Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki dúlával szült: milyen volt?

Aki dúlával szült: milyen volt?

Figyelt kérdés
2015. szept. 28. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én már láttam pár dúlás szülést élőben, nincs jó véleményem róluk, nem is szülnék velük.
2015. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kifejtenéd bővebben? Egész pontosan mi nem tetszett benne?

Te milyen minőségben voltál jelen?

2015. szept. 28. 22:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Szülésznőként voltam jelen.

A dúlák telebeszélik a terhesek fejét, hogy amit mi mondunk, csinálunk, minden rossz, ördögtől való. Ragaszkodnak az általuk összeállított szülési tervhez, amin lehetetlen dolgok szerepelnek, egyszerűen megvalósíthatatlan a nagy része.

Nem lehet velük együtt dolgozni, akadályozzák a munkát, a szülés haladását, a szükséges vizsgálatokat és beavatkozásokat. Pedig ahhoz, hogy a szülés egy jó élmény legyen az anyának és a babát se veszélyeztessük, fontos, hogy egy csapatban játsszuk, ne egymásnak mondjunk ellent.

Sok példát tudnék írni. Senkit nem akarok lebeszélni a dúlákról, de szerintem érdemesebb egy megfelelő szülésznőt választani.

2015. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Minden bizonnyal a legfontosabb, hogy a jelen levő személyzet egymással, ne egymás ellen dolgozzon. Sajnálom, hogy ilyen negatív kép alakult ki benned a dúlákról. Nekem kifejezetten az orvosom ajánlott dúlát azzal, hogy ők nagyon jól tudnak együtt dolgozni. Ha úgy érzi a szülő nő, hogy azért kell dúlát vinnie magával, hogy megvédje a kórházban dolgozóktól, akkor ott szemléletbeli ellentmondások is vannak.


Őszintén érdekel, mely dolgok megvalósíthatatlanok, amelyeket a szülő nő a dúlán keresztül kért, és te úgy érzed, teljesen irreális?

2015. szept. 28. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

Olyan kikötések voltak például, hogy:

-teljes csendben és besötétítve akar szülni. A sötétítés még megoldható, de egy olyan szülészeti központban ahol van amikor naponta 15 szülés van, az összes problémás esetet is ide hozza a mentő, szóval képtelenség megoldani, hogy az ő kedvükért nem csak a személyzet, de a többi vajúdó se adjon ki hangot, és természetesen a műszerek, gépek se... Az apa 3 percenként kijött a szobából, és ránk szólt, hogy halkabban, miközben aznap folyamatosan szüléseket vezettünk.

-semmiképp ne legyen gátmetszés. Ez pl. olyan dolog, amit előre nem lehet tudni. Van akinél az első gyereknél is megoldható a szülés gátvédelemben sérülés nélkül, van akinél a 3. gyereknél is szükség van rá. Ha megtiltja, és lesz egy 4. fokú gátrepedése, esetleg a további életében inkontinens lesz és pelenkát fog hordani, akkor tényleg megérte.

-semmiképp ne legyen vákuum, fogó vagy császármetszés. Nyilván ezeknek a beavatkozásoknak alapos oka szokott lenni. Nem hobbiból csinálják, hanem az anya vagy a gyerek egészsége, élete a tét. Nem tudom mit mondott neki a dúla, vagy hogy rendesen felvilágosította-e, hogy ezt így leírva kijelentette.

-megtiltotta, hogy a szülés után a baba légútjait leszívják. Ebbe csak a gyerekorvosnak van beleszólása. Nálunk általában minden újszülöttet leszívnak, ez beletartozik a protokollba. Ennél az anyánál ráadásul meconiumos volt a magzatvíz, ha nem szívják le és a baba tüdejébe jut, annak komoly következményei lesznek.

-nem egyezik bele, a szülés utáni vizsgálatba amikor megnézzük, hogy van-e bármilyen sérülése, és ha van akkor ellássuk azokat.

-nem egyezik bele a burokrepesztésbe, az oxitocinos infúzióba, a folyamatos CTG monitorizálásba... Ezek is olyan dolgok, hogy csak akkor van, ha feltétlenül szükséges. Még otthonról kijelenteni, hogy márpedig ez NEM lesz, elég nagy felelőtlenség. A múltkor az egyik szülőnő kijelentette, hogy tudatlanok vagyunk, mert azzal semmi gond nincs, hogy ha a gyerek burokba születik, mert a hasában sem fulladt meg (akár be is tudom másolni a szülésről a beszámolóját amit facebookra kiírt).

