Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mitől függ az, hogy milyen...

Mitől függ az, hogy milyen módszerrel (zselé, oxi, burokrepesztés) indítják a szülést?

Figyelt kérdés
40+2 hetes vagyok, teljesen zárt, fájás semmi. Azt mondta az orvosom, hogy legkésőbb hétfőig vár az indítással.
2015. nov. 12. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a kórházi protokoll..nálunk mindenkinek oxival indítják (és burokrepesztéssel)
2015. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy milyen stádiumban van a mehszaj. Először zselé, utána burokrepesztes és végül oxitocin a normális sorrend.
2015. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem 1,5-2 ujjal már oxit adtak...full zártnál adnak zselét? ezt nem tudtam.
2015. nov. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.Reménykedem, hátha nem lesz szükség az indításra. Van addig még 3 napom.
2015. nov. 12. 12:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem azt mondta az orvos,hogy addig nem tud burkot repeszteni amíg teljesen zárt vagyok, ezért oxival indítottak, amikor 2ujjnyira tágultam akkor repesztett burkot onnantól felgyorsultak az események.
2015. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 nap túlhordás után már egy ujjnyira nyitva voltam,így burok repesztéssel indították.. Szerintem ezt dokija válogatja..
2015. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Maga a szülésindítás burokrepesztést és Oxytocin infúziót jelent. Ha a méhszáj állapota megkívánja, mert még nem eléggé "érett", akkor előtte méhszájérlelést végeznek.
2015. nov. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam ballonnal indítottak. Ez nagyon ritka sajnos, de rendkívül kíméletes. A szülésem nem indult be, de fájésok nélkül kitágított 5 centire, ami nem hátrány :)
2015. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!