Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Meddig nem lehet emelni...

Meddig nem lehet emelni császár után?

Figyelt kérdés
Vasárnap lessz négy hete hogy császároztak..házimunkát én kellene végeznem mert anyósom külföldre ment, ferjem is anyukám meg munka utan jön főzni. De ilyen kisebb házimunkát már szabad csinálni?
2015. okt. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz házimunka meg emelgetés alatt.


Fözni, porszívózni, a kimosott ruhákat kiteregetni, felmosni és a felmosóvödröt megemelni lehet, téglákat hordani, bútorokat emelgeni nem.


Én császár után amikor hazamentem, attól kezdve az egész háztartást én csináltam úgy, hogy volt két nagyobb gyerek is. Ök ugyan valamennyit tudtak segíteni, de azért maradt nekem is.


Amíg úgy érzed, hogy csak fárasztó, addig csináld, ha úgy érzed, hogy nagyon húzza a sebet, vagy fáj - akárcsak enyhén is -, azt ne végezd.

A lakásnak nem kell ragyognia, csak egy minimális szintet érdemes tartani, meg közben annyit pihenni, amennyire szükséged van.

2015. okt. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pesze nem tégla hordásra gondoltam. Főzés,takarítás ilyesmi 😊
2015. okt. 2. 10:30
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Jò, a téglahordást csak viccnek szántam - de ahogy látom, te is annak vetted.


Szóval ha figyelsz arra, hogy hogy érzed magad, akkor nem lesz baj. Persze lehetöleg ne sok olyat csinálj, ami a hasadat eröltetni, de ha csak símán elfáradsz, az nem baj. Érezni fogod, hogy meddig birod túlfáradás és túleröltetés nélkül.

2015. okt. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Viccen kívül én hordtam téglát császár után, muszáj volt, felújításban voltunk nem lehetett "kényeskedni". De én jól bírtam magam, semmi bajom nem volt. Nem mindenki viseli könnyen. Ha fájdalmad van ne végezz semmit, pihenj. Van akinek a babát is nehezére esik felemelni, nem hogy a felmosó vödröt. Attól is függ, hogy ki műtött, hogy vágtak, stb. Ismerek olyat, akit függőlegesen vágtak mert haránt feküdt benne a baba és így könnyebb volt kivenni.
2015. okt. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze vicnek vettem fel. De pld a varasom piros és kicsit érzékeny a hasam ez normális nem?
2015. okt. 2. 10:41
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Sose felejtem el, hogy nekünk a kórházban a szülésfelkészítőn elmondták, hogy nem szabad császár után emelgetni, megerőltetni magunkat, fát hasogatni. Persze ezen mindenki jót nevetett, mire mondta a csecsemős hogy ez nem vicc, volt egy olyan anyuka aki két hét után visszajött és teljesen szét volt nyílva a sebe mert fát hasogatott az erdőn!!!

Szóval csak módjával. Mosogatni, felmosni, ilyen egyszerűbb munkákat lehet csinálni, de mondjuk háromfogásos ebéd megfőzése az utána való takarítással, tehát mondjuk fél napnyi állás lehet hogy sok lenne még egyszerre.

2015. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez egyéni! Én 4 héttel császár után már kocogni is bírtam 15 perceket. A háztartást teljes mértékig el tudtam látni.

De ahogy érzed. Ami fáj, kellemetlen, azt ne csináld.

2015. okt. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek 😊😘
2015. okt. 2. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!