Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet kórházi "balesetn...

Hogyan lehet kórházi "balesetnek" utánajárni, ha egyik nővér sem tud semmit állítólag? (csecsemőosztály)

Figyelt kérdés

nem mostanában szültem, de még mindig ezen rágódom.

szülés után 2. napon a gyermek csecsemőosztályra került egy hétre, ahova 3 óránként mehettem szoptatni, a többi időben nem tartózkodhat ott az anyuka. ők öltöztetik, fürdetik, stb

pár napos korában bevérzett a szeme, de teljesen.

és senki nem tudott semmit hogyan történhetett..

egyik nővér arra tippelt, hogy szülésnél az anyának és babának is bevérezhet a szeme, lehet erről lenne szó.

csakhogy az újszülött fotókon tisztán látszik, hogy nagyon is szép volt a szeme. a bevérzés később történt..a csecsemőosztályon...


mivel szépen javult, felszívódott, megnyugodtam.

okát azóta sem tudom.

viszont ennyi erővel nagyobb baj is törtánhetett volna és ilyenkor a nővérek elintéznének mindenkit, hogy nem tud senki semmiről...?


2015. dec. 14. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%

Mivel ott és akkor nem készült orvosi látlelet, már semmit nem tudsz tenni.

Szem egyébként fojtogatástól tud bevérezni, ha közben erőlködik az illető, hogy levegőhöz jusson (pl. párnával, vagy hasonlóval).


Utólag, látlelet nélkül már lehetetlen bizonyítani.

2015. dec. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem.Semmi maradandó sérülése nem lett,egészséges a babád.Nem is mostanában történt,mert ha "friss" a dolog,akkor talán lehet kérdezősködni.De az eltelt idő után- azt írtad,nem mostanában szültél- nem foglalkoznak ezzel én azt gondolom,és érthető is.

Mit akarsz elérni azzal,ha kinyomozod,hogy mi történt.Mi a következő lépés?

2015. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
csupán azon gondolkodtam ha lenne testvére és megint a felügyeletem nélkül kellene lennie esetleg a csecsemőosztályon...lehet jobban tenném, ha saját felelősségre hazahoznám inkább..ha erről van szó, hogy egy kórházi csecsemőosztály sem megbízható..
2015. dec. 14. 15:13
 4/14 A kérdező kommentje:
és statisztikára is kíváncsi lennék mennyi ilyen jellegű balesetet tartanak nyilván
2015. dec. 14. 15:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én babám szeme is nagyon bevérzett szülés alatt, de nem lehet rögtön látni, hanem kb. 2-3 naposan lett igazán csúnya... nem lehet hogy csak ennyi a "baj"?
2015. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

de addig láttad hogy a szemfehérje szép fehér, mint a hó?

az én babámnak olyan volt születés után.

pár naposan meg mint aki a ringből jött..

2015. dec. 14. 15:30
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el ezt a történetet, utólag semmit nem tehetsz. Van hogy ha nagyon sír a baba, akkor is bevérzik a szeme.
2015. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok.. hát mivel egy egy napos újszülött nem tárja azért úgy ki a szemét nem tudom, hogy ha direkt figyeltem volna hogy van e ott valami láttam e volna, de úgy hogy nem összpontosítottam külön erre, úgy nem látszódott. Aztán 2-3 naposan már vérvörös volt.
2015. dec. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat biztos én vagyok a naív, de miért nem engedik be az anyukát? Vagy ez valami intenzív osztály volt?

Mert alapjában véve az lenne a cél, hogy minél többet legyen az anyjával. Nálunk legalábbis állandóan bejártunk és mindent mi csináltunk ha akartuk.

2015. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémnek is beverzett, 3 naposan jott ki rajta, végig velem volt.


Engedd el szerintem

2015. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!