Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha úgy indul a szülés, hogy...

Ha úgy indul a szülés, hogy elfolyik a magzatvíz utána vannak rendszeres fájások? Akinél úgy indult a szülés, hogy elfolyt a magzatvíz hogy zajlott a szülés?

Figyelt kérdés

2015. szept. 29. 04:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

már a betöltött 41.héten voltam mikor fajnali3 kor elfolyt az összes vizem. (de annyi.. és hirtelen) gyorsan lezuhanyoztam mire beültem a kocsiba 3 perces fájásaim voltak. beértünk a kórházba 7kor mehettem csak a szülőszobába, kaptam valami gyógyszert amitől majdnem meg állt a baba szíve így azt sem megvárva hogy hasson az érzéstelenítő császárral kivették a babát. (szerencsére makk egészséges) előtte nem éreztem semmit, hogy esetleg az nap fogok szülni.


második terhességem 35.hetében folyt el a magzatvizem, de nem egyszerre. ahogy termelődött úgy folyt folyamatosan. nem voltak fájásaim. a babám aki addig be volt fordulva mire a kórházba értünk visszafordult. így esélyem nem volt a szülésre. 28 órával később császároztak meg, akkora volt szabad műtő. úgy zajlott a császárom mintha programozott lett volna, nem siették el, itt hatott az érzéstelenítő :), a babám sajnos a korára került, lélegeztetőre kellet tenni, mert a túlzott oxigén amit adtak neki légmellet csinált neki. majd 20 napot voltunk bent. (az nap mikor ez történt nem tudtam aludni, bedegadt az arcom főleg a szám, furán éreztem magam, tudnom kellet volna, és időben lépnem, és akkor lehet semmi baja nem lett volna a babámnak. ezen kívül szerencsére makk egészséges)

2015. szept. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Második szülésemnél a magzatvíz elfolyása után egyből erős 3 majd 1 perces fájásaim lettek. Másfél óra múlva meg is született a baba. De a 2. szülés általában gyorsabban történik. Elsőnél burkot repesztettek.
2015. szept. 29. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 39+2 naposan este fél hétkor folyt el a magzatvíz itthon. Összekészülődtünk, lefürödtem és bementünk a kórházba. Kósza fájásaim voltak, kb 20 percenként, de elég erősek. A kórházban az ügyeletes doki megvizsgált, közölte, hogy a magzatvíz nem folyt el (mondtam neki, hogy akkor a férjemmel ketten vagyunk hülyék, mert a fél lakás magzatvizes) és különben is zárt vagyok teljesen (egy hónapja már egy ujjnyira nyitva voltam). Elküldött lefeküdni aludni egy sima kórterembe, mert ebből úgysem lesz még gyerek, reggel 8-ra jön a fogadott orvosom, majd ő eldönti, hogy mi legyen, a férjem meg hazaküldték. Én mondtam, hogy de nekem vannak fájásaim, még ha csak ritkák is, és lehetetlen, hogy zárt legyek, hajthatatlan volt. Én elfoglaltam a kórtermet, férjem hazament, ekkor volt fél 9. Nekem sűrűsödtek a fájásaim, hirtelen 3 percesek lettek. Rám nézett egy szülésznő 10-kor, de szerinte túl jó kedvem volt ahhoz, hogy ezek valóban fájások legyenek, inkább aludjak, mert kell az erő majd, ha holnap megindítják a szülést. Fél 12-kor már nagyon görcsöltem, így kimentem és kértem, hogy valaki nézzen rám, mert lehetetlen, hogy ne rendes fájásaim legyenek. Az ügyeletes doki nagy kegyesen megvizsgált, és már 3 ujjnyin túl volt a tágulás. Hápogott, majd mondta, hogy hívja az orvosomat én meg szóljak a férjemnek. Megcsinálták a beöntést, lezuhanyoztam, közben végig 3 perces fájásaim voltak, és a folyosón megvártuk a férjemet és a dokimat, akik egyszerre értek oda. A dokim is megvizsgált, már 4 ujjnyi tágulásnál tartottunk, csak nem értette, hogy miért nem szóltak neki előbb. Én közöltem, hogy azért, mert itt mindenki szerint nem szülök, csak unatkoztam otthon, ezért bejöttem. Fél óra múlva már nyomhattam is, és kevesebb mint negyed óra alatt meg is született a fiunk.
2015. szept. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem betöltött 40. héten, hasi UH alkalmával folyt el a magzatvíz (1. babával). Tervezett császárral szültem. Rohantunk át a másik kórházba, de ott nem siették el a dolgokat. Kb. egy óra telt el a magzatvízelfolyás és a császárra való előkészítésem között és addig egy fájásom sem volt.
2015. szept. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elfolyt a magzatvíz,rá 2órára lettek csak fájások, 2óra múlva megvolt a baba, de mind a 3 szülés nagyon gyors volt.
2015. szept. 29. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem reggel 9kor folyt el a magzatvizem 40+6 hetesen, de rendszeres fájásaim majd csak este 7kor kezdődtek. Addig semmi sem törtènt, csak feküdtem, nèha jött egy kòsza fájás, ami igazán nem is fájt, pedig mèhszájèrlelő zselèt is kaptam, majd mint ìrtam 7kor hirtelen 2 percesek. Este 10kor szültem meg a fiam.
2015. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem 38.héten kezdett el folyni,még lezuhanyoztam és irány a kórház.Kb 1-2 órán belül kezdődtek a fájások,de az még szinte semmi nem volt.A tágulás 3 ujjnyinál megállt (gondolom mivel be voltam tojva,pszichésen gátoltam magam).Kaptam oxitocint onnan már felgyorsultak a dolgok,de pontos időkre nem is emlékszem,kisebb gondom is nagyobb volt annál hogy az órát nézegessem. :-D

8 óra alatt született a lányom az első fájástól számítva.

2015. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az első 38. hétre magzatvíz elfolyással indult délután 5kor. Lezuhanyoztam, összekészülődtünk, a párom még vacsizott is, nem kapkodtunk, mert semmi fájást nem éreztem :) 6 óra után értünk be a kórházba, akkor voltak 6-7perces fájások. Sétálgattunk, ücsörögtem a labdán, hintáztunk a kötélen, idióta képeket és videókat csináltunk egymásról, összevissza ökörködtünk, alig volt fájás, ami volt, az is csak mensigörcs szerű.

Aztán megjöttek a 3-4 perces fájások, a mosolyom lehervadt, és kezdődött a haddelhadd :) Éjjel 1 órakor született meg a kisfiam, gátvédelemmel.


A második szülésem fájásokkal kezdődött 40+3-ra. Hajnalban már éreztem, hogy sürűsödnek a jóslók. Hajnali 4kor kezdtem számolni a fájásokat, akkor még 8-10percesek voltak. A párom 5:10kor szokott kelni reggel, őt azzal ébresztettem már, hogy szóljon be, hogy ma nem dolgozni, hanem szülni megy :) Én zuhanyoztam, készülődtem, ő próbálta felfogni a dolgokat :D A kisfiunkat elvittünk az anyósomhoz, és reggel 7re bent voltunk a kórházban. Míg a kisfiamnál a 6-7percesekkel még hülyéskedtünk, addig itt a 6 perceseknél már szorítottam, amit értem :D Sokkal erősebbnek éltem meg a fájásokat, mint először, de sokkal gyorsabb is volt. Este fél 11kor született meg a kislányunk szintén gátvédelemmel :)

2015. szept. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!