Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit ajánlanátok a könnyebb...

Mit ajánlanátok a könnyebb szülés érdekében?

Figyelt kérdés
Hallottam málnalevél teáról, meg ilyenekre gondolok. Ezek miért jók? Miért teszik könnyebbé?
2015. aug. 24. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a málna levél tea csak a tisztulásban segît. Vannak homeopátiás bogyók elvileg amik segítenek a tàgulásban,mondjuk én nem hiszek ezekben. Gátmasszàzs vagy intimtorna ami szerintem tényleg érhet valamit
2015. aug. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Homeopátiáról jók a vélemények, több ismerősöm dicsérte. De nem tudom, hogy melyikeket és hogyan kell szedni.
2015. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én málnalevél teát ittam és szedtem a homeos golyókat. Két óra alatt lett meg 4,5 kilós babám.
2015. aug. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezek a gyógyteák segíthetik a tágulást, illetve ellazítják az izomzatot és így kisebb a repedés kockázata. Viszont a mindenféle bogyó, amikről tudományosan nem bizonyítottak semmit (és volt, amelyikről kiderült némi vizsgálódás után, hogy bizony cukormassza - a testvérem gyógyszerész és tudja őket elemezni) azok után én rettenetesen csalódtam. Persze, ott van a placebo -hatás, amikor elhitetik veled, hogy az a bizonyos gyógyszer erre és arra hat, aztán a valóságban C-vitamin, vagy cukorka - de az agyad elhiszi és generálja a várt hatást.

Így én azt mondom, a legnagyobb segítője az embernek a fejében van. Egyszerűen el kell lazulni, kizárni a stresszt és végtelen békében várni az utolsó napokon. Nem szabad engedni, hogy rossz híreket mondjanak, hogy kizökkentsenek, befelé kell figyelni, magadra és a babára. A babával "megbeszélni" a dolgokat. Várni kell nagy örömmel és hinni kell (igen, magadban, abban, hogy meg tudod csinálni). Nem szabad mereven elzárkózni attól, hogy esetleg császár lesz, de nem a rossz részére kell gondolni, hanem a végeredményre, az új kis emberkére. Ő - akármilyen úton születik - boldoggá fog tenni és erre a pillanatra kell várni. Persze, ki lehet próbálni dolgokat, de érdemes akkor olyat, amiben az ember nem kételkedik (és elhiszi, hogy használ - azaz placebo /vagy bizonyítottan valóban a kívánt hatást lehet elérni vele).

2015. aug. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Érdekes a homeós placebo hatása. Ha a gyerekemnek adom, akkor miért működik? 1 éves kor alatt azt se fogja fel, hogy finom cukorka, és működik. Én azért kezdtem el használni, mert a testvéreim használták és jók voltak a tapasztalatok. A bórax, sambucus nigra, hammamelis, arnica amit gyakran használok. Aftára a bóraxból egy adag elég volt, na ebben nem hittem, és működött.
2015. aug. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy nőgyógyász oldala, ott van a homeopátiás protokoll szülésre. Málnalevél tea pluszba mehet. Semmilyen mentolos dolgot nem szabad használni (rágó, fogkrém stb.)

Én így szültem 39 évesen , beavatkozás nélkül, 2,5 óra alatt.

2015. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a Dianatal gélt ajánlotta egy kétgyerekes anyuka, aki az egyiket azzal, a másikat anélkül szülte. Lerövidíti mind a vajúdást, mind a kitolási szakaszt, kevesebb jóval a repedés, sokszor feleslegessé teszi a gátmetszést is, és a babának is sokkal könnyebb kibújnia, a szülés után pedig gyorsabbá teszi a regenreládósát. Teljesen más, mint a sima síkosítók, amiket a szüléshez használnak, de ezt is orvos helyezheti fel (3 szakaszban). Az ára borsos, a Brendonban most 28-ról 20-ra van leárazva, de fórumokon hozzá lehet jutni olcsóbban is, esetleg orvoson keresztül is, patikákban 30 körül van.


A másik a légző, és egyéb relaxációs gyakorlatok, ehhez Marie F. Mongan, Szülés, ahol én irányítok című könyvét ajánlom.

2015. aug. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!