Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi erről a véleményetek,...

Mi erről a véleményetek, császárral világra jött lányok /nők?

Figyelt kérdés

Elsősorban azokra lennék kíváncsi, akik császármetszéssel jöttek a világra, hogy saját szülésük esetében tapasztaltak-e ehhez hasonló dolgokat.


Nem vagyok császárellenes egyáltalán, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi! Köszönöm!


[link]



2015. dec. 3. 15:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

kicsit máshonnan közelítem meg. édesanyámat császározni kellett volna (durva csípőprobléma a családban), de akkoriban ezt nem tartották elég indoknak. kis híja volt, hogy ottmaradjunk mindketten. anyukámnak ez súlyos trauma volt, volt is egy bejegyzés a naplójában erről, mutatta nekem felnőttként.


nekem is császármetszésem lesz, és bár van indoka (csípőprobléma, véralvadási zavar), olyan mélyen belém ivódott az, hogy a császár lett volna a megoldás, hogy valószínűleg hajlandó lettem volna indok nélküli császármetszésre. bár, nem hiszem, hogy a szüléskor ivódott belém, hogy borzalmas volt, ahogy küzdöttünk, hanem az azutáni években.


25 hkm, 28N

2015. dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez elég nagy hülyeség.

Nincsen se alagút fóbiám, se szüléstől való félelem.

Az egész terhességemet imádtam, természetes szülésre készültünk, de egyéb kockázati okok miatt lett császár.

A nagymamám természetesen szülte anyukámat. Mikor engem anyukám szült ott 4 hetet ráhúzott, majdnem ott maradtam. Anyukám még egy hónapig feküdt a kórházba mert nem ment le a láza.


Ez a cikk megint valami császárellenes ember tollából fakad aki szerint szét kell szakadnia a nőnek és úgy megszülni a gyerekét mert különben nem igazi anya.

2015. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Nincs alagút fóbiám. :)
2015. dec. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nincs alagútfóbiám, és nem féltem/félek a terhességtől sem. A szüléstől féltem, de ennek oka egy gyerekkori baleset, amikor sérült a hüvelyem, végbelem és műteni kellett és rengeteg szörnyű emlék maradt belőlem a nőgyógyászatról, a.kiszolgáltatottságról, a nőgyógyászati vizsgálatokról, egyáltalán a pózról,.ahogy ott fekszik az ember. Én rettegtem a szüléstől, amennyire ember retteghet valamitől, ennek ellenére volt szülő-erőm,.szülési.képességem, mert három óra vajúdás után negyed órás kitolással világra hoztam a fiunk.
2015. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Jajj, micsoda baromság ez a cikk. ne olvass ilyeneket! ez a baj az internettel, hogy tele van baromságokkal. Egyes nők pedig komolyan veszik, aztán amiatt lesz lelki sérülésük, mert éppen nem úgy alakul a szülés, mint gondolták és császár lesz belőle. A császármetszés egy nagyon jó és fontos dolog azokban az esetekben, amikor máshogyan nem tudna megszületni a gyerek, ráadásul már nagyon régóta alkalmazzák, semmi baja nincs annak a sok millió embernek aki így született, sőt sok barátnőm, aki császárral született már túl van a hüvelyi szülésen. semmilyen összefüggés nincs.
2015. dec. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Császárral születtem és ha arra kerül a sor h szüljek biztos hogy a császárt választom annak ellenére hogy nálam oxigénhiány miatt került sor erre a módra. Cikkben szereplő mondat hogy a császárral való szülést egy daganat kioperàlásához hasonlítja az pedig szerintem visszataszító...
2015. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

császárral születtem. nincs alagútfóbiám. nem féltem a szüléstől, végig mosolyogtam a vajjúdást, életem legboldogabb pár órája volt. sajnos császározni kellett de ezt sem bántam. kezdettől fogva teljesen mindegy volt nekem hogy milyen úton szülök.

ez a cikk badarság.

2015. dec. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Felháborítónak tartom a cikk stílusát. Szinte undorodik az író a császárral szülő nőktől. Pl. " az orvos kioperálja belőle a magzatot, mint egy daganatot, miközben ő minden hozzájárulás nélkül, mint egy önálló értelem és akarat nélküli, tehetetlen növény személytelenül asszisztál ehhez a műtéthez, amennyiben nincs éppen elaltatva..." és hasonlók. Növény a jó édes anyja, daganat meg az ő gyereke. :) Szóval úgy gondolom, ezek után felesleges bármit is mondani.

Én császárral születtem farfekvés miatt. Mindig is akartam gyereket és semennyire nem érdekelt, milyen módon születik meg. Pont annyira tartottam a szüléstől, mint bárki más. 16 órát vajúdtam, végül császár lett, elfogadtam, nincs ezzel semmi baj. A második sürgősségi lett, életmentő műtét volt. Aki meg csak császárral akar szülni, az se érdekel, szüljön úgy ahogy akar.

Az írónak fogalma sincs az egészről egyébként, összevissza hadovál, semmit nem bizonyít, puffogtat a levegőbe. Nem kell mindent elhinni. A gyerekeim maguktól mentek át az alagúton, imádják. Annak, hogy egyre kevesebb nő vállal gyereket, inkább társadalmi-gazdasági okai vannak. Ha ebben a világban élne a cikk írója, tudná.

2015. dec. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Császárral születtem (farfekvés és a köldökzsinór a nyakamon volt), de egyáltalán nem jellemző rám amit ír a cikk, sőt tök ellentét! A természetes szülés híve vagyok.
2015. dec. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy baromság. Császárral születtem. anyukámat 12 óra vajúdás után császározták meg. Borzasztóan megszenvedte a császármetszést. Még a régi módszerrel vágták hosszába. a mai napig igen csúnya és látványos a sebhely.A családban több császáros is van. Mind szörnyű dolgokat mesélt.


Na én emiatt a császártól rettegtem. 5 óra vajúdás után minden féle segítség nélkül szültam meg a kisfiamat simán. 10 perccel a szülés után is azt mondtam, hogy ezt simán megcsinálom bármikor újra.

A hugom szintén császárral született. 6 óra vajúdás után szülte meg a lányát szintén simán.

És nem gondolom, hogy mi lennénk a kivétel ami erősíti a zsabályt. Inkább azt gondolom, hogy ez a cikk egy vicc.

2015. dec. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!