon szerettem volna,hogy bent legyen,de ő határozottan elzárkózott tőle. Pár nappal szülés előtt mondta,hogyha nagyon szeretném bejön,de láttam rajta,hogy csak udvariasságból mondja és mondtam neki,hogy nem kell. Mostmár így egy év tárlatából látom azt,hogy nem bírja,ha valakinek,akit szeret fájdalmai vannak. Ezt onnan tudom,hogy amikor vittük a lányunkat oltásra pár hónaposan minden baja volt. Megszakadt a szive. Tényleg kikészült láttam rajta.

Anyummal szültem jó volt,hogy ő volt bent 5 gyereket szült így nagy támaszt nyúltott. A férjem végig kint várt a folyosón és a 2 órás megfigyelésen már bent volt velünk.

Ez így volt szép és tökéletes!

Ne erőltesd rá! Vannak olyanok,akiknek ez nem jó élmény.

2015. júl. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!