Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki szült már otthon: mi az,...

Aki szült már otthon: mi az, ami feltétlenül szükséges hozzá (az anyán és a babán kívűl: ) ), ha egyébként kórházban tervezek szülni?

Figyelt kérdés

Nem tervezek otthon szülést, de szeretnék erre az eshetőségre is felkészülni, mert bár általában bőven van idő beérni a kórházba, de olyan is előfordulhat, hogy otthon indul be a szülés.


Ilyen esetben mi az, ami feltétlenül tudnom kell, ha esetleg egyedül lennék? Gondolok itt olyanokra, hogy hogyan és mikor kell elvágni a köldökzsinórt? Ehhez milyen eszközök kellenek?


Mit kell csinálni az újszülöttel? Láttam videón, hogy ilyenkor kitisztítják az orrát, és a száját a kórházi dolgozók.


Mennyi időre rá jön ki a méhlepény? Gondolom, addigra már a mentő kiér, de azért érdekelne ez is.


Mik azok a dolgok, amiket ilyen esetre érdemes otthon tartani?



2015. aug. 17. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Semmit nem kell tudnod, csak bízd magad a testedre vajúdáskor. A mentőnek mielőbb szóljatok. Ha megszületett, nem kell elvágnod a zsinórt, majd megteszi a szakszemélyzet, semmi baja nem lesz, ha nem vágod el. Egészséges ujszülött orrát-száját leszívni nem szükséges, igazán természetesség párti orvosok nem teszik ezt a babával, felesleges. A lepény teljesen változó, hogy mikor követi, néha akár egy óra is lehet. Otthonra érdemes tartani nagy méretű pelenkát, kihajtható, betegek alá való, jó nedvszívó, és néhány puha törölköző, ha megszületett, érdemes jó alaposan betakargatni, mert fázni fog. Másra nincs szükség.
2015. aug. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%
Persze, egy orat varni a mehlepnyre. Addigra zarul a mehszaj es bukta a mehet is.
2015. aug. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..


Itt láthatod. Van, akinek 5-10 perc, van, akinek háromnegyed óra és akkor is segítség kellett. Ez nem törvényszerű, hogy mikor jön. Húzogatni nem szabad.

2015. aug. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A mentők telefonszámát és egy használatra kész telefont.
2015. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

köldökzsinórt akkor vágni, amikor az már nem pulzál.

méhlepényt meg kell szülni, rögtön szülés után.

erőtetni kell a pisilést is(ezt ne tudom miért, kórházban még a szülőágyon erőltették szülés után, ha nem megy, katéter egyből...

újszülött orrát le kell szívni, muszáj sírnia, hogy megteljen a tüdeje levegővel

kötelező elérhető, riasztható orvosnak lenni a közelben, bármi baj esetén azonnal rendelkezésre álljon

1-2 órán belül szoptatni kell, mégha nem is jön még semmi tej


örülök, hogy kórházban tervezel, gondolom oxigénpótlást sem lehetne az újszülöttnek adni otthon, ha szükséges lenne..ill vákuumos szívás sem segíthetne, ha nehezen bújna ki..stb

2015. aug. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"erőtetni kell a pisilést is(ezt ne tudom miért"


Pont azért, amiért a nagydolgot is "erőltetik", mielőtt hazaengednének. Így derül ki, hogy nem-e szakadt át semmi a 3 "csatorna" között.

2015. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Amikor én szültem,nem szívtak semmit.Onnan tudom,hogy a férjemnek "mennie kellett a picit lemosdatni":) aztàn ő mondta el,hogy semmit nem csinàltak,vinni kellett a kis ruhàcskàt amit ràadtunk,aztàn kb.ennyi volt.Nagyon hamar jöttek is vissza.Én addig vàrtam a méhlepényre,de csak kb.3/4 óra múlva jött.Utàna 3 óra hàborítatlansàgban voltunk csak mi hàrman:)
2015. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Modern orvos nem szív le semmit. Retro dokik még igen.
2015. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 17. 16:28
 10/12 anonim ***** válasza:
Modern baba nem kap tüdőgyulladást a beszívott váladékoktól.. retro igen.
2015. aug. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!