Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után ki hogy védekezett...

Szülés után ki hogy védekezett? Nem féltetek hogy gyorsan újra teherbe eshettek?

Figyelt kérdés
6 hete született a kisfiam tervezett baba. Előtte 12 évig gyógyszert szedtem csak abban bíztam. Amikor abbahagytam mert szerettünk volna már babát, pesszáriumot használtunk pár hónapig, utána megszakitás maradt szintén 1-2 hónapig utána élesben ment a babaprojekt. Csak ezért mertem bevállalni ezeket. De most nagyon félek hogy nehogy besikerüljön még egy baba, legalább 2-3 évet szeretnénk várni. Ieattam fel Azaliat de nem érzem annyira megbizhatónak mint a rendes tablettát, a pesszáriumot meg a megszakitást meg pláne. Arra gondoltam a gyógyszer mellé mindig alkalmaznánk még egyet, ez normális jogy igy parázok? Korábban sose féltem nem voltam paranoiás. Más is parázott igy szülés után emiatt?
2015. okt. 2. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi óvszerrel védekeztünk, mert hormont nem szedhetek, a megszakítás nem biztonságos. Akartunk babát, és akár kis korkülönbséget is bevállaltam volna, csak császáros lett az első, így veszélyes lett volna a túl kicsi korkülönbség.
2015. okt. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi minden szülés után óvszert használtunk, sosem volt baleset
2015. okt. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nálunk volt baleset, ugyhogy miréna spirált használok.
2015. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Óvszer, fogamzásgátló, esemény utáni :)
2015. okt. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi kis korkülönbséget akartunk, ezért megszakítással meg naptármódszerrel "védekeztünk". Kicsi is lett a korkülönbség a három gyerek között :) Most hormonális spirálom van, úgy tudom, az közel olyan megbízható mint a művi meddővé tétel. Normális hogy parázol.
2015. okt. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális hogy parázol, én is parázok (szintén 6 hetes, bár nekem még nem volt meg a vizsgálatom és nem is érzem úgy, hogy már menne - nehéz szülés volt sok sérüléssel), ezért nem is merek majd bizonytalan módszert használni (megszakítás, naptármódszer játszott nálunk is a kicsi előtt, mert ugye jöhetett, ha akart volna, de csak az első éles hónapban jött végül).

Óvszerrel fogunk védekezni, sose volt még balesetünk vele, hormont nem szedhetek.

2015. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Óvszerrel.
2015. okt. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én rettegek, hogy terhes leszek. Nem volt nehéz szülés, programozott császár volt, mert farfekvéses volt a kislányom, de pont a császár miatt nem kéne még, meg félek is, mert toxémiás lettem a legvégén, befektettek, nagyon nem akarom ezt most megint.


Én anno 6 évig gyógyszert szedtem, aztán megszakítás volt, amikor már nem volt baj, ha jön a baba. Akkor bíztam a gyógyszerben, de most rettenetesen félek. Spirált én nem akarok, nagyon taszít a gondolat, hogy belém rakjanak egy ilyen izét. Az óvszer meg nekünk sose jött be, nekem kimondottan kellemetlen, a férjem meg egyrészt kipattog tőle, másrészt akkor se tudna elmenni, ha reggelig csinálnánk. Rengeteg gumit próbáltunk már, de ugyanez van mindegyikkel. Úgyhogy nekem marad a bogyó és a sűrű imádkozás, hogy hasson is.

2015. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De félek, mert nem állunk úgy anyagilag, hogy jöhetne a második. Óvszerrel védekezünk.
2015. okt. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!