Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Iszonyatosan felek a szulestol...

Iszonyatosan felek a szulestol. Hogyan enyhithetnem ezt az erzest?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, es mivel egyre jobban kozeledik a szules, egyre jobban felek tole. Nem tudom, hogy milyen fajdalomra szamitsak, nem tudom mennyire fogom birni. Alacsony a fajdalomkuszobom, egy tuszurastol is felek. Felek, hogy be fogok panikolni szuleskor, es rossz elmenyem lesz. A ferjem bent lesz velem szuleskor. Kerlek nyugtassatok meg. :(

2015. nov. 2. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Koncentrálj arra, hogy végre találkozhatsz a babáddal, a karodban tarthatod, megérintheted, megnézheted, ő is rád néz, fürdetheted, öltöztetheted, stb. :)
2015. nov. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

ami eszembe jut:

-az egyik, hogy mire eljön a szülés ideje, már akkora lesz a babád, és olyan mértékben fog "zavarni belül", hogy vágyni fogsz a szülésre.

-a másik, hogy én sem bírom jól a fájdalmat, mégis azt kell mondjam, hogy a szülés nem a legfájdalmasabb, ami történhet az emberrel, én más orvosi beavatkozást és betegséget sokkal rosszabbul éltem meg,

-harmadrészt az élmény egy kicsit rajtad is múlik


Én azt javaslom, hogy a hátralévő időben ismerkedj meg (még jobban, ha eddig nem tetted) a szülés lélektanával (szülési videókat semmi esetre NE NÉZZ! Nagyon csalóka, belülről teljesen más!), és amikor eljön az idő arra gondolj, hogy:


-a fájás jó, mert azalatt halad előre a baba az útján, két fájás között csak megpihen.

-amikor fáj, akkor koncentrálj az izmaid ellazítására és ne összeszorításra, mert azzal segíted a tágulást, és az egész folyamatot

-keress kényelmes pozíciót a vajúdás alatt


Nekem a férjem is sokat segített, pl. dögönyözte ököllel a derekam (az esett jól), itatott és egyszerűen "jelen volt".


És hidd el, köze nincs ahhoz amit a filmekben látsz! :)


Fáj nagyon, de meg tudod csinálni! A hormonok is segítenek!

És az ajándék már ott készülődik Benned!


Szép szülést Neked!

2015. nov. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon tud fájni. De nem szabad ettől akkor megijedni, mert tényleg bepánikolsz és csak rosszabb lesz!

Arra figyelj, hogy ha jön a fájás, akkor koncentrálj pl egy szögre a falon és vegyél lassan, mély levegőket. És csak erre figyelj. Ha elmúlt a fájás, akkor a következőig ne is gondolj rá!

Én az első szülésem után , a második előtt voltam nagyon besz-rva... De amit fent írtam, segített.

Csak lazán! Ne görcsölj, ne pánikolj, csak lélegezz nyugodtan. :)

Aztán meg lehet meg se fog kottyanni az a fájdalom, mivel mindenki másképp éli meg. :)

És gondolj a babára. :))) A végén ott lesz neked! Ez a lényeg. És ahogy ő kint lesz, elmúlik a fájdalom.

Sok szerencsét!!!

2015. nov. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérj epidurális érzéstelenítőt ha nagyon félsz. Az is egy alternatíva.
2015. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Pár hete én is nagyon féltem! Szüléseket néztem a neten, hogy felkészüljek de csak jobban beparáztam. Vasárnapra vagyok kiírva de màr nem félek, inkàbb szeretnék rajta túl lenni akár mennyire is fáj. Egy szülés sem tartott még örökké, mi is túl leszünk rajta, és pár hét mulva majd mi adunk tanàcsokat.;-)
2015. nov. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%
Jókat írtak az eddigi válaszolók, de ide kívánkozik az is, hogy ha ennyire rettegsz a szüléstől, akkor fontolóra vedd a császáros szülést is. És ha amellett döntenél vagy más okból válna szükségessé, ne érezd magad kevesebbnek miatta.
2015. nov. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a nyugtato valaszokat! Aranyosak vagytok. :)
2015. nov. 3. 08:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2. válaszolóval teljesen egyetértek, mintha én írtam volna. :)


Én is úgy indultam, mint te, gyerekkoromban ájulás határán voltam minden vérvételtől, oltástól. Rosszul viseltem mindig a fájdalmat. Ehhez képest a szülést, ha a 10-es a kibírhatatlan fájdalom, olyan 4-5 körülire tenném. Volt begyulladt fogam, aminél az ínyemet is fel kellett vágni, az sokkal rosszabb volt!


Amire figyelj:

- Ne akard elfojtani a fájásokat, várd őket, haladj, sodródj velük! Könnyebb lesz, mert leállítani úgysem tudod őket, de ha feszítesz olyankor, csak rosszabb.

- Minden fájásnál arra gondolj, ezzel is közelebb vagy a babádhoz. Ez lelkileg nagyon sokat segít.

- Hacsak nem folyik el a magzatvized, ne siess a kórházba. Én a vajúdás nagy részén túl voltam otthon, és sokkal jobb volt a saját bútorok között, kényelmesen. A kórházba érve már 2 ujjnyira voltam, és mg csak különösebben nem is éreztem úgy, hogy fájna. Ha azt mondták volna, ez csak jósló, menjek haza, el is hittem volna! A szülés utáni napokban láttam kismamákat fél napokat sétálgatni fel s alá hálóingben vajúdva, úgy én is biztos rosszabbul éltem volna meg, mint így.

- Szülés közben ne törődj vele, hogy viselkedsz, hogy nézel ki. Én pl. pucér voltam végig, mert melegem volt, de nem érdekelt. ahogy a férjem elmeséli, hülyeségeket is kérdeztem a doktornőtől (pl. mennyi van még hátra :D ), de az sem érdekelt. Engedd el magad, és gondolj arra, láttak az ott dolgozók már rosszabbat is. :D

- Próbálj meg sokat aludni, és mindig korán lefeküdni. Akár nap közben többször is, ahogy jól esik. Ha nem tudsz aludni, akkor is dőlj le minél többször, ne legyél sose olyan igazán fáradt. Erre főleg a 37. héttől figyelj oda, mert bármikor menni kellhet szülni. Ha fáradtan, kimerülve ér a szülés, nehezebb végig csinálni.


Szóval lazán, nyugodtan, örömmel indulj neki. Gondolj arra, hány nőnek van több gyereke is, azaz be lehet vállalni utána még több szülést is, nem akkora trauma. :)


Ja, és tényleg annyira eleged lesz a végére a bálna testedből, hogy megváltásként gondolsz majd a szülésre, 4-5 hét múlva megérted, miért írjuk ezt. :D

2015. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Az utolsó mondat nagyon tetszett! Eléggé bálnának érzem én is magam pedig ha ugy nézzük nem is szedtem fel sokat, de már felülni is nehezemre esik!
2015. nov. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Hát én már tényleg annak éreztem magam a végére... Abból állt minden éjszakám, hogy aludtam az egyik oldalamon kb. 1 órát, mentem ki pisilni, aztán a másik oldalamra feküdtem, hogy az zsibbadjon tovább. :D Már nem bírtam megfordulni, csak kb. 1 perces vergődéssel, de álmomban egyáltalán nem, így mindig zsibbadt valamim. Nagyon vártam a szülést a végén. :)))
2015. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!