Csak azt nem értem, hogy ha valakinek ilyen elképzelései vannak, hogy semmit nem csinálhatunk vele, semmilyen vizsgálatot nem akar, akkor miért nem marad otthon a dúlájával, és szüljenek úgy mint a középkorban. Jaa nem, mert ha valami baj van, akkor nincs kit beperelni.

Volt olyan dúla, amelyik a túl forró borogatásaival annyira felmelegítette az anya hasát, hogy a gyerek szívfrekvenciája 200/min körül lett. Egy másik esetben előzetes császármetszés utáni spontán szülésre készültünk. Ilyenkor szoktuk ajánlani az epidurális fájdalomcsillapítót több okból is, de persze nem kötelező. A terhest felvilágosítottunk mindenről, előnyök, hátrányok, kockázat, egyéb lehetőségek. Át se tudta gondolni, mert a dúla egyből mondta, hogy "ez az amit beszéltünk, hogy semmiképp nem akarjuk". Azt tudni kell, hogy ilyen esetben szülés után kézzel megnézik a heget belülről, hogy nem. Ez a beavatkozás érzéstelenítés nélkül rendkívül fájdalmas. Aki nem kéri az epidurált, azt vénásan elbódítjuk vagy a műtőben elaltatják, de ezek után nem kaphatja meg a babát egy ideig, mert nem lesz magánál, és szoptatni sem szabad rögtön utána. De a terhes ragaszkodott hozzá, hogy szülés után egyből mellre tehesse a gyereket, vele legyen amilyen hamar csak lehet. És ez csak az epidurállal megoldható, vagy ha nem adunk semmit. Persze ezt a dúla nem mesélte el neki. Szóval ilyen apróságok miatt nem szeretjük a dúlákat. Eddig hárommal találkoztam, egyikkel sem tudtunk együttműködni, és nem azért, mert én nem adtam meg neki a lehetőséget erre. De gondolom Bp-en máshogy mennek a dolgok (gondolom onnan vagy), az ottani dúlákat nem ismerem, de ha az orvosod ajánlotta, és tudnak együtt dolgozni, akkor az teljesen más helyzet, mint amiket leírtam. A lényeg, hogy meglegyen az összhang, egyetértés legyen, és semmit nem szabad előre tervezni.

2015. szept. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ezt leírtad. Valóban más a szemlélet. Esetemben nemhogy a dúlával, de az orvosommal sem értenél egyet, szerintem. De abban egyetértünk, hogy a jelenlevők összhangja és a szülő nő és gyermeke biztonsága elsődleges szempontok. Meg kell találni azokat az embereket, akik egyetértésben tudnak együtt lenni,legyen az az anya,orvos,szülésznő, dúla.


Érdekes volt olvasni a nézőpontod. Köszönöm.

2015. szept. 29. 00:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Én három hete szültem dúlával és nagyon örülök, hogy így döntöttem.Lelkileg nagyon sokat segített nekem és már a jelenléte meegnyugtatott. Szerencsére a dúla és a szülésznő és a doki is megértették egymást. Nem volt semmiféle okoskodás, agymosás, nem is beszélte tele a fejemet a dúla,hogy most mennyire rosszak a szülészeten dolgozók. Velem foglalkozott,hogy mit szeretnék az adott helyzetben, olajokkal kenegetett, masszírozta a derekamat, fájások alatt "tartotta bennem a lelket", segített hogyan vegyem a levegőt,hisz a babának is kell az oxigén. Egyszóval nekem nagyon jó élmény volt, és ha még fogok szülni akkor is biztos,hogy dúlát fogok fogadni.

(Biztos van egy kettő olyan dúla aki nem tud az szülészeten dolgozókkal együtt működni de ez szerintem nagyon kevés, a többségükkel szerintem semmi probléma nincs. Meg persze van olyan orvos, szülésznő aki nem nyitott rájuk és alapból csak azt látják bennük,hogy most az ő munkájukba akarnak beleszólni, meg meggátolni, megnehezíteni, közben szerintem ez egyáltalán nincs így)

2015. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Velem foglalkozott,hogy mit szeretnék az adott helyzetben, olajokkal kenegetett, masszírozta a derekamat, fájások alatt "tartotta bennem a lelket", segített hogyan vegyem a levegőt,hisz a babának is kell az oxigén. "


És akkor a szülésznő mit csinált? Mert jobb helyeken ez beletartozik a munkakörébe. Jó, kivéve az olajokkal kenegetést. De ha olyan, aki az alternatív vonalat képviseli, akkor még olajoz is.

2015. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A szülésznő ez esetben nem csinálta ezeket. Megvizsgált mikor bementem aztán néha benézett. Ha nincs fogadott szülésznő nem fog végig melletted lenni.
2015. dec. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!