Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 19-20 évesen még korai szülni,...

19-20 évesen még korai szülni, igaz? Hogy látjátok ezt a dolgot?

Figyelt kérdés

2015. aug. 9. 16:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
63%
Igen, kora szülni úgy hogy még semmit nem tettél le az asztalra. Arra ki sem térek hogy az apa legtöbbször lelécel egy kis idő múlva.
2015. aug. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
70%

A mai 19 éves lányok ne szüljenek,éretlenek rá lelkileg.

Előttem szólónak igaza van,a semmire meg pláne ne.

2015. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
2015. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezd meg a cigányokat.
2015. aug. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
19 évesen nagyon nagy volt bennem is a vágy, hogy gyereket vállaljunk a párommal. 28 évesen szültem végül és nem is gondoltam volna, hogy ilyen nehéz dolog az anyaság. 19 évesen nem is tudom mit csináltam volna egy gyerekkel, hiszen visszagondolva még én is nagyon gyerek voltam, annak ellenére, hogy érettebb voltam a velem egyidősektől. 19 évesen még tanulni, szórakozni és élni kell, nem pedig gyereket nevelni.
2015. aug. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
69%

mi az, hogy semmit nem tett le az asztalra???? 20 évesen szültem, két évet dolgoztam előtte, intenzív osztályon. Szerintetek mindenki, aki ennyi idősen szül, csak cigány, szülei nyakán élősködő semmirekellő lehet...

Általánosítani könnyű... Miközben ti 30 felett szültök, 40 évesen már egyedül nevelitek a gyereket, én 38 évesen újra kettesben maradok a férjemmel, mert a 18 évesünk továbbtanul. Én most is fiatal vagyok, ellentétben a dok nyúzott anyuval, akit elhagynak... na, hogy esik az általánosítás?

2015. aug. 9. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Fiziológiailag nem veszélyes, a 18 év alatti gyermekvállalás szokott általában magasabb kockázatú lenni.

Szokták volt mondani - az előttem hivatkozók is - hogy "ne szülj a semmire". Nos, ha senki se szült volna a semmire, Magyarország a XVI. században kihalt volna. Akinek stabil lakhatása és stabil keresete van, minden további nélkül vállaljon gyereket, mert ha nem, addig-addig halogatja, hogy végül elhalogatja.

És könnyebb teherbe esni 19 évesen, mint 38 évesen, arról nem is beszélve, hogy jó lenne még az unokát se a halálos ágyon látni....

2015. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
55%

Korainak éppen nem korai, csak az a fontos, hogy legyen egy biztos párkapcsolatod, szeressétek egymást, legyél rá megérve lelkileg is,szóval ha te még úgy érzed, nem szórakoztál eleget, stb, egyenlőre mondj le róla és mindenekelőtt elengedhetetlen a biztos anyagi háttér.

Én is szeretnék szülni, de én még nem tudnék annyi mindenről lemondani és nincs olyan párkapcsolatom, aminek a másik fele akarna tőlem gyereket. Sőt, anyagi hátterem sincs hozzá. Csak tudom, hogy majd valamikor szeretnék gyereket, 30 alatt.

De ha rám hallgatsz, vársz még 2-3 évet. :)

21/L

2015. aug. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
A mai robolólós rabszolgamunkás karrierista világban igen. Amúgy pont kb ilyen korban kellene gyereket vállalni nem 40 évesen.
2015. aug. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%
Igen, korai.
2015. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!