Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik magánkórházban szülnek:...

Akik magánkórházban szülnek: mi történik, ha olyan probléma alakul ki a terhesség alatt, aminél az állami kórházakban "befektetni" szoktak?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mondjuk pl. a terminustúllépésre, vagy ha túl magas az utolsó hetekben a vérnyomás. Ezek miatt általában állami kórházban javasolják a terhespatológián történő elhelyezést a szülésig, de a magánkórházakban (ahol elvileg nincs fekvőbeteg osztály), mi történik? Elirányítanak államiba, vagy máshogy oldják meg?

2015. aug. 14. 17:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincsen megfelelő felszerelés, szakszemélyzet a problémához mérten, akkor állami kórházba irányítják át.

Ha megvannak a feltételek, akkor beárazzák vendégéjszakaként, hasonlóan, ahogy egy szállodában.


A magánkórház üzleti modell szerint egy szálloda és egy egészségügyi intézmény kombója.

2015. aug. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak 36. héttől vállalnak szülést, szóval hetekig tartó problémával nem fognak felvenni (pl. a magas vérnyomás)

Én 10 nappal túlhordtam a babám, nekem annyi volt, hogy minden nap be kellett mennem CTG-re és flowmetriás ultrahang is volt azt hiszem 2 naponta.

Nekem nem okozott gondot,mert közel lakok és benne volt az árban, v legalábbis nem kértek plusz pénzt érte.

De az én esetemben teljesen problémamentes terhesség volt, annyi, hogy nem nyílt a méhszáj. Aztán a 10. napon döntöttek úgy, hogy másnap reggel indítják a szülést, mert már kevés volt a magzatvíz de semmi jele a szülésnek.

Komolyabb probléma esetén nem tudom mit csinálnak. Szerintem nyugodtan menj be megkérdezni, mielőtt szerződést írnál alá, kérheted hogy vezessenek körbe meg rákérdezhetsz mindenre. Azért ekkora összegnél elvárható h mindenre részletesen válaszoljanak.

2015. aug. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Terminustúllépés,magas vérnyomás szinte mindennapi probléma,sok kismamát érint.

Ettől még felvesznek a kórházba.

Sógornőm cukorbeteg(inzulinozza magát) és kicsit túl is hordta a babát,pedig magánklinikán szült,és minden rendben zajlott(pont azért válaszotta őket,mert nagyobb a figyelem).

Vasárnapláttam a Hadas Kriszta féle Jön a baba.. műsort,ott egy Crohn beteg kismama szült a Maternity Klinikán Budapesten.

2015. aug. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Szerencsére nem érint, csak elgondolkodtam, hogy ilyenkor vajon hogyan zajlik...

2015. aug. 15. 00:22
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

Elmondom neked:

- a magán kórházban nincsen terhes pathológiai osztály. Mehetsz az államiba, oda fognak beutalni. Ott nem lesz kezelőorvosod, mert az a magánban lesz. Így vagy mázlid lesz, vagy nem. Sok ember azt is ferde szemmel nézi, ha valaki magán intézményből jön.

- ha kicsi a baj, akkor jó pénzért felvesz a magán, napi ápolási költségen.

2015. aug. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs patólógiai osztály,de egy osztály nem attól lesz az ami,hogy ki van rá írva nagybetűkkel(kis túlzással)

Problémás terhességeket bármelyik magánkórházban ellátnak,nagyobb figyelemmel is,ahogy írtam elég csak megnézni a Jön a baba..Róbertes vagy Maternity-s epizódját vagy tapasztalatot cserélni olyanokkal,akik valóban jártak/szültek már ezek a kórházakban,nem csak neten hallottak róluk

2015. aug. 23. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%
Akkor itt vagyok, mert én ott szültem! Az elsőt, mert a masodiknal mar tobb sutnivalom volt! Mivel nincsen meg a háttere a nagy kockazatu terhesek ellátására, ezert nem is vállalják. A terhességi cukrom nem volt szakszerűen kezelve, sem a tobbi problémám, ami belgyógyászati volt. A babával komplikáció volt, vitték is tovabb, mert nincs az intézménynek szakellatast nyújtó háttere.
2015. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan le lehet pontozni, tényeket írtam le.
2015. aug. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ, és mindenkit felpontozok!
2015. aug. 23. 21:15
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értek egyet a 7-es válaszolóval,legalábbis nekünk más tapasztalataink voltak:

ÉN állami kórházba jártam,de a 24.héten egy görcsölés után,mikor 4 órán keresztül a kórház folyósóján senki ránk sem nézett egy kolléganőm javaslatára megnéztük az egyik magánklinikát.

Nem bántuk meg.

Maximális tőrödés,és lelkiismeretesség.

Nagyon nehéz terhességem volt(magas cukor,vérnyomás),folyamatosan hánytam,hetente többször jártam infúzióra..Mindig a helyzet magaslatán voltak,hihetetlen alaposságot és szakszerűséget tapasztaltam.

Babánál is nagyon alapos volt a gyermekorvos.

Közel sem igaz,hogy csak problémamentes terhességekkel járnak oda:velem egyidőben szült egy kismama akinek súlyos automimmunbetegsége van,és ez volt a 4(!) kórház pesten,ahol lelkiismeretesen vállalták

2015. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!